Kolesarski čevlji-izkušnje

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Eno vprašanje za poznavalce.
Razmišljam o nabavi novih MTB-XC čevljev, problem je ker mi trenutni (NW Scream -stari 4 leta) .... smrdijo .
Imel sem/imam različne(cestne, mtb, zimske), vendar je problem le pri enih. Zmeraj ko pridem iz vožnje čevlje temeljito osušim in prezračim, vendar pri teh to očitno ni dovolj(obačasno jih pošpricam s sprejem za dezinfekcijo čevljev, vendar to pomaga le za kskšen mesec).Res je , da so manj zračni in da mi v teh noga najbolj švica. Pred časom sem imel ene zelo zračne z dosti zračniki/mrežicami vendar so bili dokaj mehki in s časom niso več dobro držali noge, tako kot je treba.
Torej če ima kdo kake izkušnje na kaj pazit, ali pa čemu se izogibat pri izbiri/nakupu. Iščem nekaj srednjega, torej ne ultra trdih za tekmovalce, vendar pa tudi ne zelo udobnih rekreativnih,...raje malo trše kot , mehkejše.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
zanimivo.... pri meni kolesarski čevlji niso še nikoli smrdeli... res pa je, da imam večinoma boljše model (specialized, mavic, nw,..). Jaz bi rekel, da je poleg dobrih čevljev, pomembno imeti tudi dobre nogavice.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Nogavice imam izključno namenske-kolesarske, kar nekaj parov, ......vse brez vonja,....razen omenjenih čevljev, tako, da dvomim da bi bil to razlog.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Jaz večinoma uporabljam kombinacijo čevljev FiveTen Freerider Pro in nogavic Salomon in nimam težav.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Sem se nekaj spomnil... Si večkrat vozil po mokrem/vlažnem? Pod vložkom, nad blokeji, ko si montiral blokeje, si prelepil nalepko, ki potem zadihta notranjost?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Vozim tudi to vlažnem,....vendar je v predelu blokejev skoraj zmeraj vlažno tudi , ko je suho....vložek ima tam luknjice in gre švic skozi, do podplata.

Glede na vse napisano,...se mi zdi da je verjetno kriva le neposrečena kombinacija materialov, in zelo slaba zračnost teh čevljev....saj pri drugih tega ne opažam.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz sem še pri vseh dobil zraven nalepko s katero sem potem na notranjem dnu čevlja zatesnil tisto špranjo za štelanje blokejev in tako vlaga/voda/umazanija ni prišla od zunaj/spodaj do notranjosti, do spodnjega dela vložka. Je pa res da nisem imel do sedaj NW (čeprav se meni to zdi OK firma).
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Imam tudi nw scream, drugo sezono in zaenkrat so še ok. Kdaj so ti pa začeli smrdeti?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Jaz sem še pri vseh dobil zraven nalepko s katero sem potem na notranjem dnu čevlja zatesnil tisto špranjo za štelanje blokejev in tako vlaga/voda/umazanija ni prišla od zunaj/spodaj do notranjosti, do spodnjega dela vložka. J

malo off: Tudi jaz vedno "podplat" od znotraj vedno zalepim in zaradi tega nimam težav z neprijetnim vonjem.
Zakaj zalimam? Da nimam vode v čevlju, če slučajno zagazim v lužo :)

ot: Imam pa ene čevlje za XC od Shimano in ene ravnotako XC od Specialized-a. Nobeni ne zasmradijo tudi po dveh zaporedni celodnevni uporabi (imel na nogah od 8 zjutraj do cca 9 zvečer).