Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej naučit moraš Harmonya. EON daljinec bo pošiljal IR komande, če ne bo povezan preko BT. Sicer pa so komande, če se ne motim, enake kot na starih boxih, tako da če je kakšen od starih boxov v bazi, lahko s tem probaš.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Včeraj sem si vzel 1 uro da spet probam usposobit eon daljinca na harmonyju. Ni teorije da to dela. Najde ga itak ne, tudi če ročno vse vpišeš, ne najde. Potem pa sem ga probal učit komande. Hub ne zazna niti ene komande, pa sem se matral 10 min z različnimi koti, razdaljami, osvetlitvijo,...ne prepozna:obesise:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Ko sem pritiskal gumb za vklop se je box vklopil, stoji pa 3 sobe stran, tako da predvidevam da je komande pošiljal preko bt, pa modra lučka se je vklapljala, ko sem pritiskal gumb. Se da kako preklopit na IR?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Izklopi box iz elektrike, pa bi moral začet preko IRja delat, ker ne bo več povezan preko BT.

Druga opcija, da ga removaš na samem boxu ampak ga boš moral potem nazaj sparit.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ali lahko tu zastavim vprašanje ali odpiram temo ??

Zanima me ,kako bi prišel do nekega skupnega firmwera za airties 4920 naprave ??

Imam šest airtiesov ,ki sem jih kupil na spletu , vendar se povežejo v mesh samo štirje ki imajo enak fw ,ostala dva pa imata različen fw in se ne povežeta v mesh.

V osnovi so airtiesi iz nekega danskega omrežja , in sem njih že povprašal , vendar bi mi pomagali ,če bi živel na Danskem.

Je tu kakšen telemahovec z rešitvijo ?

Realno pa sploh ne razumem zakaj je od enega access pointa fw takšna skrivnost.

Tisti štirje ki mi delujejo imajo fw 1.33.10.18.1545 ostala dva imata pa fw z začetnico 3.

Je kakšna opcija da jih popeljem na skupni fw ??

Hvala
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Eon box ti more prit menjat tehnik, poklici kontakni center povej da ti steka in bodo poslali tehnika. Katerga boš pa dobil ….nevem
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Na koax omrežju se priklapljajo hibrid Eon boxi (koax+internet) na optiki pa ott Eon boxi (le internet).Tu ne gre za "nove" boxe saj so istočasno prišli na tržišče.Res pa je, da je preklapljanje med programi hitrejše na ott boxih.
Aja, na wifi se ne priklapljajo, ker delovanje ni zanesljivo.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Ali kdo kaj ve kdaj bodo na coax-u HR programi delali v HD? Sedaj v HD nacinu delajo samo preko EON aplikacije ali pa preko EON box a.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Verjetno nikoli. Baje imajo premalo frekvenčnega prostora. Ampak ponujajo, pa ti možnost Conax za doplačilo. Seveda z oskubljeno kvaliteto. So tudi zreli za kakšno inšpekcijo.
Danes slisim na medvoski kabelski da Telemach ukinja analogne tv kanale in s tem se bo sprostil frekvencni prostor in na racun tega bodo lahko vpeljali vec kanalov v HD in tudi hitrost interneta naj bi se dvignila. Vec naj bi bilo znanega danes teden ko bo imel Telemach predstavitev na to temo.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Ker nimam EON boxa in nobenih izkusenj z njim ampak imam samo EON aplikacijo na televiziji me zanima ce spremljam tv kanale preko EON boxa ali je kakovost slike kaj slabsa od tiste ki jo dobim preko koaksialnega kabla? Ne razumem pa kako poteka ogled televizije na EON box u v katerega pride koaksialen kabel in utp kabel torej ali se potem slika v zivo predvaja preko klaksialnega kabla ali preko utp kabla? Cemu torek v EON boxu tako koaksialen kabel kot utp kabel....to mi ni jasno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Kvaliteta je ista. Na boxu imaš še xxx vsebino. V živo gre preko coax, ogled za nazaj in ostalo prek utp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Kvaliteta je na coaxu boljsa.
Imam kombiniran EON box na telemachovem kablu, priklopljen je na dveh kablih:
1. Coax za ogled v zivo
2. Ethernet za ogled nazaj, video on demand in ostale EON pametne stvari.

Ce zavrtis nazaj je razlika vidna, sem opazil pri prenosu sportnih tekem. To je bilo pred casom, verjetno sem zadnjic gledal sport enkrat lansko leto, in takrat je bil coax vidno boljsi. CBR na max kvaliteti 7mbps, 4K TV nekje srednje zalosti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kvaliteta je ista. Na boxu imaš še xxx vsebino. V živo gre preko coax, ogled za nazaj in ostalo prek utp.
Ni ista. V primeru, da imaš hibridni box, gre ogled v živo preko coaxa (DVB-C) v višji kvaliteti kot jo dobiš preko mreže.
Cemu torek v EON boxu tako koaksialen kabel kot utp kabel....to mi ni jasno.
V osnovi predvsem šparanju pasovne širine, ker preko mreže uporabljajo unicast, torej če gleda nek kanal 10k ljudi, ga tudi 10 tisočkrat pošiljajo po mreži vsakemu posebaj. Preko coaxa, pa se vsi kanali odajajo vsem naenkrat in ni razlike ali posamezen kanal gleda 1 oseba ali vsi naročniki. To gre seveda samo za sliko v živo, kjer vsi gledajo isto. Podobno se da sicer dosečt tudi preko mreže z IP multicastom , ampak Telemach je v osnovi kabelski ponudnik in so iz te zgodbe gradili naprej (za razliko od Telekoma/T-2/..., ki imajo live preko IP multicasta in za nazaj preko IP unicasta).