Telemach!!!

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Dajte mal majstri od Telemacha malo pogledat, kaj se dogaja na DNS strežnikih od Turnška (77.38.38.38, 77.37.38.39) ? Nam bo mgooče hitreje strani odpiralo, ne da ti 5 sekund piše, v brskalniku Resolving host :D :D
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Na Cinestar je še vedno potrebno preklapljat na SLO podnapise. Kaj to res tako težko nastavit, da so SLO podnapisi preivzeto na prvem mestu. @GSMobil kje si, ko si ti bil tu se je marsikaj porihtalo.
crazy1.gif
tile sedaj nas ne hebejo 5%

Bomo preverili.
zmaga.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.340
3.646
113
10171121_10151960925726536_5261669366956093559_n.jpg


bonk.gif


Kdo mi >>zagotavlja<< zabavo? A se ob balkan narodnjakih kljub zagotovilu ne zabavam lahko reklamiram račun?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Kdaj bodo nemski programi v HD?? Se v tem tisocletju?
tongue-1.gif

Bosti je tega balkan sranja...
bonk.gif

Hvala.
 

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
A ma še kdo problem z NatGeo Wild kanalom? In sicer podnapise se vedno po kakšni minuti obarvajo v "vijolčno" barvo. Zgledajo tako, kot je preh na starih televizijah "sneg" ko ni blo signala!
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Morali bi zamenjat oziroma obnovit te njihove omarice ne pa da so še vedno iste kot takrat, ko je bil internet 768/256kb/s
Isti štos kot, da bi v školjko od fičkota na vsak način rad dal motor lokomotive in upal, da bo šasija zdržala.

S čim pa se folk ubada jao... zakaj bi menjaval omaro, ki služi samo za zaščito elektronike? Verjami, da je oprema v omari bila zamenjana vsaj 3x v zadnjih letih, rosftfrei omar pač ni treba menjavat. Za dobro delovanje je važna samo kvalitetna montaža konektorjev in nepoškodovan kabel.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
580
5
18
A so še koga od uporabnikov Elektra Turnšek klicali, naj čimprej spremenimo paket na Telemachov, ker se bodo vsak čas zaklenili digitalni TV programi? Pa za ta prehod hočejo še 12 mesečno vezavo!


Ko jih zaklenejo, začnem aktivnosti za prehod na T-2 start!
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Moje starše. Pa sem na srečo bil jaz bil pri njih. Sem jih tak nap*izdo, pa jim rekel, da imajo starši sedaj delujočo storitev in da nočejo preiti na nedelujočo storitev :D :D :D. Je na drugi stran kar brez besed ostal :D :D :D.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Morali bi zamenjat oziroma obnovit te njihove omarice ne pa da so še vedno iste kot takrat, ko je bil internet 768/256kb/s
Isti štos kot, da bi v školjko od fičkota na vsak način rad dal motor lokomotive in upal, da bo šasija zdržala.

S čim pa se folk ubada jao... zakaj bi menjaval omaro, ki služi samo za zaščito elektronike? Verjami, da je oprema v omari bila zamenjana vsaj 3x v zadnjih letih, rosftfrei omar pač ni treba menjavat. Za dobro delovanje je važna samo kvalitetna montaža konektorjev in nepoškodovan kabel.

Ta omarca kot njena vsebina ni bila menjana razen, če je kak del crknil.
Sem videl njeno notranjost, če so tu že kaj menjali potem pa očitno dajejo not rabljeno opremo.

Bom naslednjič probal slikat, ko bo serviser kaj stikal po njej in se boš lahko sam prepričal, da še 20 let stara platav TV lepše zgleda.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Hm pri nas so postavili napeljavo čisto na novo , dobili smo tudi novo omarico , ali je možno ,da bom z njimi zadovoljen v primeru ,da se naročimo na njihov internet . ALi je možno ,da so pri nas postavili stare omarice, sicer je videti omarica dokaj nova ?!
 

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
62
1
8
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Hm pri nas so postavili napeljavo čisto na novo , dobili smo tudi novo omarico , ali je možno ,da bom z njimi zadovoljen v primeru ,da se naročimo na njihov internet . ALi je možno ,da so pri nas postavili stare omarice, sicer je videti omarica dokaj nova ?!

Če so vam potegnl nove kable in če na vaši veji ni preveč naročnikov, bi načeloma morala stvar delat bp.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
580
5
18
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Moje starše. Pa sem na srečo bil jaz bil pri njih. Sem jih tak nap*izdo, pa jim rekel, da imajo starši sedaj delujočo storitev in da nočejo preiti na nedelujočo storitev :D :D :D. Je na drugi stran kar brez besed ostal :D :D :D.

Čisto prav
evil.gif

Po moje kličejo neki primerki, ki so plačani za prehode. Je tudi tvoj s številke 0591***52 ?
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Hm pri nas so postavili napeljavo čisto na novo , dobili smo tudi novo omarico , ali je možno ,da bom z njimi zadovoljen v primeru ,da se naročimo na njihov internet . ALi je možno ,da so pri nas postavili stare omarice, sicer je videti omarica dokaj nova ?!

Če so vam potegnl nove kable in če na vaši veji ni preveč naročnikov, bi načeloma morala stvar delat bp.

Kje pa je meja za max. število naročnikov da zadeva optimalno deluje in od kod se gleda ta veja? Ali je to skupno število uporabnikov od glavnega vozlišča dalje ali samo število priključkov na skupni omarici?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
@lithium, ja neki takega je bila telefonska. Poznam enega, ko živi v isti ulici kot jaz in ima paket i61 ( 100/10). Njemu deluje upload vredu. Recimo za mene je pa bilo rečeno strokovno, da ne dosegam takega uploada, zaradi tega ker si z drugimi delim hitrost in je omrežje obremenjeno. Pa sva z kolegom na istem segmentu in v isti omarici ob cesti priključena.
Potem mi pa naj znižajo račun, če niso sposobni zagotoviti paketa, ki ga plačujem. Pa tudi naslošno imam probleme, da mi nekatere strani odpira zelo počasi ali jih odpre nepopolno ali pa jih sploh ne odpre. Recimo bolho.com mi odpira 25 sekund. Potem pa resetiram modem in nekaj časa spet čisto vse strani odpira vredu. Sedaj sem še plačeval znižano naročnino, prihodnji mesec pa če mi ne zrihtajo interneta, pa zahtevam nižji račun, ker jim res ne mislim plačevati več za storitev, katero imam naročeno in mi ne deluje vredu. Pogodbo sem podpisal in jaz jo bom spoštoval, če jo bodo seveda tudi oni. Dejansko več nimam energije in časa, da bi se z njimi bodel. Škoda zdravjja in živcev.
 

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
62
1
8
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Hm pri nas so postavili napeljavo čisto na novo , dobili smo tudi novo omarico , ali je možno ,da bom z njimi zadovoljen v primeru ,da se naročimo na njihov internet . ALi je možno ,da so pri nas postavili stare omarice, sicer je videti omarica dokaj nova ?!

Če so vam potegnl nove kable in če na vaši veji ni preveč naročnikov, bi načeloma morala stvar delat bp.

Kje pa je meja za max. število naročnikov da zadeva optimalno deluje in od kod se gleda ta veja? Ali je to skupno število uporabnikov od glavnega vozlišča dalje ali samo število priključkov na skupni omarici?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/51/HFC_Network_Diagram.svg
http://www.safecom.tv/uploadimages/SA-OPFN-1W-s.jpg


Ponavadi je več omaric povezanih na optični node s skupnim coax kablom. Vsi naročniki na tem coax kablu si delijo pasovno širino. Manj kot jih je, večja je verjetnost, da nikoli ne boš imel težav s hitrostjo. Kakšna je ta cifra točno je odvisno seveda od več faktorjev.
 
Nazadnje urejeno: