Teslo v Tesli Y

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
uf, zamudila Juniper, FL Y-lonke, škoda. Sicer ni zdaj dost lepša kot original spak, a vseeno.
1729081236220.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.338
113
uf, zamudila Juniper, FL Y-lonke, škoda. Sicer ni zdaj dost lepša kot original spak, a vseeno.
Poglej priponko 93527
Vprašanje:

In malo nizje dol odgovor... Takrat sem se imela namen vzeti kredo... Kot rečeno prej pa - en avto se je zahvalil za sodelovanje in smo kupovali drugega. Nikdar ne kupim.orejnkot rabim in nikdar ne cakam na FL ali nov model, ki vedno pride. Ko rabim, nabavim...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.338
113
Uporabniška izkušnja. Ene stvari so mi super. Sicer bolj gadget fore. Ampak pri tem naprednem AP vozim vec sama in moram biti bolj pozorna na omejitve in vse na vesti, kot prej pri dummy asistencnih sistemih... Pa tudi to še gre, kar zamerim, je pa prej omenjeno zaviranje v sili, ker avto durh na durh bremza, tudi ce tisti moment ni AP vklopljen. Prvo vožnjo me je skoraj kap. sem se samo pri tem avtu navadila nogo na gasu držati (ne na bremzi), ker mi bo enkrat en v rit priletel. Sploh mi je super, ko je to kaki bedak na skuterji, ki se mi napopa na rit in čakam, ko v kaki arkadni igrici, da gas pohodim, ce bo slučajno bremzal. Ko cakas na ta pravi moment ves na elastiki, da hitro ta prav moment kliknes. Saj se spomnite teh igrc... In ko si cakal na situacijo ves na trnih, ti pa zavajujoce kaki drug scenarij ubrise na katerega ne smes refleksno trznit, ker si drugace zivljenje izgubil. To nalogo pri Tesli zavzamejo brisalci, ki se sada iznenada na random sprožijo in ne smeš trznit...

Drgac pa super...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.338
113
Ja, malo sarkazem vklopi. To mi je tak fail, da ne morem povedat... Vse ostalo se pac izkoristis in se prilagodis "razmisljanju", kot so si ga zamislili inženirji in gre... Ampak tole je pa nevarno po mojem mnenju.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
sej vklapljam, pa vseeno ne morem akceptirat.

Jaz zdaj gledam za drug avto, da skočim po kono za 16kilo iz de, 20kkm prevoženih.. Za tist mi je vseeno kaj ima in kaj nima pa kak gre.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.338
113
Pa dobr, to sem jaz... Pocak 10 postov, da se jasno in glasno pove, da jaz ne vem in ne znam in da je to feature, ne bug... In spet bo vse prav na tem svet...
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.305
2.366
113
Pomurje
Ja, malo sarkazem vklopi. To mi je tak fail, da ne morem povedat... Vse ostalo se pac izkoristis in se prilagodis "razmisljanju", kot so si ga zamislili inženirji in gre... Ampak tole je pa nevarno po mojem mnenju.
Kaj pa če se uporabnica poduči in si v nastavitvah nastavi na delovanje brez rekuperacije?
Tudi senzibilnost asistenčnih sistemov si lahko nastaviš.

One pedal drajving je top!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.039
113
Ti pa nisi razumel kaj je Jabe povedala. Ona vozi "one pedal" zato da tišči na gas in overrida komando avta za zavoro, ker ji avto zavira ko zazna "oviro/nevarnost" ki je samo fantomska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Jabe

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.906
2.341
113
No, dej... Ne glupi brez veze pa na pamet. Ce ne bi, me zdele sploh zmotilo ne bi.

Ne vem, zakaj taka defenziva... Ene stvari pac niso OK oziroma za domov pisat. Sem se naucila omejitev, ki jih ima in z vsakim updajtom se jih bom spet in to je to... Ima pa jih, in to tudi take, ki jih drugi nimajo. Al je to bogokletno reč't?
Nič na pamet!

Sem šel po tem zapisu po opravkih v mesto in bil bistveno bolj kot sicer pozoren na to kaj avto (C5 Air) prikazuje in kaj ČITA. Najprej super kaže celo naselje 30, pa na križišču čita znak STOP, pa zavijem na glavno vpadnico in glej, glej kaže pravilne omejitve in že me grize vest za prejšnji zapis, ampak čita nič. No pol pa je začel tudi kazat narobe pa 30, pa 50, pa 40 :oops1:, pa sredi mesta 90,.... Nič ni čital znake, niti enega razen na domačem križišču, ampak preko TomTom navigacije prikazuje znake, ki jih je bolj ali manj vesten vnašalec vnesel v karte.

In vse skupaj je letelo na "super" prikazovanje C5 Air in slabo pri Tesla Y. V resnici pa čitanje znakov pač deluje kot deluje, navigacija pa je tudi ena boljša ena pa slabša.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.338
113
Avto se da nastavit, da deluje isto kot vsak drug avto in ti ne zavira z rekuperacijo(s tem ne boš filala batarije)

Aja, mislis regeneracijo...
No, potemtakem naj ti povem, da je bila to prva stvar, ki sem jo hotela izklopiti oziroma baje so 3 stopnje... Pri starejsih modelih, pri novem te moznosti ni vec. Se oa strinjam, da je nepotrebna, samo malo se je potrebno navaditi. Jaz ze celo življenje bremzam z motorjem. Si z gasa dol stopil in je pocasi pojenjalo. Pri tesli deluje, kot da zabremzas, razen se gres pocasi dol z gasa, ne naenkrat. Kajn problem, tole je feature, ne bug...

Kot drugo, to nima veze z zaviranjem v sili in fantomskim bremzanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.305
2.366
113
Pomurje
Aja, mislis regeneracijo...
No, potemtakem naj ti povem, da je bila to prva stvar, ki sem jo hotela izklopiti oziroma baje so 3 stopnje... Pri starejsih modelih, pri novem te moznosti ni vec. Se oa strinjam, da je nepotrebna, samo malo se je potrebno navaditi. Jaz ze celo življenje bremzam z motorjem. Si z gasa dol stopil in je pocasi pojenjalo. Pri tesli deluje, kot da zabremzas, razen se gres pocasi dol z gasa, ne naenkrat. Kajn problem, tole je feature, ne bug...

Kot drugo, to nima veze z zaviranjem v sili in fantomskim bremzanjem.
se opravičujem, rekuperacija mi nagaja doma, zato sem pobrkal z regeneracijo.

Fantomsko bremzanje, sem doživel 3x v 30kkm. 2x na AC ko se je nekdo vključeval 1x na ozki lokalni.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.896