Tesla MODEL 3

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Meni je res zanimivo gledat, kaj tehnologija zmore. Ampak za to, da je to Tesla dala ven beta testerjem za testirat, bi moral Teslo nekdo orenk zagrabit in jo iztožit do konca. Morda jo bo, ko bo kakšna smrtna žrtev.
Sistem na tem nivoju bi moral v real time traffic testirat le izobražen in izkušen tester, ne pa nek x človek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in jonny77

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

USA oz. sploh kalifornia ima striktna pravila, kako se testira in beleži avtonomna testiranja. V primeru, da Tesla naredi kak tak kilometer se pokaže kot polizdelek kot je in tako ne beležijo prevoženih milj in ko jih vprašajo za varnost pristojne inštitucije odgovorijo, da je full self driving za 10k$ LEVEL 2 SAE in da v prihodnosti ne bo nič drugače. :bonk:

Bolje, ker je v enem kosu: https://www.veoh.com/watch/v142103958tzjgSYSk
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
(G)old. Novo baterijo ima P od facelifta MY 2021 dalje. Očitno zadeva še ni zrela, tako kot tudi ne LPF baterija pri Model 3 SR+ made in CN. Jaz sem zavestno vzel leto staro P, ker ima tudi še pri SOC 15% pod 4s do 100. Alter standardi pa to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in novaa

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Meni je res zanimivo gledat, kaj tehnologija zmore. Ampak za to, da je to Tesla dala ven beta testerjem za testirat, bi moral Teslo nekdo orenk zagrabit in jo iztožit do konca. Morda jo bo, ko bo kakšna smrtna žrtev.
Sistem na tem nivoju bi moral v real time traffic testirat le izobražen in izkušen tester, ne pa nek x človek.
Smrtnih žertev je bilo že kar nekaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Tam se je Tesla recimo izgovarjala na odgovornost voznika. Tole je pa čisti beta test kvazi avtonomne tehnologije.
Če pa to uradno Tesla prikazuje kot generacijo 2, je pa tudi totalna bedarija. Ampak svet je itak nor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Kar se zadnjega tice: ja, svet je ze blesav, nor je blaga oznaka. Anyway, sam moras vozit pa je. Autopilot edino, ko se bojo avti med seboj pogovarjal, cloveski faktor je prevec nepredvidljiv, nimas te umetne intelihence, da predvidi vse neumnosti, ki smo jih ljudje slosobni za volanom (pa se kje) ustvart. To (da avto sam vozi) bomo se cakal, si kr ne predstavljam, da smo sposobni (kolektivno) kej tazga sprejet. Zdej pa dost, grem spat, danes cist prehud dan.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
No, da bo pa tak promet sistem obvladal, bo pa še preteklo vsaj kakšno desetletje, če ne več njih.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Pa ne samo to... še predenj bo znal do naše hiše pripeljat, bo preteklo najmanj kakšno desetletje. V Sloveniji imaš veliko vaških cest, kjer se ne moreta dva avta srečati... in se mora potem en umikati (po možnosti vzvratno za par 100m). Predenj bodo avti prišli do prave level 5 avtonomije, bo preteklo še veliko vode. Najprej se bomo avtonomno vozili na avtocestah (to je dejansko že zelo blizu)... ostalo je pa še relativno daleč (ne glede na to, kaj bodo tesla fani rekli).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sicer ne vem za vas, ampak men bi bilo nekaj najboljsega, da avtonomna voznja deluje na AC. Meni je pac duhomorno se voziti po ac na stalnih relacijah in bi bilo fenomenalno, ce bi lahko takrat tiste pol ure, uro, ali vec porabil za karkoli drugega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
To bi bilo 99,99% voznikom top. Boš pa počakal še kakšno desetletje za to.
Drugače pa to že imaš: avtobus :).
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Sicer ne vem za vas, ampak men bi bilo nekaj najboljsega, da avtonomna voznja deluje na AC. Meni je pac duhomorno se voziti po ac na stalnih relacijah in bi bilo fenomenalno, ce bi lahko takrat tiste pol ure, uro, ali vec porabil za karkoli drugega.
To, ja. Uživam v vožnji in sem proti večini kvazi polavtonimih beta pomagal, ki (deloma in z neko polovično zanesljivostjo) prevzemajo nadzor nad vozilom, ampak na AC je AP top in zame edino smisena. Tudi navigate on autopilot deluje super, na AC da pravi smernik in te odpelje z AC, potem pa sam prevzameš. Odlično.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Moderni asistenčni sistemi so bili eden glavnih razlogov, da sem zamenjal avto. To, da lahko sedaj na AC vklopim tempomat in lane assist, avto pa sam pospešuje/zavira, viža in nastavlja hitrost mi je neprecenljivo. Ampak ja... ker je to uradno level 2, je treba še vedno držat volan in bit pozoren na promet.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.191
113
Narobe, roke moraš držat gor, zato ker je zadeva še daleč od zanesljive, ne zato ker je to uradno Level 2.
A nimaš ti ID3? Ti je že vrgel ven vse sisteme med vožnji, kar tako iz ljubega miru.

Drugače se pa strinjam. Dobro delujoči asistenčni sistemi so top.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Saj to gre z roko v roku... level 2 je, ker zadeva še ni dovolj zanesljiva. ID.3 ima naložen zadnji software... ni javil še nobene napake (knock knock on wood).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Sicer ne vem za vas, ampak men bi bilo nekaj najboljsega, da avtonomna voznja deluje na AC. Meni je pac duhomorno se voziti po ac na stalnih relacijah in bi bilo fenomenalno, ce bi lahko takrat tiste pol ure, uro, ali vec porabil za karkoli drugega.

Nova S class ima stopnjo 3.do polne aktivacije ji manjka, zakondaja.