Telemach!!!

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Zdravo, ali ima še kdo takšno izkušnji z Telemachom.... Pred prehodom na Telemach je v Medvodah upravljal kabeljsko omrežje EVJ in sem imel vedno imeli razširjeno shemo kar je tudi razvidno iz računov .... pred dvemi dnevi so mi izklopili razširjeno shemo na paketu EOL light in da morm podpisati novo pogodbo. Pred tem se je paket pri EVJ tudi če se prav spomnim maksi ali nakaj podobnega. Ta paket je bil nato preimenovan v EON light plus dodatno razširjena shema za 7€. Neprijazna operaterka na informacijah Telemacha je rekla da se pogodba avtomatsko prekine v roku dveh let .... ampak kolikor vem nisem podpisal pogodbe da bi se le ta avtomatsko prekinila v roku dveh let. Nisem pa siguren ali je že minilo dve leti kar je TM prevzel upravljanje kabeljskega omrežja v Medvodah. Ali je imel kdo podobno izkušnjo .... se pravi tisti, ki vzame kakšen dodaten paket brez vezave avtomatsko izklopijo ????


Hvala
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Tudi mene so klicali. Ista zgodba, neka “pogodba“ se mi je iztekla po dveh letih. Tudi meni nič jasno kakšne dve leti. Toda jaz nisem mel nobenih dodatnih programov. S tem da je meni ponujala Razširjen paket 2 za isto ceno če podpišem za dve leti.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Jest

Ja, imaš prav. Smo bli nekako že takrat njihovi naročniki. Vsaj računi če se spomim je blo vse na njih. Sam nismo bili “ friends with benefits”. Jaz sem hotel Unifon aktivirat pa ni šlo.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
NO kot rečeno ni menilo DVE leti in ne vem od kje jim podatek / info da smo podpisali ped dvemi leti .... Kot že rečeno so me žeklicali če bi se vezal za dve leti itd bla bla in sem rekel da NE da je sedaj čisto ok tako kot imam razširjena shema mesečni strošek cca 50€ in nočem biti vezan.
In sedaj kot strela iz jasnega Telemach enostavno ugasne in kot že prej zgoraj napisano ... Ne vem na koga naj se obrnem
Še nisem videl da ti nekdo kar prekine in ti teži da je to NORMANLNO no mogočre res tako pri Telemachu ...

Noro
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest

Ja, imaš prav. Smo bli nekako že takrat njihovi naročniki. Vsaj računi če se spomim je blo vse na njih. Sam nismo bili “ friends with benefits”. Jaz sem hotel Unifon aktivirat pa ni šlo.


Prej je bil Telemach samo ponudnik internetnega dostopa (kar je "podedoval" od Tusmobila) ... Tisti, ki so imeli samo kabelsko TV brez interneta, so dobivali racun direktno od EVJ... ostali s "trojcki" ... pa od Telemacha ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
NO kot rečeno ni menilo DVE leti in ne vem od kje jim podatek / info da smo podpisali ped dvemi leti .... Kot že rečeno so me žeklicali če bi se vezal za dve leti itd bla bla in sem rekel da NE da je sedaj čisto ok tako kot imam razširjena shema mesečni strošek cca 50€ in nočem biti vezan.
In sedaj kot strela iz jasnega Telemach enostavno ugasne in kot že prej zgoraj napisano ... Ne vem na koga naj se obrnem
Še nisem videl da ti nekdo kar prekine in ti teži da je to NORMANLNO no mogočre res tako pri Telemachu ...

Noro

Koliko pa tocno placujes? Verjetno so ti dali samo za eno leto dodatno razsirjeno shemo ... EVJ Maxi se je spremenil v Eon Light ... >> https://telemach.si/obvestilo-o-spremembah-narocniskih-paketov-evj-elekroprom-d-o-o/ ...

Jaz imam recimo paket Eon Full (hitrost interneta 300/30, osnovna shema - 177 programov) in placujem za to 51€ ... Dodatno imam se staticni IP in 2x dodatni box (skupaj torej 1xD3 in 2x Eon), tako da je skupaj potem 55€ ... Lani so mi dodatno odobrili en D3 box za 24 mesecev brezplacno ... to je navedeno tudi v aneksu, ki sem ga podpisal ob prehodu uz EVJ na Telemach lani konec januarja...

Mami ima pa paket Eon Light (brez razsirjene sheme, hitrost interneta 150/15, zacetna shema - 141 programov) in placuje 37€
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kot že prej rečeno sem dobil preimenovanje paketa iz EVJ v Telemach Eon light plus razširjena shema in sem nato še vzel dodatno kartico
Lahko pa še najdem račun tudi od Telemacha ko je bil upravitelj EVJ

Spodaj je izrez iz računa Telemach

1613153634356.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Preveri v aneksu, ce imas kaj napisano glede razsirjene sheme ... Nek aneks si verjetno dobil... ce ne prej, pa takrat, ko si dobil kartico ...

Sicer pa tukaj na izseku racuna se vidi, da ti zaracunavajo dodatno razsirjeno shemo... Ce so ti to izklopili, na naslednjem racunu te postavke ne bi smelo vec biti. V cem je torej problem... enostavno si jo spet naklikaj v Moj Telemach :)


Pregled___Televizija___MOJ_TELEMACH.png


Pregled___Televizija___MOJ_TELEMACH.png
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Kako je s karticami PCMCIA za Telemach ? Ena se je izgubila, ne me vprašat kako, enostavno je ni bilo v conaxu po obiskih vnukov. Naročim in dobim novo, po več mesecih žena privleče staro izpod regala ...
Ta stara ne deluje več. Je kartica onemogočena s strani Telemacha ali kako ? Imajo te kartice možnost komunikacije preko koax omrežja ?
Če jim najdeno vrnem, ne bom dobil nazaj denarja za nadomestno, torej gre v odpadke, če ne bo uporabna.

Imamo znalca na tabli, ki to obvlada ?
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Kako je s karticami PCMCIA za Telemach ? Ena se je izgubila, ne me vprašat kako, enostavno je ni bilo v conaxu po obiskih vnukov. Naročim in dobim novo, po več mesecih žena privleče staro izpod regala ...
Ta stara ne deluje več. Je kartica onemogočena s strani Telemacha ali kako ? Imajo te kartice možnost komunikacije preko koax omrežja ?
Če jim najdeno vrnem, ne bom dobil nazaj denarja za nadomestno, torej gre v odpadke, če ne bo uporabna.

Imamo znalca na tabli, ki to obvlada ?
Kartica ima serijsko številko in TM lahko v vsakem trenutku izvede (iz kateregakoli razloga, neplačilo, izguba, poškodba...) deaktivacijo opreme na daljavo.V tvojem primeru je bilo to izvedeno, ko si prijavil izgubo.Dobil si novo (predvidevam, da si izgubljeno plačal, saj je oprema v najemu) katero so ti aktivirali (verjetno že v poslovalnici) in ko si jo doma vložil v modul ti je spet vse delovalo.Najdeno kartico poskušaj vrniti na TM in poskušaj da ti refundirajo vrednost kartice katero si plačal.
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
Če se ne motim, je Telemach, v mesecu septembru 2020, v kuverto zraven računa prilagal reklamni letak/obvestilo o prijavi na e-račun.

Lahko kdo prilepi kopijo letaka?
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Danes sem dobil klic od Telemacha, da mi za dodatnih 3 € dodajo na obstoječo naročnino možnost 4. enote (3 že imam): ali Conax s kartico ali D3 za EON pa nisem povsem prepričan (ali sem preslišal), ker mi je potem bilo rečeno da se za ogled nazaj zaračuna 1,5 €, Imam paket EON Premium TV. Ali še kdo kaj ve o tej ponudbi ?