Telemach!!!

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
V uporabo sem dobil CiSCOta PDS2100 STB. Pa me zanima, kako se nastavi vrstni red programov. A se naredi seznam programov ali se lahko tudi po številkah nastavlja?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pritoži se preko info€telemach.si traja nekaj dni, ampak meni so rešili pozitivno.

Koliko dni je trajalo pri tebi? Račun je že plačan, da ne dobim novega opomina za 5€. Čakam na dobropis..in čakam. Mineva me potrpljenje do Telemacha, ker kakor se pa oni obnašajo.
uf-1.gif

Dober teden.
Po mojih izkušnjah, večina ni nič boljša, je pa dejstvo, da je Telemach trenutno kadrovsko podhranjen, čeprav je združil dve podjetji.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Dva dni po priklopu lahko sedaj nekaj napišem o prvih vtisih. Priznam, da sem pričakoval, da bodo lahko šle stvari na začetku narobe, ampak spadam med tiste, ki ne naredijo iz vsake mušice slona in tudi sam si znam kako stvar popravit ali nastavit.

Glede samega priklopa nimam pripomb. Razen tega, da sem čakal en mesec pa pol. Fanta sta bla hitra in se je vidlo da vesta kaj delata. Tudi mojo pomoč sta sprejela, pa tudi vprašanj se nista branila.

Zdaj pa glede delovanja. Stvari delujejo. Brez začetnih spodrsljajen. Internet deluje, TV deluje, za telefon še ne vem, ker me še niso preklopli od Telekoma.

Pri internetu se pozna prirastek v hitrosti. Naročeno hitrost imam 120/120, po speedtestu pa deluje 114/233, ping je vedno 1 ms. Večjega uploada se ne branim dokler bo. Njihov WiFi deluje vredu, moram pa pohvalit tudi modem, ki je zelo zmogljiv. Model je Genexis Hybrid Titanium 24. Vsaj na ravni mojega zmogljivega routerja, ki sem ga prej uporabljal na Telekomu namesto modema. Tega sem zdaj priklopil samo kot switch. UNIFI dostopne točke mi niso nastavljali, pa sem monterja še posebej vprašal po tem. Presenečen sem edino nad tem, da ni tako enostavno zapolnit vso to pasovno širino s torrenti. Tu bo potrebno še veliko optimiziranja utorrenta z moje strani. Če ima kdo glede tega kak nasvet se priporočam.

Tudi s televizijo sem zadovoljen. Vmesnika ne bom preveč komentiral, je pač drugačen od Boxovega. Na prvi pogled se zdi prenasičen, vendar je to samo stvar navade. Deluje zanesljivo in tekoče. Slika je dobra, na prvi pogled ne morem reči ali je boljša ali slabša od SiOL TVja, predvidevam pa da je boljša. Dobil sem dva sprejemnika Cisco PDS2100, na obeh deluje ogled nazaj in delujeta zanesljivo. Daljinec bi lahko imel večje tipke, z njim lahko upravljaš tudi TV. Zvok je dosti glasnejši kot na BOXu. Na začetku me motita dve stvari. Prva je, da ni ogleda nazaj na HD programih. Za gledanje v živo torej naj uporabljam HD programe, za ogled nazaj pa SD programe s slabšo sliko. Hm... Druga pa je povezana z nastavljanjem vrstnega reda programov, ki mi tudi nekako ne sede, oziroma se ga moram še navadit. Telekomov mi je bolj všeč.

Toliko o prvem vtisu. Zdaj pa še par stvari, ki so me presenetile. Prva in najbolj moteča je pomanjkanje informacij glede Telemachove optike. Sem oseba, ki je rada pripravljena na stvari in o optiki je kako praktično informacijo skoraj nemogoče dobiti, tako na njihovi internetni strani kot tudi od zaposlenih. Vem da je kabel daleč pomembnejši, pa vseeno. Recimo TV sprejemnik. Za moj paket sta vedno omenjena dva modela, eden osnovni in drugi boljši. Jaz sem dobil ta tretji model, oba ista. Sicer je verjetno boljši od obeh ali na ravni boljšega. Glede na to, da sem pričakoval, da en model ne podpira ogleda nazaj, sem šel v njihov center naročit še enega. Tega, na srečo, lahko sedaj odjavim in s tem privarčujem pri mesečni naročnini. Še ena stvar sta dva kabla, ki morata iti do STBja zaradi ogleda nazaj. In posledično, če želiš ogled nazaj na dveh sprejemnikih, tudi dodaten Switch. Kot zadnje pa kvaliteta opreme. Veliko je za prebrati glede tega, vendar sem bil prijetno presenečen. Očitno je to, vsaj na optiki, porihtano v nulo.

Toliko o prvem vtisu. Sem pa zelo zadovoljen zaenkrat...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
En mali kraj, daleč od civilizacije hehe. Lani smo obnavljali toplovod in se je do vsake hiše kopalo. Pa smo se na ponudnike obrnili, če bi kateri položil tudi optiko not. Telekomu ni bilo v interesu, Telemach pa se je potrudil.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
KSZ

A je kje seznam programov, ki so od danes odklenjeni čez praznike?

Kr neki
jezen.gif

Te programe si lahko vtaknejo nekam.Tud enega pametnega programa ni.Pinke pa ostali balkan naj pa sami gledajo.Balkanci itak.Pa tud točenega seznama ni nikjer.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.984
165
63
Ma jebeštrga je tale D3GO... kakorkoli nastavim slovenski jezik, označim da si zapomni, bo naslednjič spet v angleščini.
V izboru ni programa HBO, čeprav sem nanj naročen. T2 je bil že dve leti nazaj zakon, kar se tega tiče.
 
22. jul 2007
1.394
43
48
In pa še ena cvetka tega veleumnega telemacha.... verjetno je že vska, kdja kristil v kašni gostilni ta njihov telemach wifi, kjer imaš pač prost in brezplačen dostop preko njihovega omrežja, za 1 uro, potem te pa izklopi in se moraš na novo prijaviti, ter spet deluje 1 uro... in verjetno so z to punudbo pridobili veliko starnk, sploh med gostinci, no in sedaj se njihovi veleumni šefi odločijo, da to preprosto predifinirajo v to, da lahko koristiš brezplačen internet preko njihovega omrežja samo 15 minut v enem dnevu in pazi to minute se seštevajo, če npr v gostilni X pogledaš majle, facebook itd, ter pokoristiš npr. 10 minut zato, ter se potem s prijatelji preselip na lokacijo Y, kjer imajo isto njihovo storitev lahko to uporabljaš samo 5 minut v tistem dnevu potem pa moraš vzeti plačani dostop za 1 uro ali 1 dan....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
My point. Unifi je storitev prvenstveno namenjena naročnikom Telemacha oz. Bratsko povezanih firm na Balkanu.
Poleg tega pa še vsem ostalim ševeda z nekimi omejitvami.
V Italiji recimo tako laufa večina "free" wi-fi. Urca prijave in to je to. Sem celo že imel primer, da sem dobil na računu za pijačo sprintano kodo za dostop za pol ure, potem pa nova pijača,...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

unifi ti omogoča 5Gb na mesec... kar je sicer kar nekaj, ni pa neomejeno, brzina 10/1
 
22. jul 2007
1.394
43
48
jaz govorim za dozdajšni free telemachov wifi, ki so ga ponujali pravnim osebam.. če kje v kakšni gostilni kdaj pogledaš, boš videl da imajo telemach wifi, ki ima brezplačen dostop, samo prijavit se moraš in pa unifi, ki je pa za telemachove naročnike...