Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

Ali imate namen zadevo narediti tudi za Windows Phone?

Tam ni niti d3go itd...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Torej če jaz to pravilno razumem,
- ko me bo nekdo klical na fiksno številko, mi bo zvonilo tudi na mobilni številki?
- kličem na fiksno Telemachovo številko iz mobilne naprave in bo zastonj? A to moram klicati iz app Unifon?
- ali morajo biti mobilne naprave v omrežju Telemacha?

lp
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Pač to je mobilna aplikacija... nekaj takega, kot ima Fritz(phone app) na mobitelu imaš aplikacijo, ki se poveže s tvojim SIP računom in potem opravljaš klice iz aplikacije, katera je povezavna s tvojo telefonsko številko...
Za uporabo aplikacije pa potrebuješ internet dostop (wifi) in nima veze na katerem omrežju si...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Eno vprašanje za kakšnega Telemachovca. Tehnične narave.

Jaz imam na hiši priklop za net+tv, po kooksinalcu. Štos je, da mi net res pogosto pada dol pri najvišjih hitrostih in sumim da je zaradi pregnilega kabla ki je v stenah. Ni RG 6 ali 59 ampak nekaj precej tanjšega. Razmišljam da bi od točke kjer pride iz zemlje tahud Telemach kabel in kjer je že izveden prvi razvez po hiši v njihovi škatli na fasadi, potegnil nov kabel kar po coklu do tam kjer imam priklop za modem in naprej TV.

Moje vprašanje: Kako se kooksinalec obnaša pri nizkih temperaturah? Začasno bi dal kabel samo v nadometni kanal, enkrat drugo leto bi ga pa bolje zavaroval. In pa, kakšne razdalje lahko potegnem brez da me mora začeti skrbeti za izgube? Od omarice za bajto do tam kjer bi naredil preboj v bajto je...25metrov, recimo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Pač to je mobilna aplikacija... nekaj takega, kot ima Fritz(phone app) na mobitelu imaš aplikacijo, ki se poveže s tvojim SIP računom in potem opravljaš klice iz aplikacije, katera je povezavna s tvojo telefonsko številko...
Za uporabo aplikacije pa potrebuješ internet dostop (wifi) in nima veze na katerem omrežju si...

kako pa izbereš drugo cifro, če maš 2 cifri na paketu?

nevem kako je sam eno določu
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Eno vprašanje za kakšnega Telemachovca. Tehnične narave.

Jaz imam na hiši priklop za net+tv, po kooksinalcu. Štos je, da mi net res pogosto pada dol pri najvišjih hitrostih in sumim da je zaradi pregnilega kabla ki je v stenah. Ni RG 6 ali 59 ampak nekaj precej tanjšega. Razmišljam da bi od točke kjer pride iz zemlje tahud Telemach kabel in kjer je že izveden prvi razvez po hiši v njihovi škatli na fasadi, potegnil nov kabel kar po coklu do tam kjer imam priklop za modem in naprej TV.

Moje vprašanje: Kako se kooksinalec obnaša pri nizkih temperaturah? Začasno bi dal kabel samo v nadometni kanal, enkrat drugo leto bi ga pa bolje zavaroval. In pa, kakšne razdalje lahko potegnem brez da me mora začeti skrbeti za izgube? Od omarice za bajto do tam kjer bi naredil preboj v bajto je...25metrov, recimo.

Kaj misliš z "da mi net res pogosto pada dol pri najvišjih hitrostih"?

Najprej preglej vse elemente, brez kabla, torej vse konektorje in morebitne delilne elemente po hiši. Tukaj je večja možnost za napako ali poslabšanja signala kot sam kabel. Nižja temperatura je bolj ugodna za signal kot višja. Lahko pa potegneš provizorično nov kabel, začasne narave, od vhod na priključni točki v hiši do modema in vidiš stanje. Bolje pa da imaš tehnika zraven da pravilno izmeri signal.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Če je modem online se lahko pogleda stanje. Tam ti pokaže, Tx, Rx, SNR, in ostale zadeve. Mislim pa da ne pokaže kolikšna je moč signala, to lahko preveri tehnik z inštrumentom.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Kateri je IP od modema? Da bi kakšen tehnik prišel pomerit prosjačim že skoraj dve leti. Vse kar zna telemach naredit je povedat da v kolikor ni problem pri njih mi bodo prihod tehnika zaračunali. 600 evrov ki jih na leto plačam očitno ne vključuje ene meritve.

Jezen sem da nisem poleti potegnil za par dni kabel da bi videl če bi potem delalo brez problema. Bi lepo čez okno brez zajebancije. Tako pa pozimi ne morem imeti okna odprtega več dni.

Z "da mi net res pogosto pada dol pri najvišjih hitrostih"? mislim da ko grem kaj downloadat in ko so hitrosti blizu max, mi vrže dol povezavo. In traja 5-10 sekund da se sama nazaj postavi brez kakšne moje intervencije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Signal to noise ratio
2330295-wp_ss_20151111_0001.png
 

Priponke

  • 2330295-wp_ss_20151111_0001.png
    2330295-wp_ss_20151111_0001.png
    111,4 KB · Ogledi: 342

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Da ti pade dol pri polni obremwnitvo je indic da pocepne kaksen router, ce ga imas, signal prav gotovo ne.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Zanimivo, hvala.


Downstream
Freq/Power: 362.000 MHz 1 dBmV
Signal to Noise Ratio: 39 dB
Modulation: QAM256
Upstream
Freq/Power: 36.024 MHz 45 dBmV
Channel Type: DOCSIS 1.x (TDMA)
Symbol Rate: 2560 kSym/sec
Modulation: QAM16

Bom še videl kako bom postopal.

EDIT: Modem je en Arris. Router pa Asus RT-AC66U, ni šans da počepne na 20/2 povezavi. Bolj kot razmišljam počepne povezava tudi ob random momentih brez obrementive. Ker imam internetni radio ki ne nuca praktično nič povezave in se najlepše vidi kdaj povezava dol pade ko prekine zvok.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem ti dal podatek, ki ga da modem priklopljen na koaks 30 let star kabl, ki je nezaščiten zunaj na steni, cirka 7 m...

Tak da ti kabli so ultra trpežni
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
Zgoraj navedeni signal je bolj kot ne idealen tako da ni videti da bi bil problem s signalom. Glede temperature in razdalje je težko reči ampak pod pogoji ki jih navajate bi načeloma moralo delovati.

Najlažje res preverite da začasno izključite router, priključite direktno na modem in stestirate s kakšnim večjim prenosom če bo delovalo brez prekinitev.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz bi rekel, da če maš router, da le ta pri sesanju poklekne...
Nabavi boljšega