Teleobjektiv

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, ja, to pa vem... pri vsakem objektivu množit z 1,6...
smile-1.gif


tretnutno se mi gre, da dobim en objektiv, ki ga bom lahko imel večino koncerta gor. kakšno širokokotno sliko že lahko recimo s kitom naredim, to ni taka panika, samo da bi vse slikal s kitom, je pa res mal kruta, sploh proti koncu goriščnice, k se blenda zapre že na 5,6...
tongue-1.gif


ta se pa pozna, če imaš blendo 2,8 stalno.
grin1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Saj objektiv samo "projecira" sliko do senzorja. Tukaj ni nic, kar bi lahko ob normalni uporabi crknilo. Ok.. teoreticno
grin1.gif


Pri nakupu rabljenega objektiva je najbolje, da imas body zraven, da lahko takoj probas. Pogledas pa pac lece, da niso spraskane, zoom obroc in fokus (autofokus).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Objektivi so lahko stari tudi 10 in vec let... pa so dobri... v bistvu lahko celo boljsi kot kaksen nov poceni "plastik-fantastik" ... Edino pri prevec starih je ponavadi rocno ostrenje ...

Drugace j pa marsikdaj bolj vzti 5 let star objktiv z blendo F2.8, F2.0 ali celo manj ... kot pa kaksnga novega z svetlobno jakostjo F3.5, F4.0 ali vec
smile-1.gif


Pogledas samo, kako izgleda steklovina, ce nima kaj prevec prask...
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Da nebom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj. Kupil si bom polarizacijski filter, zdaj pa me zanima kaj je najboljše za kupit. V nekem članku sem zasledil da je linearni boljši od cirkularnega. Proso bi za nasvet kaj mi priporočate, pa da bo neka zmerna cena
smile-1.gif
. Mam pa Nikon-a D40x 18-135, premer objektiva je 67mm.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
verjetno bom nabavo ta objektiv , najverjetneje preko rabljenega preko e-baya. zdaj pa me zanima če kdo slučajno ve ali ima motorček za ostrenje v objektivu ali ne. ker imam namreč Nikon-a D40x in ta nima v bodyju motorčka za ostrenje.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
jest ti ga ne svetujem ker je F kr malo prehud. tak F skor pomen obvezno sonce, ali pa slabši ISO...
no, to je moje mnenje...
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Kar ugodno. Da ne berem se enkrat teme. Kaj nameravas fotografirat? Je ta dovolj hiter?

500mm x 1.5
cool-1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18


Kaj nimajo vsi objektivi za (D)SLR vgrajene motorčke? Morda si mislil na kontakte. Ti pa nebi smeli bit problem, če je objektiv namenjen za Nikon-a.

MMG, "F" za takšno žariščno je kar ugoden, seveda za takšno ceno. Boljši imajo ceno kar nekaj jurjev €. Kolikor denarja toliko muzike.

lp
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
če ti po pravic povem nisem niti cene gledal. Ker, ko sem vidu ta gromozanski F me je kr stisnilo
grin1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Cena novega je kar mamljiva. Tudi tisti, ki so parkrat dražji nimajo kaj dosti nižjo F. Res pa je, imajo pa stabilizator. Ta pa je za takšno goriščnico že kar nujen.

lp
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
stvar je taka, da se da ta objektiv kupiti preko e-bay za zelo mali denar, tam okoli 150€. gledal pa sem še tegale , ma malo majnši F, ampak je še vedno premalo ne? tega se tudi da dobiti za 150€
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
najprej mi zaupaj zakaj rabiš tako velik zoom, če ni skrivnost, ker jaz npr. imam tele do 200, pa mi je več kot dovolj...
samo vprašam, da vem, ali je tako velik zoom tako zelo pomemben...
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
to se tudi sam sprašujem in razmišljam
cool-1.gif
...razmišljam med kakim širikokotnim in teleobjektivom. zdaj mam 18 - 135 tak , da če bi šel nabavit nekaj do 200 se mi zdi skoraj nesmiselno, ker take velike razlike pa spet ni, zato potem ciljam na res velik zoom. če bi ga nabavo bi ga uporabljal z bolj naravoslavno fotografijo, za živali katerim se nemoreš dovolj približat. pri teh dveh objektivih mi je v plus tudi to, da je cena nizka, ampak mogel bom še premislit kaj bom naredil in zato tudi tukaj sprašujem za nasvete.
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
jah, tkole je: za kakšno hitro žival (ki se ji ne moreš približat - recimo srna) boš potreboval skoraj idealne pogoje pri takem F. Jaz imam recimo teleobjektiv 70-300 F4-5.6 pa nisem zadovoljen, ker potrebuje dost svetlobe. Zato sem si vzel 70-200 F2.8 in sem navdušen nad rezultatom. tudi v slabih vremenskih pogojih se slika brez problema na max zoom-u...
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
kaki iso pa si mel ponavadi ko si slikal z 70-300. si uporabljal visokega ali nizkega. ker moj foto namreč pri iso 1600 sploh nima dosti šuma, tako da bi fotografija bila svetla pa še čase bi lahko uporabljaj malo krajše. al pa se samo motim
cool-1.gif