Tesla MODEL S

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Ne, itak ne, vozijo pa avte, so imeli listprice prd 4 leti v DE 50 jurjev, zdaj pa so s 15k vrednim passatom "za 50 jurjev" glavni na vasi. ;)
Žal spet nakladaš. Lahko da res vozijo take gare, sem pa prepričan, da razlika pri takih garah ni 20 EUR na servis, a ne? In tudi najbolj gorenjskemu in zabitemi Janezku je jasno, da iz LJ do MS in nazaj porabi več goriva kot je 20 EUR, a ne?
Probaj sedaj v tretje, če ti bo uspelo z malo manj posploševanja. Ker to je bilo na istem nivoju kot, če ti jaz napišem, da lastniki Tesle s svojimi avti za 50+ jurjev kompenzirate majhne penise.

PS: vedno se čudim, zakaj si mora odrasla oseba izmišljevati dodatna opravičila za nakup neke zadeve. A se bolje počutiš zaradi tega? Jaz si kupim stvar, ker meni najbolj ustreza in me BK za ostale. Se mi tudi lahko smejijo, pa mislijo, da sem butelj. So what? Recimo tebi ni panike it 100km na servis, nekomu drugemu je pa to problem. Kdo ima prav? Oba, vsak zase. Ne rabiš potem svoje odločitve opravičevati s posplošenimi neumnostmi.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Haha poznam modela, ki ima svojo uspešno firmo, novo X5, vilo na jadranskem otoku, pa se je vsakič cenkal za servis na bivšem cosmosu in jih prosil, če lahko prinese olje s sabo, tako da... taki so ponavad najhujši.
Imaš izjeme povsod. Sem pa prepričan, da se tudi ta model ne bi peljal v MS na servis za razliko 20 EUR, a ne?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
z oljem je pač stvar, koliko se pustiš nategnit. Ta je pač tolk transparentna zadeva, da je težko komu karkoli očitat. Ja tudi jaz prinesem svoje olje. cenkam pa drugače ne, sam povem jim, pa račun dam poleg, pa naj drkajo nanjga. po litru z vsemi popusti vsaj 15€ razlike, pri 7 litrih raj zapijem razliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in blazek33

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Moj point je bil, da ta model je naloadan do amena, škrt pa tolk da večjega škrtuha ne poznam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
no moj point je bil, da je olje nateg na servisih. če je tip škrtuh je druga zgodba ampak zato pa je naloadan do amena (bo kar pravilo, vsaj kar ja poznam naloadanih...v šparih se kregajao za 5 € s prodajalkami za popust in podobna scena),
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Žal spet nakladaš. Lahko da res vozijo take gare, sem pa prepričan, da razlika pri takih garah ni 20 EUR na servis, a ne? In tudi najbolj gorenjskemu in zabitemi Janezku je jasno, da iz LJ do MS in nazaj porabi več goriva kot je 20 EUR, a ne?
Probaj sedaj v tretje, če ti bo uspelo z malo manj posploševanja. Ker to je bilo na istem nivoju kot, če ti jaz napišem, da lastniki Tesle s svojimi avti za 50+ jurjev kompenzirate majhne penise.

PS: vedno se čudim, zakaj si mora odrasla oseba izmišljevati dodatna opravičila za nakup neke zadeve. A se bolje počutiš zaradi tega? Jaz si kupim stvar, ker meni najbolj ustreza in me BK za ostale. Se mi tudi lahko smejijo, pa mislijo, da sem butelj. So what? Recimo tebi ni panike it 100km na servis, nekomu drugemu je pa to problem. Kdo ima prav? Oba, vsak zase. Ne rabiš potem svoje odločitve opravičevati s posplošenimi neumnostmi.

Na servisu se da vedno zmenit za boljšo ceno, tisti ki tega ne znajo, se vozijo iz LJ v MS na servis, ker bojo tako prihranili, saj je do MS in nazaj samo 15 EUR nafte. Tisti ki ima denar, ga verjetno ima zato, ker zna ravnati z njim.

Posploševal pa nisem nikjer, tudi opravičeval nisem nakupa. Meni je avto kul, evo to je moje opravičilo, zato sem ga nabavil. Ni se ti treba truditi z majhnimi penisi, to velja za tiste s Performance Teslami :valjamse:

Peace out sicer, morda pa nam uspe debato spraviti on topic. Itak se je spet dokazalo, da zaradi Tesle najslabše spijo tisti, ki je verjetno od blizu videli niso. :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Vtipkaj si Ionity, pa jih boš videl. Samo teh je 300+ ... Plus še vsi ostali ki jih je vsaj še 1x toliko). Ampka že z Ionity se čisto lčepo potuje.
Nenazadnje, koliko lokacij ima v SLO Tesla in koliko Ionity?
Na ionity.eu so vidne 4 lokacije (18 polnilnih postaj/priklopov) v SLO. Tesla ima 3 lokacije (18 polnilnih postaj/priklopov).
Bi rekel da se nihče ne more ravno hvaliti pri nas s številom hitrih polnilnic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
To so "ultra" hitre. Ionity gre do 350 kW, Tesla praviloma pol tega.
Hitre imaš praviloma skoraj na vsakem postajališču na avtocesti - rang moči 50 kW.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Katere vse baterije?
Sicer pa ke najbolj zansljiv način da baterijo napolniš, izprazniš (s potrebnim št. ponovitev) in iz tega izmeriš, kakšna je bila neto kapaciteta.
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
376
311
63
Ne bi o tem
Ja, za dinamit. Kolikor jih je bilo, bi tistih novih 7000 Li-ion celic scinili v tem času, ko so delali to bedarijo.
A zelenih tudi ni bilo blizu, da bi povedali kaj o razgradnji baterij?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Čudi me, da za tako namerno onesnaževanja okolja ne bi dobil neke solidne kazni na Finskem. Če bi film sicer pogledal podrobno, je mogoče omenjeno, kako je birokratsko šla zadeva skozi. Ampak tako rad pa spet ne gledam propagandne produkcije.