Toplotna črpalka - menjava ogrevanja

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Za primerjavo:
Meni so pred 2mesecema vgradili
TČ zrak/voda HT 10kW Mitsubishi Zubadan + 300l bojler za 8500€ (ekosklad -2500€, če odstraniš staro gr. napravo. - v moje primeru je bila UNP peč).
Hiša z 135m2 bivalne površine v dveh štukih, 10cm stiroporja, nekvalitetno vgrajena dvoslojna okna, radiatorsko ogrevanje po celi hiši, šaleška regija. Izvajalec termoshop.

Zaenkrat zelo zadovoljen, predvsem za sanitarno vodo, ogrevanje je pa delovalo dve noči, ko je bilo najbolj hladno, ker je bila moja zahteva, da je temp. v dnevni nonstop 23stopinj.

Meni se je šlo predvsem za servis (ker če crkne, crkne ko jo najbolj rabiš), da imajo reference, pa da je neka orng firma zadaj, ne nek s.p. ko lahko danes-jutri zapre dol, potem se pa matraš z uveljavljanjem garancije ali servisa čez par let.
Ponudba ki sem jo prilepil za PANASONIC TČ je od podjetja, ki ima dve ekipe non stop na terenu, tako da tukaj s servisem ne bi bil problem.
Tudi sam bi se izogibal raznih one man band-ov ravno zaradi kasnejših možnih težav.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
pravilno.
dal sem ti samo za primerjavo, da vidiš kaj in kako.

to s težaki pa ne reči, en me je prepričeval, da nočem met 23stopinj v dnevni, da je to preveč, da to ni zdravo za mene, da on bi mi takoj prodal 7,5kW nizkotemp. ker je to čist zadost, da pri -20zunaj ogreje hišo na 21 znotrej. bolj sem mu govoril, da hočem, da je 23 skoz, bolj je govoril kak ni zdravo pa da to ni vredu, da naj spremenim način življenja. pa je bil to en od ene velike firme ko prodaja tč. ne bom zdej imenoval kere.
sem se zahvalu za njegov čas in adijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Matej
A ni zubadan eden iz med glasnejsih. Al ima samo pogostejso smolo z mikrolokacijo montaze?
Bomo šli vprašat tvoje sosede ko bo mraz stisnil.
Gorenjeva vem da se sliši v povrsno izolirano mansardo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Malo izven teme pa vseeno v njej: ravno ta teden lahko primerjam letno porabo kurilca v sinovi hiši (120 m2 X 2 etaži, dva mala otroka) in vikendom kjer živita oče in mati (40 m2 X 3 etaže, dva stara), recimo da imajo podobno toplo pozimi, sin je v enem letu porabil 750 litrov ELKO, fotr pa 1.450 litrov. Razlika gre praktično vsa na račun fasade.
Sin je razmišljal o toplotni, pa se vsi ponudniki samo režijo in pošteno povejo, naj ne menja.
Pri porabi 750 l olja je brez veze stran metat delujoc sistem in dajati 5+ jurjev za drugega.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
pravilno.
dal sem ti samo za primerjavo, da vidiš kaj in kako.

to s težaki pa ne reči, en me je prepričeval, da nočem met 23stopinj v dnevni, da je to preveč, da to ni zdravo za mene, da on bi mi takoj prodal 7,5kW nizkotemp. ker je to čist zadost, da pri -20zunaj ogreje hišo na 21 znotrej. bolj sem mu govoril, da hočem, da je 23 skoz, bolj je govoril kak ni zdravo pa da to ni vredu, da naj spremenim način življenja. pa je bil to en od ene velike firme ko prodaja tč. ne bom zdej imenoval kere.
sem se zahvalu za njegov čas in adijo.
Omenjeni štromar mi je rekel obvezno visokotemperaturno TČ v izogib visokim stroškom elektrike.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Popolne varnosti pri TČ ni, lahko shodi ali strese matično ploščo in potem ta tudi grelcev in pumpe ne krmili. Problem nizkotemp. TČ pri vašem objektu pa je, da so poddimenzionirane, četudi so radiatorji mogoče dovolj veliki in potem vedno dela inverter na maks in posledično..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Katere so nizkotemp. in katere visokotemp.?
Ta Panasonic iz moje ponudbe je visokotemp.?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Včeraj me je še električar opozoril naj pazim pri izbiri, ker ima kar nekaj primerov, kjer ljudje, ki si lastijo TČ, plačujejo stroške elektrike tudi po 300-400€.
Modro bi bilo narediti izračun toplotnih izgub objekta (izračun gradbene fizike ali kaj je že). Ve kdo, koliko to stane? (Nek velik denar že ne more biti...)

Tako se moči TČ vsaj ne bo dimenzioniralo na pamet. (Še vedno je pri tem lahko nekaj napake, vendar bo ta zagotovo manjša, kot če se dela ocena potrebne moči TČ samo "na oko".)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Moram najti nekoga ki bo na koncu lahko pregledal vse pridobljene ponudbe in tudi podal mnenje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Matej
A ni zubadan eden iz med glasnejsih. Al ima samo pogostejso smolo z mikrolokacijo montaze?
Bomo šli vprašat tvoje sosede ko bo mraz stisnil.
Gorenjeva vem da se sliši v povrsno izolirano mansardo.
Ne vem.
Pomojem je težava z mikrolokacijo montaže. Sem prav posebej naredil "študijo" kam jo dat in kako obrnat. Tudi prodajalci so mi svetovali kaj in kako.

Jaz svoje ne slišim skozi odprto okno - sem probal tisto jutro ko je delala oz. ogrevala hišo - sosed jo tudi ne bo slišal, ker je stran od njih obrjena plus 2m ciprese vmes.
Ko greje sanitarno vodo, če sedim na isti terasi kot je montirana in sem cca. 6m stran se jo skoraj ne sliši da dela.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
a niso bili včasih eni energetski svetovalci.. si se naročil pa je bil posvet zastonj.. na Jesenicah mislm da je bila pisarna nasprot Gorenjske banke

alpa tole?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
verjetno zato ker imaš radiatorje, ti pa potrebujejo nekoliko višjo temp kot pa talno gretje...mislim da ima hitachi tudi model, ki omogoča visokotemperaturno gretje. POglej na stran od prealpija
Ima
Enostopenjske do cca 60C(55?)
Dvostopenjske do 80.
Imam ponudbi za obe. Razlika med njima je cca 3 jurje. In zdaj sem v hudi dilemi kaj montirat, ker dolgoletnih izkušenj z ogrevanjem na olje nimam. Samo eno leto, pa se tisto bolj tako tako s testiranjem. Tako peči, kot stanovalcev.
 
Ima
Enostopenjske do cca 60C(55?)
Dvostopenjske do 80.
Imam ponudbi za obe. Razlika med njima je cca 3 jurje. In zdaj sem v hudi dilemi kaj montirat, ker dolgoletnih izkušenj z ogrevanjem na olje nimam. Samo eno leto, pa se tisto bolj tako tako s testiranjem. Tako peči, kot stanovalcev.

če boš dal močnejšo not ne bo napak, boš pa nekoliko več skeširal...kontra pa ravno ne drži

pač potrebno prevert situacijo na eni strani in TČ na drugi....potem pa bo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Kaksnih napak mislis? Najvecja napaka je lahko to da bo hisa v mrazu zacela postajati hladna. Letos je bila najvisja temleratura v radiatorje cca 55C. Je oa res da je bil najblvec -9 se mi zdi. Pa glede na to sa so bili marsikdaj kipnjeni okni, zna biti da bi sli lahko kaksno C dol. Bom letos temperaturo peci znizal oziroma strmino krivulje pa da vidimo kdaj bo.mraz v hisi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No pa še ena.
Topltna črpalka se da na gretje Septembra in dela do konca maja.
Vklopi nastavi krivulje ogrevanja in ne diraj.

Tisti ki bo delal z njo kot z kotlom na kurilno olje, naj rajši kupi kurilno olje.

En tak mali nasvet, da ne porabiš za 400 eur elektrike v enem mesecu ampak v celem letu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Bi bilo tole OK za ta denar, oziroma ima kdo kakšen predlog za kaj boljšega?
Imam ponudbe bolj v rangu 6-8kw (130 m2, energetsko sanirana hišas 16-18cm izolacije, 3 slojna okna, radiatorji), pa so bile cifre do 8k za Hitachi in Micko (v kombinaciji z Orca notranjo enoto). Verjetno se odločim za 2. opcijo, ker bodo monterji sosedi in bo manj težav ob reklamacijah.

Letos bom še na olju/drvah, pozimi sem skuril cca. 800 litrov, pomagala je klima v zgornji etaži. Računice sicer ni, ker če me zdaj stane kurilna sezona 800 EUR (+nekaj eur mesečno za klimo), dvomim da bo na toplotni pol manj. V vsakem primeru bi jaz pred naložbo v novo kurilno napravo najprej energetsko saniral objekt.