Telemach!!!

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.984
165
63
Citat:
Uporabnik sass pravi:
D3GO na televiziji brez dodatnih škatel? kako?

LInk

D3GO je aplikacija, s katero tv program spremljaš na telefonu, računalniku, tablici...
Če pa imaš sprejemnik (škatlo), pa lahko na tv uporabljaš funkciji "Video na zahtevo" in "Zamujeno 72".
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Popolnoma brez dodatnih škatel (torej direktno na televizorju), kot pravi sass, še vedno relativno težko.

Načeloma rabiš njihov STB. Šlo bi, če ima kateri TV klasičen Android, da lahko direktno namestiš njihovo mobilno aplikacijo. Večina smart televizorjev uporablja Android TV, ki je prilagojen za TV, ali pa kak svoj OS ala Tizen OS pri Samsungu.

Pri fotru sem sicer uspel namestit D3GO direktno iz apkja na Sony televizor z Android TV in aplikacijo tudi pognat, nisem pa uspel naprej testirat, ker imam na d3go računu dodano že max število naprav. Zadeva seveda ni uradno podprta, ker bi morala biti aplikacija posebaj prilagojena za Android TV, se niti ne pokaže v home meniju, jo pa lahko zaženem recimo iz ES File Explorerja. Vprašanje sicer, koliko je sploh praktično uporabljat to, ker vmesnik ni prilagojen za TV.

Ostane ti še stremanje preko chromecasta ali AirPlaya. Najmanj kar rabiš poleg TVja je še telefon/tablica, če ti TV že podpira chromecast, sicer pa še ustrezen dongle oziroma AppleTV za AirPlay. Z chromecastom nimam izkušenj, dela pa preko AirPlaya po mojim izkušnjah super. Na iPhoneu dam samo predvajat v D3GO aplikaciji in se AppleTV sam zbudi, preko HDMI-CEC prižge receiver, TV, prestavi na prave inpute in zadeva špila. Tudi slika je presentljivo dobra. HD kanali niso bistveno ali pa sploh opazno slabši kot tist na kabelski, seveda če je dovolj bandhwidtha (škoda edino, ker so za nazaj samo SD, ampak to je na PCju isto).

Ne gledam veliko TVja, če že kaj pogledam, večinoma kar preko D3GO in mi je ta kombinacija D3GO na telefonu in AppleTVja še najbolj praktična. Foter pa ima za ta namen zaenkrat tako Conax modul in STB, če hoče gledat kaj za nazaj.

Idealno bi bilo seveda, če bi izadli kar app za Android TV, Tizen OS pa mogoče še TvOS
smile-1.gif
NetTV Plus , ki je tudi del UnitedGroupe, recimo dela na Samsung TVjih direktno, pa tudi mobilni App je za moje pojme boljši kot D3GO. Je pa to druga storitev in rabiš ločeno naročnino za vsako napravo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
....
Idealno bi bilo seveda, če bi izadli kar app za Android TV, Tizen OS pa mogoče še TvOS
smile-1.gif
NetTV Plus , ki je tudi del UnitedGroupe, recimo dela na Samsung TVjih direktno, pa tudi mobilni App je za moje pojme boljši kot D3GO. Je pa to druga storitev in rabiš ločeno naročnino za vsako napravo.
idealno bi bilo, da bi izdali add-on za Kodi, ki deluje na vseh pomembnejših platformah (win, android, ios, linux, macos, raspberry, ...)
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Telemach je začel dodeljevati dinamične IP naslove.... In baje, da ni več možno dobiti statičnega IP naslova.... ve kdo kaj več o tem ?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Telemach je začel dodeljevati dinamične IP naslove.... In baje, da ni več možno dobiti statičnega IP naslova.... ve kdo kaj več o tem ?

Če je to res, jim takoj odnesem STB in modem nazaj, pa jim ga v glavo vržem. Glih danes sem mislil položnico plačat, bom še počakal kak dan, da vidim če je v tem kaj resnice v tem.
Al pa naj IPv6 začnejo uporabljat, če že slučajno vedo kaj je to. Sam najbrž je tudi tu problem zaradi analognega radia
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Četudi je morda res, da bodo novi uporabniki namesto statičnih dobivali dinamične naslove IP, ker morda pa vseeno IPv4 naslovov ni več v izobilju, dvomim, da bodo šli to spreminjat za obstoječe. Vsekakor ne bi že apriori paničaril in razmišljal o metanju modema nekomu v glavo
confused-1.gif
No tudi če se karkoli spremeni, dvomim, da te bo to, da ti njihova ponudba ni všeč, rešilo plačila položnice za pretekli mesec.

Zaenkrat sicer pri vseh paketih na njihovi spletni strani piše statični naslov IP....
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Nope. Že skozi je dinamičen ip. Sicer ga dodeli dhcp, tako da če nimaš večjih izpadov imaš skozi isti iP. Pri nas so ravno zadnjič nekaj delali in smo bili par ur brez neta. Potem sem dobil pa novi IP
jezen.gif


Jaz ga imam vpisanega v dns-u in ko se spremeni, ga ročno popravim. Ponavadi ni več kot enkrat na leto, ali manj. Imam pa že sedaj vsaj tretji, če ne četrti IP, od kar sem pri Telemachu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Dodeli se res preko DHCP, ampak pri meni je enak že od prvega dneva (7 let). Mogoče so kasneje spreminjali politko, čeprav še za eno lokacijo vem, da je vsaj zadnjih par let enak, pa sta bila modema kdaj tudi 14 dni down (foter je včasih izklapljal, ko se je šlo na dopust).
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Jaz imam že 7 let isti IP naslov. Me ne moti, če se mi recimo spremeni 1x na leto. Da bi se mi pa spreminjal dnevno, tedensko oz. za vsako ko je izpad, pa mi to čisto nič ne pomaga. Imam preveč službenih stvar vezanih na IP naslov.