Test letnih gum 2024 215-55-17 (ADAC)

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
215/60 R16

prosim - https://tiresize.com/calculator/

1709014002960.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Brez veze, za leto ali dve bo se ok prvovgradnja michelinka.
Potem pa tudi ne bi obstoječe h 17col.fekten.menjal za nekaj drugega
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
KSZ.

Dobra stvar teh eko parametrov je sedaj, da podajo maso gume (super bi bilo če bi proizvajalci kje objavili še število in tip slojev), ker 3kg vs 1.6kg je pol manj materiala kar se mora nekje poznat (v ekologiji seveda v pozitivno, samo kaj ko ....). Pa naj bo še tako odlična guma če je lahka je ne kupim, da jo potem na prvem robniku ali pa večjem kamenčku prebijem in je samo še za v smeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
KSZ.

Dobra stvar teh eko parametrov je sedaj, da podajo maso gume (super bi bilo če bi proizvajalci kje objavili še število in tip slojev), ker 3kg vs 1.6kg je pol manj materiala kar se mora nekje poznat (v ekologiji seveda v pozitivno, samo kaj ko ....). Pa naj bo še tako odlična guma če je lahka je ne kupim, da jo potem na prvem robniku ali pa večjem kamenčku prebijem in je samo še za v smeti.
Teža gum v AMZS je napačna, te gume tehtajo med 9 in 11kg po komadu, glej ADAC test.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
A se je treba hvalit s tem :zavijazocmi:
Ja. več kot 7st C je in že tri tedne ni nobeden nič bleknil, da je za menjat. Ker večina rabi ukaz :). Saj veš, kaj vse hudega se lahko zgodi, če se pri takšnih temperaturah voziš z zimskimi gumami? Pa še gume so eno leto starejše in če je >=4 leta, potem smo tam :valjamse:

Jernej
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Kaj gum niste nič menjali, da je takšna tišina :evil: ???
Resni alterasi vozijo in biznisirajo tudi izven Slovenije. Recimo pri Avstrijcih zimskih gum v lepem vremenu ne rabis. Razen kadar jih, takrat pa je zakonski rok do 15. aprila. In glede na to, da sem letos ze drugo toco v Sloveniji dozivel, jodlarji pa so ze tradicionalno nagnjeni k zimskim razmeram, medtem ko sofiras v kratkih hlacah, je pametno se mal pocakat.

Vpras cez en mesec.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Znova jih zarotiraj.
ok. Se neham zezati... Amak sem res naredil že neke 4k z novimi, morebiti bi pa res moral rotirati
Resni alterasi vozijo in biznisirajo tudi izven Slovenije. Recimo pri Avstrijcih zimskih gum v lepem vremenu ne rabis. Razen kadar jih, takrat pa je zakonski rok do 15. aprila. In glede na to, da sem letos ze drugo toco v Sloveniji dozivel, jodlarji pa so ze tradicionalno nagnjeni k zimskim razmeram, medtem ko sofiras v kratkih hlacah, je pametno se mal pocakat.

Vpras cez en mesec.
Če mlatim 4k+ na mesec, potem verjetno razumeš, zakaj sem že menjal?

Jernej