Tesla MODEL 3

I

Izbrisan uporabnik 474

O čem sedaj sanjaš? A ko jaz ne rabim celotne priključne moči, jo plačujem sedaj le del? Ne, plačujem komplet.

O tem ti govorim - če plačuješ 3x25A, potem hočeš imeti 3x25A 24/7. In ne 3x5A ponoči, ker jih bo en kup filalo avte ali pa pač nasplošno koristilo nočni štrom. In to bi delal Smart Grid - omejeval porabo in hkrati ne bi bilo treba modernizirat energetskega omrežja, predvsem trafo postaj. V takem sistemu bi potem pričakoval, da boš ponoči plačeval 3x5A. Tukaj se pa elektro podjetjem zatakne. In takšnih robnih pogojev, ko bi ti Smart Grid omejil porabo, ti bi jo pa v tistem času recimo nujno potreboval (pa ne nujno za polnjenje avta) in je ne boš imel - bo več, kot si misliš. Sploh ob razmahu TČ.

O vračanju energije iz vozil - vse lepo in prav, ampak vsako praznjenje viškov in nato spet polnjenje proti jutru bo zmanjševalo življensko dobo baterij. Kar pa spet ljudje ne bodo zlahka pogoltnili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Eh.
To glede življenske dobe baterij pa drži. Bo treba počakat prakso, ker če se to dogaja znotraj optimalnega področja, verjetno ne bo taka težava.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
EU subvencionira. Kitajska nima nič s tem. Oni samo služijo

Razloži kako EU to na skrivaj lahko subvencionira, če kupim recimo na AliExpress direkt od kitajca, dokler meni paketa naša carina ne odpre EU sploh ne ve kaj je notri, kaj šele da bi bilo to subvencionirano.

Druga stvar je obseg proizvodnje solarnih panelov, kako za boga bi to EU lahko "skrito" subvencionirala? In kako bi jim to uspelo storiti samo za panele, ki so namenjeni za EU in ne za tiste ki gredo npr. v Indijo ali Avstralijo?

Da se razumemo, meni je jasno da je odkup preko net-metering neke vrsta subvencija in da plačujemo za subvencioniran odkup vsem tistim starim sončnim ko je še veljal subvencioniran odkup. Svoje zgodbice boš pa moral podkrepiti s hard data, sicer so to zgodbice za lahko noč.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Hyundai Kona EV 64 kWh s konkretnim popustom iz zaloge. :p
Bi vzel kaj od Toyote, samo se mi ni dalo čakat še 5 let, da se zmigajo. Na plugine pa ne trzam, ker nimajo dovolj dometa zame.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Gasper008 subvencija na katero insinuira Gargy naj bi bila kitajska.
Jaz pa to ne verjamem, ker kitajci čisto vse delajo, da so v plusu, sploh pa izdelke, kjer že imajo svetovno dominacijo in to fotovoltaika je. Ne bo kitajska komunistična partija z milijardami subvencionirala zahoda z paneli. Preprosto zato ne, ker jim ni treba. So defacto skoraj edini proizvajalec.

To kot da bi Taiwan subvencioniral Apple-u čipe. Ni teorije. Ker ima njihov TSMC dominacijo in lahko držijo cel svet za jajca.

In ja, fotovoltaika ni nič drugega kot pesek, pa malo aluminija in bakra. Samo znajo to vkup prav zložit, ker tehnološko že dolgo časa niso tretja država sveta.
Kitajska tudi predstavlja zadnja leta 75% novih inštalacij elektro voltaike. Največja sončna elektrarna na svetu je na Kitajskem. Načrte imajo cel kup puščavskih delov okovati v solarne panele. Tudi največje otočne baterijske sisteme za shranjevanje električne energije imajo. Cel kup od tega, na stari, vendar fool proof Ni-Fe tehnologiji, katera ima življenjsko dobo pol stoletja (Edisonova baterija). Itak pa postajajo prvaki tudi na LiXX tehnologiji. Še Tesla sedaj kupuje baterije od njih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Gasper008

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
831
113
Hehe, dobr ste se razbacal. Sami znalci, energetiki etc. :) Gargy, zate k si najbl lesen tukej: strom je prihodnost, dizel je mem. Pizdis ti al ne, tako bo. Prilagodi se, teb se ne bo nben, kapis? :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
A ti, ki si tako zaveden EVjaš. A v trgovini tudi ne boš kupil ničesar, kar bo pripeljano s traktorjem? Saj veš, ne boš ti kupoval nekaj, kar je bilo dobavljeno s tehnologijo, ki je mem. :evil:
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
831
113
Pa kolk si res zahojen? Obstaja samo crno in belo al je se kej vmes? K da bos ti pol telefon, TV in ostalo na strom stran zmetal? Pase teb al ne, strom je ocitno winner. Ne ker sm jst reku, industrija se je odlocila, konkretno svabi (a pece?), sam vidt moras. Po moje pametno. Pa tud, kdo kurca ti kej brani? Furaj smrdivca se naprej, vsen mi je. Cez par let se pa itak vidmo na isti strani, brez skrbi. Pa bos tud takrat najpametnejsi, nedvomno, te pac ego jebe :)
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Za to kar 80% folka uporablja avto je že odločeno, da je baterija prava stvar.

Ekonomija obsega bo poskrbela, da bodo baterije tako poceni, da sploh nič drugega ne bo prišlo zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
:)
To je Tesli že od vedno jasno, da ko bodo ostali zniževali CO2, bo tudi ta revenue stream se manjšal.
Dejansko so že pred tem investitorji pritiskali na Teslo, da mora core proizvodnjo vozil spravit na pozitivo. Sedaj se bo ta pristisk avtomatično povečal. Ni pa to nekaj, kar je vse “presenetilo” :).
Res pa je, da je to bil easy money “z neba”.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
:)
To je Tesli že od vedno jasno, da ko bodo ostali zniževali CO2, bo tudi ta revenue stream se manjšal.
Dejansko so že pred tem investitorji pritiskali na Teslo, da mora core proizvodnjo vozil spravit na pozitivo. Sedaj se bo ta pristisk avtomatično povečal. Ni pa to nekaj, kar je vse “presenetilo” :).
Res pa je, da je to bil easy money “z neba”.
Eh, zdaj bo Tesla živela od špekulacij z bitcoinom. Ko bo zagustilo, bo Musk napisal tvit, in denar se bo vsul.