Telemach!!!

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Naslednji teden pride iOS 9 s podporo PIP videa. Kdaj bo update D3GO za iOS 9?
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Bo
evil.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Tisto zgoraj je bilo bolj retorično vprašanje
tongue-1.gif
Po moje je problem za podporo drugih platform , ki niso iOS, v tem, da imajo očitno streaming serverje prirejene za applov http streaming protokol. Ta dela samo na applovih sistemih, zato rabijo za druge platforme plugine, ki to emulirajo.

Na iOS drugače dela D3GO super. UI je pa že res malo zastarel.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A samo meni trenutno ne dela D3GO ali je izpad? Preko windows laptopa...
Tudi meni že nekaj dni ne dela, na Samsung tablici. Sigurno so spet nekaj štrikali!
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Danes sem ravno bil v poslovalnici Telemacha, pa mi en model tam reče, da se pripravlja Docsis 3.1 ? Seveda, kaj več pa tak ne povejo, kdaj, kje in kako. Upam, da bodo tokrat začeli uvajati tudi IPv6, ker kolikor vem je Telemach edini operater pri nas, ki noče slišati o IPv6.

Tudi mene zanima, kdaj bodo uvedli Docsis 3.1. Malo zaradi IPv6 podpore, najbolj pa zardi uploada. Mislim, da Telemach že pretirava z 200 Mbps downloada pa kr nekaj. Če bi v vseh teh megalomastičnih download paketih ponudili 20Mb uploada bi ga takoj vzel. Osebno mi 50 Mbps downloada povsem zadošča ampak v 2015 je pa upload porazen.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Lihkar sel,wikipedijat in vidim da ze Docsis 3.0 omogoca preko 100Mbit uploada in ipv6, ter da je bil finisiran leta 2006. Zelo slaba odlocitev telemacha, da se,je odlocil eno celo generacijo preskocit. Oziroma ce se je ze odlocil bi lahko vsaj 3.1 hitreje vpeljal. Skratka kabel ocitno lahko konkurira optiki, samo operater se mora angazirat.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Lihkar sel,wikipedijat in vidim da ze Docsis 3.0 omogoca preko 100Mbit uploada in ipv6, ter da je bil finisiran leta 2006. Zelo slaba odlocitev telemacha, da se,je odlocil eno celo generacijo preskocit. Oziroma ce se je ze odlocil bi lahko vsaj 3.1 hitreje vpeljal. Skratka kabel ocitno lahko konkurira optiki, samo operater se mora angazirat.

Katero generacijo pa so preskočili? Kolikor vem se po večini uporablja Docsis 3.0 (zadnjih 5 let?). Izjema so vrjetno uporabniki, ki imajo še starejše modeme in od nadgradnje niso imeli težav oziroma niso spreminjali paketa, da bi se menjalo modem.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sej majo Docis 3.0 . Zakaj ni uplouda, pa zgleda res poslovna odločitev. Saj pravijo, da frekvence od analognega radija niso razlog.

IPv6 pa ni, ker še ni zmanjkal IPv4 naslovov.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
IPv6 nima nobene veze z Docsis standardi. Za IPv6 je potrebna drugačna strojna in programska oprema. Največji problem pri nas je, ker ni sposobnežev, ki bi vpeljevali IPv6. Raje čakajo na zadnjo minuto, kot pa da se pripravijo za prihodnost. Telemach kolikor vem, še sploh ne razmišlja o IPv6.
Upload pri Telemachu je res na nivoju nekaj let nazaj. V tujini na Docsis 3.0 ponujajo po 20 Mbitov uploada, še bivši lastnik UPC je med njimi.
Uploada višjega od 10 Mbitov po mojem še lep čas ne bodo ponudili. Bodo prej imeli čisto vsi državljani Slovenije speljano optiko do doma.
 
Nazadnje urejeno:

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Pa kaki IPv6 neki, ni nobene potrebe ker je IPjev zaenkrat dovolj.
Glede DOCSISa... 100Mbit uploada se deli na x uporabnikov. Nižja je ta cifra, več uploada lahko ponudiš kar pa seveda pomeni potrebo po večji segmentaciji omrežja.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
IPv4 številk je res dovolj, samo koliko je pa dejansko "zakupljenih" IPV4 rangov IPjev, in koliko od teh je pa dejansko uporabljenih je pa drugo vprašanje. Nasplošno se dogaja, da ima recimo eno podjetje zakupljen rang IPjev, potem pa na koncu uporabljajo en IP naslov ali mogoče 2 :D
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik mocco pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Se je že začelo, namesto 120 je tale žalost:





Torej nov modem, nov router, kabli nazadnje menjani pred pol leta, kaj bo sedaj krivo, da je linija tako počasna?


Za silo dela
grin1.gif




CIAy:
moj post leto nazaj . Upload testno dela tudi preko 10Mb na Docsis 3.0