Toplotna črpalka - menjava ogrevanja

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Armal by Livarna Maribor aluminjasti radiatorji - nekaj najboljšega takrat na tržišču.

Praktično neuničljivi, imamo take bele na vikendu že 30 let, pa so še kar kot novi.

Zanimivo, da so jih čisto na steno nabili, čeprav zaradi njihove zasnove, ni potrebe, da so proč, zgleda pa lepše, vsaj ko stene malaš. ;)
Tako so montirali.
Termostatske ventile je menjal foter sam, vendar nikoli nisem imel občutka da delujejo tako kot bi morali.
Radiatorji so bili takrat, pred cca. 40 leti kupljeni v Italiji, v Trbižu v trgovini TERMOTECNICA. Ne vem če sploh še obstaja, saj je bil lastnik Sergio že takrat v letih.
Vedno sem mislil, da takšna montaža ni v redu, saj zrak ne kroži.
Torej, ali bi bili obstoječi radiatorji še uporabni?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nisem nek strokovnjak za ogrevanje, ampak na strani se lepo vidijo "kanali" za zrak in tako zrak čisto lepo kroži, če pa bi jih za dva tri cm odmaknil od stene pa bi bilo seveda boljše, ker sedaj z njimi še direkt omet greješ.

Ti te bodo preživeli. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Fadil

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Poberi ventilske glave dol - pa se mal “nasloni” na tisto iglo na ventilu.. lahko da ti je “zaribala/zapikala” in je skoz v istem polozaju.. posledicno ti radiator ne dela prav.. igla se more premikat (tko hoda cca 0.5 cm).. k lahko da mas tega v dnevni “zapikanega” in ga posledicno ne mores zluftat..

vsako leto mam vsaj en tak radiator (v kaksnih prostorih kjer je ponavad zaprt).. ga “sprostim” - pa poj spet zaprem z termostatskim ventilom
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Poberi ventilske glave dol - pa se mal “nasloni” na tisto iglo na ventilu.. lahko da ti je “zaribala/zapikala” in je skoz v istem polozaju.. posledicno ti radiator ne dela prav.. igla se more premikat (tko hoda cca 0.5 cm).. k lahko da mas tega v dnevni “zapikanega” in ga posledicno ne mores zluftat..

vsako leto mam vsaj en tak radiator (v kaksnih prostorih kjer je ponavad zaprt).. ga “sprostim” - pa poj spet zaprem z termostatskim ventilom
Zaenkrat bom to pustil, da bo pregledal monter in povedal kako in kaj.
 
Jjebem se s temi slikami in mi nikakor ne uspe jih pomanjšati in obrniti. Sorry


Jjebem se s temi slikami in mi nikakor ne uspe jih pomanjšati in obrniti. Sorry


veš kamj me tare? poraba el energije...tam je še enkrat večja kot imaš povprečno položnico...

zdaj ali je za 2 mesečno obdobje, ali ste kaj delali in uporabljali el porabnike (take bolj konkretne)...nekako ste porabili 944 kWh štroma in to je fullll

ste meli kak aparat d ani prav delal (skrinja, zamrzovalniki in podobno)? ker taka poraba je napram prejšnji položnici in porabi adijo pamet
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Nižji račun je brez ogrevanja vode, višji pa je zadnji, ko se voda ogreva na elektriko.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
Vse piše na Skladu:

Spodbuda za vgradnjo kurilne naprave oziroma toplotne črpalke za centralno ogrevanje stanovanjske stavbe ne more biti dodeljena na nekaterih območjih občin, ki so sprejele Odlok o načrtu za kakovost zraka.



Občine s sprejetim odlokom o načrtu za kakovost zraka so: Mestna občina Celje, Mestna občina Ljubljana, Mestna občina Maribor (aglomeracija), Mestna občina Murska Sobota, Mestna občina Novo Mesto, Občina Trbovlje in Občina Zagorje ob Savi.

Subvencije za vgradnjo kotlov na lesno biomaso (v MO Maribor, Občini Miklavž na Dravskem polju, MO Celje in MO Murska Sobota) in toplotnih črpalk (le v aglomeraciji Maribor – tj. v MO Maribor ter Občini Miklavž na Dravskem polju) ni mogoče dodeliti, če je na konkretni parceli določen prednostni način daljinskega ogrevanja ali ogrevanja z zemeljskim plinom, in na tej parceli obstaja možnost priklopa na daljinsko ogrevanje oz. zemeljski plin.
Fak ej. :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
Nižji račun je brez ogrevanja vode, višji pa je zadnji, ko se voda ogreva na elektriko.

čaki, čaki..kolk vode grejte na štrom? tam maš v enem primeru okrog 500 kwh, na drugem skor še enkrat toliko......

stari to neki orng ne štima...preveri kako velik je bojler v kleti, pa fajn bi blo vedet njegovo starost. Ker to ne more iti skozi. ne morš za sanitarno vodo plačevat 70 € na mesec.

neki sicer pomaga menjava distributerja, sam vseeno je količina porablenih kilovatnih ur tista ki je dejansko problem

aja še to me zanima...za odzračevanje se dobijo tudi nekašni zvončki, ki ga montiraš zadaj za peč in pred radiattorje.-...neki pomaga tista zadeva..imaš to nameščeno morda? Se pa strinjam z mcgiverjem radiatorji zgledajo okej, verjento ni neke potrebe po menjavi, edino premontaža bo verjento zaželena
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Kot sem že napisal, sam nimam pojma zakaj je tako in kakšen je bojler.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Poberi ventilske glave dol - pa se mal “nasloni” na tisto iglo na ventilu.. lahko da ti je “zaribala/zapikala” in je skoz v istem polozaju.. posledicno ti radiator ne dela prav.. igla se more premikat (tko hoda cca 0.5 cm).. k lahko da mas tega v dnevni “zapikanega” in ga posledicno ne mores zluftat..

vsako leto mam vsaj en tak radiator (v kaksnih prostorih kjer je ponavad zaprt).. ga “sprostim” - pa poj spet zaprem z termostatskim ventilom

Ventili obicajno poleti zapikajo v zaprtem polozaju.
Ce so dlje casa zapikani, zna biti da bos ob vlecenju ven unicil o ring in to bo spuščal potem. Ampak dobro, probat moraš.
Jaz radaitorjev ne bi menjal, ogrevaj jih na neki nizjo temperatiro 24/7.
Poraba elektrike. Ko ogrevas bojler, posledicno mogoce tudi pec in toploto posiljas v dimnik.
500kwh za ogrevanje vode poleti mesecno. To je 20m3 tople vode.(ce ne bi uposteval izgub bojlerja) Oziroma drugace, mesecna poraba vode na vodomeru okoli 50m3!
To je 5x visje od povprecja za dva clana se mi zdi. Od porabe mojega gospodinjstva pa skoraj 10x. Vem pa da cifra ni realna. Ti imas izgube v bojlerju.
Ceno elektrike imaš res visoko. Z menjavo dobavitelja(ali sklenitvijo kaksnega aneksa pri sedanjem)! bi privarceval okoli 10 evrov recimo pri nizji porabi in 20 evrov pri visji porabi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
si že kaj pofotkal da ugotovimo kje imaš težavo?
Nisem še utegnil.
Sicer je boljer zaprt v peči in ne bi rad odpiral.
Sem pa malo kontaktiral monterje toplotnih črpalk in dobil že eno uradno ponudbo za Panasonic TČ in sicer za 10.000€ ter dve telefonski (precej neprofesionalno):
Bosch: (kao višji cenovni razred) od 13.000 - 15.000€
NIBE: cca. 12.000€

Zanima me kakšne izkušnje ali mnenja imate o Panasonic TČ?
Lahko prilepim tudi uradno ponudbo, ki sem jo dobil.