Tesla MODEL S

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Smesno brat poste hejterja ki samo linke lima in je to zdravo za gotovo res. Ko to pocne fanboy je vse narobe :) Komi cakam da si kupte porke, audite, wagne pa gremo cez kako leto mal naokol in primerjamo iz prve roke. Ka zdej kle izvajate je sama fousarija pa linc, pejte spat raj ;-)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Seveda pri nas ni Taycanov na cesti, če je pa to luksuzni avto, ki stane čez 100k€. Teslo S si lahko pa že skoraj vsak (ki je dovolj pogumen) kupi rabljeno ali uvoženo iz tujine za dobrih 30k€, če si želi. Me zanima, kdaj se bo dalo Taycana dobiti za 30k€. Če bi sodili po Tesli S, bi se moralo to zgoditi čez kakšnih 6-7 let. Ampak rahlo dvomim, da bo tam šla cena tako drastično navzdol.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Taycan je luksuzni avto tudi v smislu, da je neuporaben kot prvi družinski avto, prtljažnik je sploh LOL. Meni S odlično služi tudi za ta namen, še kljuko za prevoz koles bi lahko montiral. :)

Za cene rabljenih pa ne bi da roke v ogenj, tudi 7-8 let stare porscheje danes dobiš za ca. 30-40 % cene novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Taycan je luksuzni avto tudi v smislu, da je neuporaben kot prvi družinski avto, prtljažnik je sploh LOL. Meni S odlično služi tudi za ta namen, še kljuko za prevoz koles bi lahko montiral. :)

Za cene rabljenih pa ne bi da roke v ogenj, tudi 7-8 let stare porscheje danes dobiš za ca. 30-40 % cene novega.
kar na plano s ponudbo Porschejev prosim.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Taycan je luksuzni avto tudi v smislu, da je neuporaben kot prvi družinski avto, prtljažnik je sploh LOL. Meni S odlično služi tudi za ta namen, še kljuko za prevoz koles bi lahko montiral. :)

Za cene rabljenih pa ne bi da roke v ogenj, tudi 7-8 let stare porscheje danes dobiš za ca. 30-40 % cene novega.
Ja saj to... Taycan in Model S nista primerljiva. Sploh nista v istem segmentu. Samo zato, ker imata podobno ceno in sta oba EV-ja, jih ljudje radi primerjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Kdo jih primerja? Tisti k jim gre Tesla nekam pa pol to ven vlecejo sam da je njihova zadnja. Vozil pa itak nkol ne bojo ne enga ne druzga. No, Teslo prej... najverjetnej pa dizl do zadnega drajsal... alter macoti :p
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ma ja, res ne stekam. Se mi zdi da je isto kot pri appleu. Ok, imas fanboye, potem pa tiste haterje, ki so kul, ker so proti tem novotarijam. Jaz vozim bmw 3 serijo, f31 in pac priznam, da sem fan bmwja ze od nekdaj. Moram pa priznat, da je kvaliteta notranjosti pri dolocenih materialih na f31 slabsa od e91. Kot receno sem zadnjic peljal model 3 performance. Panel gapov ni bilo opaziti, ampak ja, vem, testni avto in vem, da nekateri se vedno imajo tezave s tem. Drugace pa je bila notranjost presenetljivo dobra, z dobrimi materiali, voznja sama pa je itak nekaj cisto drugega. Vozil sem ze dosti elektricarjev, ampak me je tale dalec najbolj navdusila.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Jaz se sicer nisem vozil, ampak nekako domnevam, da bi me daleč največ navdušil Porchejev Taycan :D ... a kar kupil ga pa ne bi:)
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jaz bi tudi taycana za kakih 50k čez 3 leta, ampak samo če bojo imeli tako mrežo polnilnic, kot jo ima danes tesla. Pa za 3. avto pri hiši seveda. :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Sicer ni nate letelo, ampak ok. Net veliko prenese, papir nima za burek. Sam komu se da iskat pa limat vsako pasjo bombico, skratka ... debila iz sebe delat? Velik bols je iz prve roke pametovat. Mogoce sm cuden ampak se.vedno zagovarjam lastne izkusnje kot fovsijo, zaplankanost, enoumje. Vagen je po defaultu najjaci, Tesla je shit. Pa dajte no... rovtarji...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Še nekaj v čemer je Tesla dobra je warranty. Kaj boš dobil pri Audiju, najbrž standardno 2 letno garancijo potem pa prst v rit.

1613164914086.png
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Tukaj se pa ne strinjam. Mislim da so se baterije na splosno izkazale nad pricakovanji, tako da na samo baterijo verjamem, da bodo garancije kar tam tam
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Ma, baterije je najprej potrebno imet. Tesla jih ima, kaj pa nemci? Ce kdo spremlja, potem ve kako se je koncala tozba z dobavitelji slednjih. Najbols da vodikovo pasto do konca izumjo, bo tam vec srece. Fraunhofer je na dobri poti, sam bo trajalo se vsaj 10 let do cesa resnega, Tesla bo globoko polnoletna takrat. Men se zdi, da "Tesla is here to stay". Fanboy gor dol, trenutno ma osnovne zadeve najbolj porihtane. Kaj ce mi servis v vsakem selu (a ga res tko rabm?), ce osnov ni. Kje so chargerji svabski? To je tisto, kar se RES rabi. Super chargerji se mnozijo k gobe, za konkurencne niti ne vem kaksni so. In kakorkoli, napredek bo samo in edino, ce bojo tekmoval med sabo. Brez Tesle bi nas se vedno samozadostno strigl, strom avti bi bli pa v predalu kje pod kljucem. Ampak, vazn da je Taycan super dober, lep in za po mestu. Đizs, kdo bi to razumu... k da ga bo vozu kdo od tukajsnjih ;-)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
S tabo se precej strinjam. No, z zadnjima dvema stavkoma si pa se izkazal za deutshe haterja. Ravno za to, kar praviš, da ti nisi.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Še nekaj v čemer je Tesla dobra je warranty. Kaj boš dobil pri Audiju, najbrž standardno 2 letno garancijo potem pa prst v rit.

Poglej priponko 42530


To je samo za baterijo. Za vse ostalo, ki crkuje po spisku, je pa le dve leti garancije z omejitvijo 80 tisoč km.
Audi ima verjetno že osnovni garancijo dve leti brez omejitve km.
Če mislijo prodajati tudi v ZDA, bo pa tudi na baterijo minimum 7 let in 160 tisoč km, ker je to minimalni zakonski standard v ZDA za avtomobilske komponente, ki prinašajo nizke emisije, baterije, hibridni pogon, katalizator, ...
Da ne omenjam, da verjetno nudijo tudi dodatna jamstva in imajo servisno mrežo za to pokrivat. Tako da slabše od Tesle dvomim da bo.