Tesla MODEL 3

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Saj poteza je ok za vse v tem trenutku, gre kripto samo gor :cool: Seveda je dobro, da ima vsak pri sebi v mislih neko izhodno strategijo recimo, da če doseže 50k, da greš ven z ene 25% ipd.;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Dokler nimaš vloženega veliko denarja je izguba časa. Kaj pa je 25% na 1000€ na par let? Če seveda bo to doseglo. Poleg tega, kako pa je z davki pri prodaji in davek na dobiček (se be spoznam) ?
Moje mnenje je, da se v tvegan kapital ne splača vlagati z malim kur.cem.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Mali kapital lahko vlagaš v kaj manjšega, ki ima več potenciala za rast, problem je to analizirat oz. dobiti informacije.
Veliki kapital težko kupi kaj majhnega, ker ni dovolj prodajalcev. Npr. nekdo (lahko sklad, če hočeš) z $2 mio ne more enostavno kupiti deleža v firmi, ki ima mkt. cap $50 mio, brez da bi to močno vplivalo na nakupno ceno.

Ne mislit, da je prednost, če se igraš z milijoni.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ok. Potem pa ni prednost.... Če ti tako praviš. A ni zaninivo da je velik vložek ene svinjske glave sam po sebi dvignil ceno bitcoina in si že tako ustvaril instant zaslužek?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Jasno da se ti veliki morajo posluževat psihologije trga, ampak tak pristop ti lahko hitro pokaže zobe, če nima realnih fundamentov. Kot mali vlagatelj je največja neumnost, da skušaš slediti tem velikim igralcem. Kot sem rekel kot majhna riba moraš gledat stvari, ki bodo v nekaj letih močno povečale obseg poslovanja in so premajhni za velike sklade.

Tesla ima $19B v kešu, od tega so 8% namenili investiciji v BTC, v tem času je pa BTC šel gor koliko? 15% To je borih 2% na njihova celotna likvidna sredstva. Ko govoriš v milijonih se zdi veliko ampak % so še vedno %.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Dokler nimaš vloženega veliko denarja je izguba časa. Kaj pa je 25% na 1000€ na par let? Če seveda bo to doseglo. Poleg tega, kako pa je z davki pri prodaji in davek na dobiček (se be spoznam) ?
Moje mnenje je, da se v tvegan kapital ne splača vlagati z malim kur.cem.
Morda tu najdeš kakšen odgovor:

BTT Davčni in računovodski vidiki kriptovalut
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jasno da se ti veliki morajo posluževat psihologije trga, ampak tak pristop ti lahko hitro pokaže zobe, če nima realnih fundamentov. Kot mali vlagatelj je največja neumnost, da skušaš slediti tem velikim igralcem. Kot sem rekel kot majhna riba moraš gledat stvari, ki bodo v nekaj letih močno povečale obseg poslovanja in so premajhni za velike sklade.

Tesla ima $19B v kešu, od tega so 8% namenili investiciji v BTC, v tem času je pa BTC šel gor koliko? 15% To je borih 2% na njihova celotna likvidna sredstva. Ko govoriš v milijonih se zdi veliko ampak % so še vedno %.
Ker 2 procenta na sto ecrov je enako kot na miljon a ne?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Dokler nimaš vloženega veliko denarja je izguba časa. Kaj pa je 25% na 1000€ na par let? Če seveda bo to doseglo. Poleg tega, kako pa je z davki pri prodaji in davek na dobiček (se be spoznam) ?
Moje mnenje je, da se v tvegan kapital ne splača vlagati z malim kur.cem.
lol, 25% na par let. Tukaj se pogovarjamo o takšnih dnevnih varijacijah.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ker 2 procenta na sto ecrov je enako kot na miljon a ne?

Tako je samo % štejejo. Nima veze ali se igraš s 1000, 10.000 ali milijon, gre za isto igro. Seveda vse dokler se igraš z denarjem, brez katerega lahko živiš normalno.

Priporočam ogled tega intervjuja, ki govori kje je problem milijard, da ne bo kdo mislil da je zraslo na mojem zelniku:

in pa o diversifikaciji:

Vsak je svoje sreče kovač, jokice pa kažejo na miljarderje, kao kako je njim lahko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Prvič ni isto, igra je ista a ni isto. Eno je če se jebeš za procent in zasužiš miljon, drugo pa je par fičngov ko še za socialno pomoč ni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.218
9.455
113
kod Džej-Zija
Tako je samo % štejejo. Nima veze ali se igraš s 1000, 10.000 ali milijon, gre za isto igro. Seveda vse dokler se igraš z denarjem, brez katerega lahko živiš normalno.

Priporočam ogled tega intervjuja, ki govori kje je problem milijard, da ne bo kdo mislil da je zraslo na mojem zelniku:

in pa o diversifikaciji:

Vsak je svoje sreče kovač, jokice pa kažejo na miljarderje, kao kako je njim lahko.
Le zakaj se potem ekonomisti in matematiki trudijo z mejnimi vrednostmi in elastičnostjo, če je pa vse isto? :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ok, moral bi napisat, da se moraš obnašat isto ne glede na znesek, če ti to uspe si na dobri poti. Pa da še enkrat poudarim, to se greš z denarjem ki ti ostane, ne pa da greš z vzvodom na CFDje, po možnosti še short.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Sam res ženska je hotla pomagat :) Dejansko če bi men ušel avto, bi bil zelo hvaležen, če bi ga kdo prej uspel ustaviti; sam zdaj pa zaradi Tesel tega več ne bodo počeli :gorjaca: :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran