Test zimskih gum 2024 OEAMTC

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.432
418
83
Ksz kranjski (brifofljanski) Kristanc ob nakupu in montazi seta GY pnevmatik ponuja 40€ bon za gorivo in 80€ cashbacka na trr. Osnovna cena "moje" gume je med najcenejsimi glede na ceneje.si, takisto ima eno nizjih tarif za premontazo 19" (55€). No brainer, ker za "ceno" Klebra ali Vredesteina, ki sem ju imel nagledane zaradi dobrega razmerja p/p, dobim GY.

Pa se hunterco ima, za bolj zahtevne soferje in bolj razfukane gume.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.309
6.496
113
pri taščici
Ksz kranjski (brifofljanski) Kristanc ob nakupu in montazi seta GY pnevmatik ponuja 40€ bon za gorivo in 80€ cashbacka na trr. Osnovna cena "moje" gume je med najcenejsimi glede na ceneje.si, takisto ima eno nizjih tarif za premontazo 19" (55€). No brainer, ker za "ceno" Klebra ali Vredesteina, ki sem ju imel nagledane zaradi dobrega razmerja p/p, dobim GY.

Pa se hunterco ima, za bolj zahtevne soferje in bolj razfukane gume.
A spletne strani pa nima. Katero dimenzijo v 19" si vzel za koliko evrov
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.432
418
83
A spletne strani pa nima. Katero dimenzijo v 19" si vzel za koliko evrov
Narocil sem celoletno GY Vector 4Seasons 235/40 R19 za 190€, dobavni rok cca 1 teden.

Nima uporabne spletne strani, sem pa ze nekajkrat vzel pri njih - cena, odnos, dobavljivost, tudi podobnih akcij kot letos za GY sem bil delezen v preteklosti za npr. Nokian ali Michelin. Edino telefon moras v roke vzet, kot v starih casih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.387
2.416
113

Za preštudirat, GY in Conti je 145 minus ene 6-8 dobim po gumi popusta, se pravi čez prst 100€ popusta po kompletu. Gledam pa ravno svoje zimske gume da so DOT 10 mesec 2022, se pravi da sem jih vozil komaj 2 sezoni in še to malo kilometrov, vizualno kot nove tako da jih verjetno letos še sprobam.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.317
145
63
Hvala ti za to, sem očitno nesposoben... samo faaak kak padec je pri Continentalu. Očitno so Goodyear proti Contiju kar drugi svet rabljene....
In kaj sedaj? Verjetno večina folka (sploh tisti, ki delajo malo kilometrov in precej sezon vozijo isto gumo) vozi s precej starimi zimskimi gumami in nekako nimam občutka, da so policaji ugotovili porast nesreč ravno zaradi gum? Torej je tale matematika AMZS eno, realen promet pa očitno kaže, da se tudi s starimi gumami da peljati v tistih mejah, ki so varne za vse. Pač vzemi to kot eno stvar, ki je voznikom telefoni še niso odvzeli in v primeru slabih voznih razmer vseeno še premorejo kanček ročne in nožne motorike, da se ne zabijejo ali ne zletijo iz ovinka :).

Jernej
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.047
4.030
113
In kaj sedaj? Verjetno večina folka (sploh tisti, ki delajo malo kilometrov in precej sezon vozijo isto gumo) vozi s precej starimi zimskimi gumami in nekako nimam občutka, da so policaji ugotovili porast nesreč ravno zaradi gum? Torej je tale matematika AMZS eno, realen promet pa očitno kaže, da se tudi s starimi gumami da peljati v tistih mejah, ki so varne za vse. Pač vzemi to kot eno stvar, ki je voznikom telefoni še niso odvzeli in v primeru slabih voznih razmer vseeno še premorejo kanček ročne in nožne motorike, da se ne zabijejo ali ne zletijo iz ovinka :).

Jernej

No sam opažam da se hitrost šoferjev v dežju precej zniža glede na suho vreme, tam kjer je po regionalki tekoč promet 70-90km/h postane ob dežju kolona 60-50km/h. Da ne govorimo po ovinkastih lokalnih cestah, ko folk vozi pod 50km/h nonstop. Sem skoraj 100% da folk prilagaja hitrost voznim razmeram oz. raje recimo opremi ki jo ima (zanič poceni gume, stare gume). Tudi gledam velikokrat ko vozim za kom, jih ima en kup lepo "meglico" izpod avta na malih lužah po cesti, kar pomeni da vozijo na 1,6mm profila in dosežejo točko akvaplaninga vsakič ko gredo čez malo več "lužice" na cesti.

Za zimske razmere sploh nebi razglabljal, to 90% voznikov še na dobrih novih gumah ni sposobnih vozit normalno, ko imaš pa zraven še vsaj pol takih ki se drsa na 3mm profila ali pa letnih je pa sploh obup.

Sicer če veš da imaš zanič gume se ne ubiješ kar v prvem zavoju na mokri cesti, voziš pa razmeram primerno (=oviraš promet).