Telemach!!!

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ampak samo če imaš njihov Cisco box.
Vsi ostali s Conaxi pa lahko samo sanjamo. Da bi vsaj spodobno D3GO aplikacijo za pametne TV naredili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.624
6.868
113
Itak, brez boksa ne gre. Saj tudi drugje ne gre brez "boxa".

Mogoče bi delovalo preko HbbTV tehnologije, ampak tega itak nikoli in nikdar ne bo nihče pri nas podpiral, če pa že, pa ob svetem nikoli
wink-1.gif
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Eno čist glupo vprašanje: doma imam tamočni zadnji CISCO set-top-box. Ali lahko programe kako prerazporedim? Po defaultu so prvi kanali klasično SLO 1, SLO 2, POP TV, KANAL A, TV3 MEDIAS, PLANET TV, NOVA24TV in tako naprej. Ali jih lahko kako nadomestim oziroma jih zamenjam z njihovimi HD verzijami?

Prej na conaxu sem imel vse kokr tolk urejeno, zdej pa me zanima ali se mi tole sploh splača (in če je možno) na novo soritrati, glede na to da so skos ene posodobitve in da moram resetirati (ugašati) set top box?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Itak, brez boksa ne gre. Saj tudi drugje ne gre brez "boxa".

Mogoče bi delovalo preko HbbTV tehnologije, ampak tega itak nikoli in nikdar ne bo nihče pri nas podpiral, če pa že, pa ob svetem nikoli
wink-1.gif

eno vprašanje (se opravičujem če je že bilo postavljeno,nisem vseh strani bral...): Imam njihovo kartico,torej paket silver! Ali je kakšna možnost,da si posnamem oddajo ali film na USB in jo predvajam na drugih televizijah oz. na računalniku?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.624
6.868
113
Ne, povečini je snemanje kodirano. No..edino če obstaja kak hack, ki odkodira posnetek oz particijo
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Snemanje iz set-top boxa ali snemanje iz TVja?

Načeloma iz TV lahko snemaš na USB (tako CONAX ali set-top), če to TV omogoča - seveda si omejen na kanal, ki trenutno laufa.

Je pa iz TV (vsaj za Samsung) shranjeno v formatu, ki ga pozna samo Samsung - se pa da z določenimi prijemi spraviti zadevo v AVI (ozr. mpg4) format - ergo lahko začneš talati okoli.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Ja,sej to me zanima,če je obstaja kakšen hack za odkodiranje? Ali da se nekako "obvozi" to njihovo kodiranje,s kakšnim zunanjim snemalnikom,ki se ga priklopi,mogoče celo preko HDMI-ja ali kako drugače? (sam ugibam potencialne možnosti,ne vem če je to sploh tehnično možno)
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Snemanje iz set-top boxa ali snemanje iz TVja?

Načeloma iz TV lahko snemaš na USB (tako CONAX ali set-top), če to TV omogoča - seveda si omejen na kanal, ki trenutno laufa.

Je pa iz TV (vsaj za Samsung) shranjeno v formatu, ki ga pozna samo Samsung - se pa da z določenimi prijemi spraviti zadevo v AVI (ozr. mpg4) format - ergo lahko začneš talati okoli.

Ne nimam set-top boxa,imam njihovo kartico D3 cam,pa LG TV. Kolega pravi,da se posnetka ne da gledati oz obdelovati na računalniku,ampak samo na TV-ju,na katerem je posneto,zato sprašujem če je kakšna fora,da se temu izogneš in vseeno lahko na compu obdelaš video,izrežeš reklame,itd...
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik kebab pravi:
So še komu naenkrat pričeli zaračunavati dodatno (tv) kartico 3 eur?

Ko sem jo dobil ca. 5-6 let nazaj, je bila tadruga kartica brezplačna, v to sem prepričan.

Zdaj pa trdijo, da to ni res, da nikoli bilo tako, da se motim, etc., v isti sapi pa, da je to bila njihova napaka in naj bom srečen, da ne želijo poračuna za nazaj.

Jas sem zadržal vse brez doplačila, takrat so cca še do pred 3 leti nazaj dodatno dali največ 2 kartici brezplačno v uporabo, vendar brez vmesnika Conax. Sam sem po ostrem protestu to uspel zadržati, kot je bilo, menda je problem, čim menjaš paket ker potem ne gre. Samo vedite pa to, če vam zaračunavajo vam pripada tudi odkodirni CI modul.

So pa res ratali malo bolj tečni okoli tega a še vedno se da dogovoriti, samo res ne na najnižjih nivojih in navadno rabijo par dni, da vrhovi odobrijo.

CI modul sem kupil takrat sam. Kako pa si uredil; pisno ali osebno ali ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Snemanje iz set-top boxa ali snemanje iz TVja?

Načeloma iz TV lahko snemaš na USB (tako CONAX ali set-top), če to TV omogoča - seveda si omejen na kanal, ki trenutno laufa.

Je pa iz TV (vsaj za Samsung) shranjeno v formatu, ki ga pozna samo Samsung - se pa da z določenimi prijemi spraviti zadevo v AVI (ozr. mpg4) format - ergo lahko začneš talati okoli.

Meni je zunanji disk z LG TV na računalniku neprepoznan, dokler ga na hard ne formatiraš.