Tesla MODEL 3

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Pac iscem resitve, ce se lahko dobi kako zadeva ugodneje. Zdej ce je vam vseeno al nekaj placate 6-7k vec kot drugi, sem vesel za vas, jaz bi pa ce lahko ta dnar prisparam ga raj prisparal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Pac iscem resitve, ce se lahko dobi kako zadeva ugodneje. Zdej ce je vam vseeno al nekaj placate 6-7k vec kot drugi, sem vesel za vas, jaz bi pa ce lahko ta dnar prisparam ga raj prisparal.
Hm, zakaj se pa ne preseliš v Nemčijo… Zadeva rešena.
Nemci so upravičeni do subvencije, ker jo sami plačajo z davki, a ne

Jaz sem tudi računovodji težil, da naj mi zrihta ciprsko obdavčitev za dobiček, da je meni brez veze plačevati oderuški slovenski davek. Mi je rekel, ni panike, firmo v Ciper, pa preseli se tja in bo. Karikiram.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Hm, zakaj se pa ne preseliš v Nemčijo… Zadeva rešena.
Nemci so upravičeni do subvencije, ker jo sami plačajo z davki, a ne

Jaz sem tudi računovodji težil, da naj mi zrihta ciprsko obdavčitev za dobiček, da je meni brez veze plačevati oderuški slovenski davek. Mi je rekel, ni panike, firmo v Ciper, pa preseli se tja in bo. Karikiram.
Mas prov, se opravicujem, ker iscem nacin kako nekaj prihraniti, ne bom vec in se umikam iz teme. Hvala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ok, dejva sedaj realno pogledat: rabljene Tesle so skoraj dražje kot nove s subvencijo. Kaj ti to pove
Da bos ravno ti profesionalni kupec avtomobila enkrat na x let LEGALNO izigral sistem in dobil džabe Teslo
Ker vsi profi handlerji in nateguni tega niso sposobni spravit skupaj, ti Janez iz Slovenije, jih bos vse scat peljal

Se opravicujem, ce sem te uzalil, ampak aftoC ti ponuja neke opcije, samo ti bi novega Porscha za ceno Golfa.

Ce pa hoces kaj nelegalno uredit, bo pa morda res bolje, da ne pises tega po forumu, a ne
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Slovenske je težje, ker mora avto biti vsaj še dve leti po prejemu subvencije registriran nate.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za moje pojme napačen čas za nakup, ker bodo cene kar padale. Tesla se bo zaj*** s količinami, ker majo že sedaj več kapacitet kot prodajo, Berlinska tovarna pa bo to res konkretno povišala.

Drugi proizvajalci bodo pa tudi hvatili krivine, kako nižat povprečni CO2, ker so že letos malo falili, naslednje leto pa bo še veliko težje. Pomaga krčenje avtomobilskega trga na sploh.

id3, id4 ipd. roba se bo letos prodajala tudi brez dobička na avto če bo treba. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kegelj

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
To bo še zanimivo videti. Tesla je že dosegla določeno ekonomijo obsega, tudi če konkurenca prodaja brez dobička, bo Tesla lahko konkurenčna. Po drugi strani pa tudi Tesla hvata krivine s CO2 kuponi, tako kot ostali proizvajalci. Samo da ostali proizvajalci nižajo kvoto CO2 svoji lastni floti, medtem ko Tesla svoje kvote prodaja drugim. Ni baš neke razlike.

Mislim, da se pod Biden administracijo ni za bati, da bi Tesla zašla v rdeče številke. Malecky pa itak obljublja propad Tesle že več let, pa se kar ne zgodi, kakšna je verjetnost da se mu uresničijo napovedi ravno letos? Po mojem nikakršne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
To bo še zanimivo videti. Tesla je že dosegla določeno ekonomijo obsega, tudi če konkurenca prodaja brez dobička, bo Tesla lahko konkurenčna. Po drugi strani pa tudi Tesla hvata krivine s CO2 kuponi, tako kot ostali proizvajalci. Samo da ostali proizvajalci nižajo kvoto CO2 svoji lastni floti, medtem ko Tesla svoje kvote prodaja drugim. Ni baš neke razlike.
V bistvu bo ravno to nižanje CO2 ostalih proizvajalcev vplivalo tudi na Teslo, saj se bo povpraševanje po CO2 kuponih nižalo in posledično tudi prihodek Tesli. Kar pomeni, da bo tukaj direkten vpliv na dobičkonosnost in konkurenčnost.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Mislim da bo novi Stellantis še kar nekaj časa potreboval te Tesline CO2 odpustke. Zaostritve bodo pa tudi vsako leto hujše.

Pustimo se presenetiti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Da je Tesla balon, je bolj ali manj jasno vsem. Ne more firma, ki v globalnem smislu proizvaja zanemarljivo količino avtomobilov, imeti tržne kapitalizacije krepko prek ostalih resnih proizvajalcev na dolgi rok. Poanta je tu "dolgi rok". Ko se bodo ostali proizvajalci končno uspeli prilagoditi in predstavili konkurenčno floto Tesli, se bo mehurček razpočil. Do takrat pa jadra na iracionalnosti ljudi, ki podpirajo Muskovo piramidno shemo in na njegovi karizmi in sposobnosti prodajati bullshit. Ampak na veliko žalost short sellerjev zna to še trajati in trajati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Cena delnice je eno, poslovanje firme pa drugo. Je že res da visoka cena delnice omogoča Tesli, da pride do kapitala (preko izdaje novih delnic), ampak če tega kapitala nebi dobili pač samo pomeni, da se nebi tako agresivno širili kot se.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Spet nabijaš nebuloze. Sem ti dal link do Muskovih izjav, ko razloži, da je Tesla 2X! Skoraj bankrotirala tako da ja.. ti že veš. :bonk:

Pa tudi napisal sem, da s tem pumpanjem delnice res ne bo kmalu propadla, ker v USA tiskajo denar na veliko in Tesla zaradi nešteto fanatikov dobiva velik delež tega prostega denarja, ki ga ljudje vlagajo. Glede na vse je pa bolno, da je to skoraj 1T market cap firma. Propadla ne bo, do neke streznitve tukaj bo pa še prišlo. Kje je 1mio na leto? Zdaj bo že nekaj let odzad + fiktivni produkti s fiktivnimi specsi. Vpoklicev bo pa zgleda zdaj kar nekaj, pri SEC in NHTSa je zgleda užival Trumpovo podporo (verjetno quit pro quo za SpaceX reklamo).

"'Mach E kicks Ass, I rolled up in my "Y" spent half hour in the thing and got back into the "Y" and i have to admit i have some regrets, i miss it [Mach-E], this thing is going sell super fast' "

To je izjavil Adam Jonas, finančni deb**, ki ocenjuje Tesla zavarovanje na večji market cap kot Ford. :valjamse:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pac iscem resitve, ce se lahko dobi kako zadeva ugodneje. Zdej ce je vam vseeno al nekaj placate 6-7k vec kot drugi, sem vesel za vas, jaz bi pa ce lahko ta dnar prisparam ga raj prisparal.
Lahko bi kupil novega passata in POTEM spraseval kako se sedez nastavi namesto, da eno teslo kupujes. :p