Telemach!!!

Darwin12344

Zelenc'
13. feb 2014
23
0
1
popotnik, men je med petkom in ponedeljkom zagotovo vsaj 12 ur zelo slabo deloval net.. Vsak dan so bile cirka 5 ur prisotne težave...V kolikor bi zadevo prijavil, bi bil torej upravičen do 10% nadomestila...

Easier said than done.
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Morm po dolgem času malo Telemach pohvalit. Včeraj od 2.00 do kakih 9.30 sploh nista delovala internet in TV. Jih kličem ob kakih 8.00 pa kot ponavadi sem čakal ko cepec 10 minut, potem pa odložil. Potem je začel internet delovati, pravtako TV. Okoli 14 ure pa me pokličejo, pa sprašujejo če nam deluje internet in TV. Seveda je deloval. Potem čez čas so mi pa nadgradili tudi modem, tako da imam firmware od 20. februarja. Sedaj pa res odpira strani tako, kot se spodobi.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Nam nič ne dela od včeraj zvečer. Ravnokar je minilo 24 ur od mrka. Pred kakšno dobro urco so prišli tehniki do naše omarce v ulici, pobrali drobovje ven in odšli.
bonk.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa to sem že pred časom omenjal, da so te omarice dotrajane in bi jih bilo potrebno konkretno obnovit ali dat vse novo not, ne pa da še kar uporabljajo isto sranje kot takrat, ko je bila max hitrost interneta 2Mb.

Pri tebi bodo sedaj to očitno naredili, če boš imel srečo.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Zgleda, da je udarla strela. Pri Turnšku so bile takšne zadeve porihtane v dveh do treh urah ne pa očitno več kot 36 ur (predvidevam da ponoči ne bodo delali). Upam da bodo dali novo opremo not, ampak nisem ziher
uf-1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48
Digitel, kje na vaši spletni strani lahko naredim primerjavo med paketi Mix in Gold?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.174
820
113
očitno je to odvisno od lokacije. jaz moram reči, da sem s telemachovimi storitvami čisto zadovoljen, saj mi tako TV kot internet delata brez problema. po drugi strani pa tašča živi dve ulici stran in ji TV pogosto kocka.
 

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Za kockanje slike je lahko velikokrat krivec slab konektor, slab spoj, star kabel, slab delilnik signala, raba zascitnih filtriov ipd. Treba je precekirat to najprej.

lp, d.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
delfinus lepo si to naštel in to celo v pravilnem vrstnem redu. Ogromno težav reši že menjava vseh konektorjev. Sploh, če folk sam šari po njih, pride do problemov.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Najlažje je problem prevalit na TM - sem pri sosedu antenski kabel razvozlal iz električnega podaljška in je slika bila takoj boljša (manj kockanja). Ko pa smo ta 20m kabel zamenjali s kvalitetnejšim 3 meterskim pa je bilo še manj kockanja.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
KSZ:

in kako je v primeru, da prešaltaš na nov paket, recimo GOLD EXTRA, ki ima 80/4Mbps, če ti še zdaj več kot 20Mbps ne omogočajo?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Najlažje je problem prevalit na TM - sem pri sosedu antenski kabel razvozlal iz električnega podaljška in je slika bila takoj boljša (manj kockanja). Ko pa smo ta 20m kabel zamenjali s kvalitetnejšim 3 meterskim pa je bilo še manj kockanja.

In kaj boš sedaj naredil, da se popolnoma rešiš kockanja?
Če bi ti biseri v omarcah zamenjali opremo z novo, bi kockanje izginilo.

Moji kabli so daleč vstran od električnih in nikjer niso zviti, pa občasno kocka kak kanal tak, da ni za gledat.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Če ti tudi po ureditvi kablovja ( notranje napeljave ) še vedno kocka pol ti valda ne preostane drugega, kot pa da pokličeš na pomoč tehnike ( ne vem, zakaj morem sploh to pisat ).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne vem zakaj moram tolikokrat pisat, da je omarca fuč in da bi bilo potrebno menjat njeno vsebino.
Dva različna tehnika in dva rečeta, da moraš kable menjat, čeprav sem mu pokazal račun od prejšnjega tehnika, ko je VSE menjal.

Čez kaka dva meseca pride zopet prvi tehnik in prva stvar, ki jo reče je, da je potrebno kable menjat.

Pol pa še naj kdo reče, da se tehniki ne delajo norca oziroma je najlažje rečt, da je kabel kriv, samo, da ne bi bilo potrebno it do omarce oziroma menjat dotrajano elektroniko.

Ko mi naslednjič kateri tehnik omeni menjavo kablov, ga bom zamotal v njih.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
popotnik tebi sem že 2x v to temo napisal, da je vzrok tvojega kockanja telekomov uplink. Zavij si sprejemnik v alu folijo pa bo delalo
smile-1.gif
Sicer pa pisno reklamiraj račun, dokler se ne uredi.