Telemach!!!

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
to pa njih vprašaj, saj ti na info telefonu vse povejo. Pa še na telefon lažje dobiti prodajnike kot tehnike
smile-1.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Aha, se pravi sem narobe razumel docsis 3.0 kot 100Mbit uploada na parico, parico ima namrec najbrz vsak uporabnik svojo. ipv6 za veliko vecino res ni nuja, medtem ko 50Mbitov uploada, ce imas recimo kak OneDrive backup filov je ZLATA vreden, sploh ce imas na en prikljucek celo familijo z vec kot enim racunalnikom povezanim na posamezen OneDrive racun.
 
Nazadnje urejeno:

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Tu ni govora o parici. DOCSIS 3.1 temelji na drugi vrsti modulacije, ki se imenuje Quadrature amplitude modulation (žal ne znam prevesti tega v uporaben slovenski jezik). Ta modulacija dela tako v analognem kot digitalnem spektru in uporablja manjšo frekvenčno širino. Ti deli manjše modulacije se potem vežejo znotraj frekvenčnega bloka in lahko tvorijo tudi do 200Mhz pasovne širine, kar posledično omogoča višje hitrosti uploada.
Jaz upam, da bo tole kmalu postalo standard, saj nimam neke možnosti optike. Sem pa tudi mnenja, da bo ob današnjem razvoju elektronskih naprav (predvsem mobilnih) vedno več uporabnikov izražalo potrebo po večjem uploadu. Če imaš doma npr. nek mrežni disk, računalnik, NAS ipd. in če želiš, do podatkov, ki se na teh napravah nahajajo, dostopati v zmernem času je večji upload nuja. Poleg tega pa smo v zrelem obdobju informacijske osveščenosti in je odvisnost od teh naprav že skoraj nujna in bi bilo smotrno, da nam normalne hitrosti (govorim o uploadu) ISPji tudi zagotavljajo.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
8 Mbitov uploada sem jaz imel pri ET, ko so še ponujali pakete do 40 Mbitov. Jaz nisem nikjer omenil, da tehnološko ni možno ponudit višjih upload hitrosti, ampak je to stvar samo politike ponudnika in nič druga.
 

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
62
1
8
DOCSIS 3.0 omogoca 30,77 Mbit/s na upload kanal. Pomnozi s stevilom upload kanalov (ponavadi 4) in dobis 122,88 Mbit/s.

Domnevam sicer, da Telemach uporablja kakih 8 upload kanalov. Vse to si deli med sabo razlicno st. uporabnikov na posameznem vozliscu. Lahko tudi nekaj 100.

Imas torej dve moznosti, zmanjsat stevilo uporabnikov na vozlisce ali pa spucat dodatne frekvence nad 50MHz.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Mislim, da se vse začne in konča pri denarju. Tehnologija omogoča marsikaj, vseeno ni trivialno predvsem pa ne poceni ponudit bistveno večjih hitrosti in potem je samo vprašanje, kaj so uporabniki pripravljeni plačat. Že tako je na teh najdražjih paketih manjšina ljudi, saj več niso pripravljeni plačat in tudi ne potrebujejo. Vrjamem sicer, da se da individualno kaj zmenit, tako kot lahko na Telekomu dobiš simetrijo na bakru (SDSL), vendar je temu primerna tudi cena, ki je vrjetno ni pripravljen plačat noben domač uporabnik.

Na optiki je stvar nekoliko drugačna, zato ima tudi Telemach na FTTH pakete s simetričnimi hitrostmi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poglejte si hitrosti na biznis internetu. To je načelno to, kar se da brez problema zmenit tudi za fizike, ampak cena je nekoliko višja potem.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
DOCSIS 3.0 omogoca 30,77 Mbit/s na upload kanal. Pomnozi s stevilom upload kanalov (ponavadi 4) in dobis 122,88 Mbit/s.

Domnevam sicer, da Telemach uporablja kakih 8 upload kanalov. Vse to si deli med sabo razlicno st. uporabnikov na posameznem vozliscu. Lahko tudi nekaj 100.

Imas torej dve moznosti, zmanjsat stevilo uporabnikov na vozlisce ali pa spucat dodatne frekvence nad 50MHz.

imaš še tretjo možnost in sicer ponuditi hitrost "do XX Mbit". recimo da bi bila ta možnost zanimiva, saj verjetno vsi uporabniki ne bi stalno zapolnili maksimalni UL, ter seveda pod pogojem, da bi bil vedno zagotovljen nek minimalni UL
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Tudi to je ena od možnosti, ampak se upload hitro zabije. Kapacitete proti uporabniku so recimo že tako ali tako večje, poleg tega je manjša vrjetnost, da bi nekdo k sebi noč in dan na polno pretakal neko vsebo. Po drugi strani pa je v obratni smeri dovolj, da nekdo zalaufa torrente (seeda) in lahko bilo kakšno pipco zabija noč in dan. To sicer lahko rešiš tako, da enostavno omejiš mesečni prenos podatkov, kot je to praksa pri mobilnih omrežjih pa tudi pri nekaterih fiksnih ponudnikih v tujini, vendar se tega vrjetno nihče ne želi. Vsaj jaz imam še vedno raje cenovno dostopen in neomejen prenos podatkov, pa čeprav z nekoliko nižjo hitrostjo (vsaj upload).
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
DOCSIS 3.0 omogoca 30,77 Mbit/s na upload kanal. Pomnozi s stevilom upload kanalov (ponavadi 4) in dobis 122,88 Mbit/s.

Domnevam sicer, da Telemach uporablja kakih 8 upload kanalov. Vse to si deli med sabo razlicno st. uporabnikov na posameznem vozliscu. Lahko tudi nekaj 100.

Imas torej dve moznosti, zmanjsat stevilo uporabnikov na vozlisce ali pa spucat dodatne frekvence nad 50MHz.

Zakaj se pa več kanalov ne uporablja ?
evil.gif
Pa kolikor vem DOCSIS 3.0 uporablja tudi do 64 kanalov za DS in 16 kanalov za US. Max. št kanalov pa v bistvu ni definirano. Povrh je pa omrežje segmentirano, tako da ....
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hmm, nikjer ne najdem;
- koliko doplačam, če sem na telekomovi optiki?
- koliko stane gostovanje mobilnega signala na teleomovem omrežju (slišal v livestreamu, da je vse brezplačno:) )
- cenik klicev iz TM na telekom
- tv vmesnik-setopbox je zastonj ob vezavi za 2 leti??
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Hvala!
So malo dražji paketi.

Še tole D3GO je za đabe na njihovem omrežju?
Razmišljam kako bi na vikendu spravil sliko na tv, pa da ni telefon priključen s kablom na tv...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Če si misliš prenos podatkov v mobilnem omrežju, ni free in na žalost niti ne sme bit zaradi zakona o nevtralnosti interneta.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če si misliš prenos podatkov v mobilnem omrežju, ni free in na žalost niti ne sme bit zaradi zakona o nevtralnosti interneta.
Ja, mislil sem, če lahko na telefonu sredi vinograda (ni wifi omrežja) gledam njihovo tv.