Telemach!!!

dax

Majstr
22. maj 2012
869
1.885
93
@jonny77
ne razumeš ali nočeš razumeti kaj popotnik piše? Ni težava samo pri njem, bolj kot ne so problemi na celem Taboru in še kje. Verjetno nas je nekaj tisoč s temi težavami in vsi naj dajemo na forumu nalove na ZS? Zakaj pa ima potem TM helpdesk? A se ne rešujejo težave tam? Tukaj samo delimo mnenja in izkušnje. Je pa seveda lepo in dobrodošlo od uporabnika tagelind, da želi pomagati po svojih močeh. Ampak to ni rešitev za vse ostale, ki imamo/imajo težave.
Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Saj sem napisal, da razumem da imate težave in jih nihče ne jemlje resno. Nekdo iz TM vam ponudi pomoč, pa ne daste podatkov. To pa ne razumem.

Lahko, da bo ta pomoč na TM kaj uredila in premaknila stvari na bolje. Upanje umre zadnje. Pa še en je: če si sam ne boš pomagal ti tudi bog ne more.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@jonny77

Vem za 3 na forumu, ki delajo na Telemach, kako naj vem, da tagelind tudi dela tam?


Cel čas že trdim, da je neka napaka v omarci, sedaj pa poglej moj post na spodnjih dveh linkih in bodi prekleto pozoren na datum in letnico in potem prečitaj letošnjih par postov, kjer sem omenil iste težave.

VEMO kje je problem in ne rabimo odkrivat tople vode, le pri Telemach nihče noče zamenjat te preklete omarice ali pa malo zaščitit, da nebi Telekom motil.

https://www.alter.si/tabla/show...rue#Post1670003

in

https://www.alter.si/tabla/show...rue#Post1670579
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj pa dosti heca in imam vsega poln *****

Naj mi nekdo pove naslov oziroma telefonsko od direktorja SLO Telemacha, da mu v glavo vržem 2 navigaciji, ki jih je Zj***** zaradi prekinitve interneta, ko sem posodabljal karte.

Rad bi ga poklical, da mu povem, da bo dal denar magari iz svojega žepa za ti dve navigaciji, če že ni sposoben imeti kadra, ki bi zagotavljal nemoteno delovanje storitev za katere se plačuje.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja saj poškodovalo jo je ko jo je prenašalo na disk, ko je prenos končan jo potem samo pošlje na napravo.

Tu je čista šlamparija samo Telemacha, ki ne zna spravit omrežja skupaj, da bi 24 ur teklo brez izpada.

Odkar so se bedaki spravili ponujat 120Mb paket, je vse v k****, do njihovega posodabljanja omrežja je internet delal koliko toliko brez problemov, mogoče vrglo ven 2x na teden, ne pa sedaj 30x na dan.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:

If you’re a gamer or stock trader and experience intermittent drops from your service provider, then you definitely want to read this review.



Comcast, Time Warner, and other providers are notorious for T3 timeouts errors. If you’re a casual internet user, you may seldom notice the T3 timeout errors; and when they do occur, you simply reboot your modem and surf on. However, if you’re a gamer or stock trader, a dropped connection will wreck your game, if not your day.



T3 timeout errors are caused by too much noise signal on the upstream channel . For those of you who are interested in a more technical description of T3 timeout errors, here it is:



The cable modem has sent 16 Ranging Request (RNG-REQ) messages without receiving a Ranging Response (RNG-RSP) message in reply from the cable modem termination system (CMTS). The cable modem is therefore resetting its cable interface and restarting the registration process. This typically is caused by noise on the upstream that causes the loss of MAC-layer messages. Noise could also reduce the signal-to-noise ratio (SNR) on the upstream to a point where the cable modem’s power level is insufficient to transmit any messages. If the cable modem cannot raise its upstream transmit power level to a level that allows successful communication within the maximum timeout period, it resets its cable interface and restarts the registration process. This error message is DOCSIS event message is R03.0, Ranging Request.



Reporting these errors to your ISP typically results in the run around with their Customer Service reps suggesting endless modem resets, modem swaps, and numerous tech visits to your house only to say that they found nothing wrong . To get a provider to trace the problem upstream to its source (typically a malfunctioning amplifier somewhere between your house and the ISP headend server) is darn near impossible.

Vir

Ne moreš verjet, to z rdečim napisano je isto kot dela Telemach, znova in znova pošilja ubogega tehnika na teren in se nič ne izboljša.

Se bo sedaj kdo končno zbudil na telemachu in zamenjal ojačevalnik o katerem trobim že več kot dve leti ali boste še naprej odkrivali toplo vodo
sprasujem se.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Če internet zaj*bava po celem Taboru, naslov ne bo pomagal nič. Če hočejo vedet kaj naj pregledajo je točna lokacija omrežje na območju tabora v Mariboru.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kaj ta Cisco EPC3925 Modem dela vredu ali priporočate katerega drugega?
Kateri modem vas ima večina, ki nimate problemov z internetom oziroma katerega so vam dalo ob menjavi Arrisa?

Tudi sam sem imel z omenjenim modemom ogromne težave - prekinitve večkrat dnevno. Sem klical na tehnično pomoč, pa so mi poslali tehnika, kateri mi je najprej zamenjal modem z novim - istim modelom. Težave niso izginile. Ker sem enostavne imel vsega poln kufer, sem zahteval menjavo tega modema s 3212 oz. 3208 modelom, kateri služi le kot modem, za router pa uporabljam TP-link. Od takrat problemov praktično več ni.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Pri meni zadeva od menjave dalje deluje "skoraj" brezhibno (Cisco 3208).

Je pa res, da imamo v kraju tudi na novo zgrajeno - posodobljeno omrežje (dve leti nazaj), tako da ne vem če bo pri tebi zadeva tudi delovala brezhibno. Probati pa ni greh.
 
Nazadnje urejeno:

Domzalcan

Vzoren Državljan RS
22. jul 2007
228
0
16
41
Domaležale
Cudn da u domzalah nimamo problemov. En cas so bli... prisel serviser, neki naredu na omarci in dela BP... tko da telemach je n1 v Sloveniji
grin1.gif
grin: