Tempo v hrib :)

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
no, tkole na uč, ene tri na uro in imam tam 130-140 bpm. kratek hrib, a kar strm (pol urce gor). in ja, če vsak dan rineš gor, se slejkoprej pozna. in na bpm in na času prispetja na cilj.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Govorimo o "hribih", ...
Če se doda zraven še dolžina hoje+višinske metre(start-cilj) bo bolje razvidno za kako naporen "hrib" se gre.

Npr.
Klanec, ravnine vmes praktično ni: 3,5km, 553vm, cca 44min (12:32min/km=4,8km/h) HRavg151,HRmax172,.....za mene recimo dokaj hiter tempo, brez teka.

Definitivno , se recimo zgornjega jaz ne bi šel vsak dan 1x tedensko pa verjetno ni panike, sploh ker se ne gre za dolgotrajne napore.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
:zmaga::valjamse:

S punco sva šla skoraj vsaj dan na isti hrib, ista pot.... Jaz sem štopal samo čas, čist tako za hec. Po cca 2 tednih je bila konkretna razlika v času. In je šla tako kot sem rekel, en dan hitreje, drug dan dost počasneje, včasih nekje vmes, občutek, pa da bo padel rekord...

Tocno tako. Gres po obcutku. Vazno je da gres. In ce gres redno, pol gre na izi, drgac te zabije v prvem klancu.

Po pameti se dalec pride. Vztrajnost je pa tista, ki je najbolj pomembna: da spravis rit v miganje ne glede kolk je lena. V takih primerih je pulz cca irelevanten.