Teleobjektiv

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
ja, cariniki imajo veliko casa. Meni so en zlo star objektiv sli po ebayu gledat, da so dobili vrednost. Je bilo pa dejansko darilo od kolega iz tujine. Ker nisem imel racuna, so oni ocenili vrednost in zaracunali carino.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Čisto iz radovednosti, o katerem objektivu govoriš in na koliko so ti ga ocenili?

Sicer pa je fino videt, da si tudi ti tu. Se bomo lahko spet malo nad makroti slinili.
cheer.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Mislim, da je bil minolta 70-210 f4, aka Beercan. Eden boljsih objektivov, ki sem jih imel....ce na roke fokusiras
smile-1.gif
Ocenili so ga na enih 40.000 sit, ce se ne motim.

No, ce so ravno za slinjenje ne vem, bom pa v kratkem dodal se kaksnega zuzka :D
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Zal ne. Trenutno niti nimam casa slikat, poleg tega pa mi tale objektiv dobro sluzi. No, z namenskim makro objektivom se sicer ne more primerjat, se ga pa da kar uporabit. Sicer pa cakam, ce bo sony spustil ceno svojega 100mm makrota, ki je svinsko drag in da bo dal se kaksen ring fles ven. Se prej bom pa body menjal, tko da bo moral "beercan" se kar nekaj casa sluzit
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Pa poročilih na netu naj bi bila zelo fina zadevica. Sicer pri Sigmi nikoli ne škodi, če imaš več kopij objektiva na kupu in izbereš najboljšega. Znani so namreč po precej veliki variaciji kvalitete, žal tudi pri EX seriji.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Tu imaš pa še review na enem najbolj kompetentnih portalov na netu: Photozone. Žal je review za Nikon mount, tebe pa zanima Canon, če se ne motim. Vendar razlike ne bi smele biti prevelike, vsaj kar se tiče optičnih lastnosti, saj imata oba zelo podoben crop factor.



Tu je pa nekaj uporabniških reviewjev, ni pa uradnega testa.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v oko mi je padel predvsem zaradi zanimive goriščnice, ker 70 mm (recimo tele 70 - 200 mm gorile) je že ravno tako zaprt in ozek, da če te na kakšni prireditvi nekdo pocuka za rokav, pa reče, daj me fotkaj, da moraš ravno menjat, 50 mm je pa še nekako sprejemljivo... poleg tega pa 200 mm skoraj nikoli ne nucam, tja do 150 pa mi bi vseeno prav prišlo...

še nekaj - se ta objektiv raztegne, al deluje na podoben način kot večji brat 70 - 200, ko se vse dogaja znotraj ohišja?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Na Sigma-photo.com imaš še tehnične podatke o objektivu. Zadeva uporablja internal focusing, kar pomeni, da se pri ostrenju fizična dolžina objektiva ne spreminja, prav tako se ne premika sprednji element, kar je zelo uporabno, če imaš namen uporabljati polarizacijski filter.

Pri samem zoomiranju pa se zadeva najbrž raztegne. Nisem zasledil nobenega podatka na to temo.