Telemach!!!

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
Neuradno bo priklop možen samo tam, kjer ni obstoječega coax ali ftth omrežja, zato si kr naroči paket.
Se pravi bo tak priklop možen tam, kjer NI Telemachovega COAX ALI FTTH, je pa FTTH od Telekoma Slovenije...

Koliko pa je sploh takih lokacij potem?
evil.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Ko pa te z kamionom v tabor strpajo pa vsi "joj, nisem vedel", kajne?

Zgleda, da pri nas še ni dovolj kraj identitet...
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Imam paket Jackpot. Razširjena programska shema, HD paket, telefonija, 3 digitalni sprejemniki in internet 10/1,5 za ceno 49,85€.
Ali se splača vzeti paket MIX košarkar, razširjena programska shema, telefonija, 2 digitalna sprejemnika in internet 50/2 za 48€ plus HD paket za 4,06€ kar znese skupaj 52,06€. Vezava je 12 mesecev.
Sedaj imam 3 sprejemnike(3 trenutno ne potrebujem, vendar nikoli se ne ve). Novi paket pa ima v ceni samo 2, za 3 bi moral doplačati 2,04€.
Pri internetu me moti, ker sa samo poveča download na 50Mbit upload pa ja samo 2Mbit.
 

geo

Zelenc'
16. okt 2010
23
0
1
Janez_Krajnski, ne gre za preganjavico, tudi o udbi, sovi in ostalih carovnicah nebi tule. Osebni (se posebej bancni in razne davcne,emsoji ) in kontaktni podatki pac so tema malo strozje obravnave - to je jasno vsakemu bolj resnemu tehniku, racunalnicarju, oz. splosno izobrazenemu cloveku... Zlorabe so in bodo ali pod okriljem vlad ali pokvarjenih posameznikov in ce se temu lahko izognes, potem se mu. Resne firme dajejo lepe denarce za to - ne za brezveze. Zakoni kot so varstvo osebnih podatkov in ostala druscina niso sami sebi namen.

Tudi cestarji cistijo ceste preventivno, zaradi varnosti, ne zato, da izgledajo lepse (ali ker ima kaksen sef preganjavico). Paranoja je lahko upravicena ali ne, a tu gre za upraviceno preventivo in resitev, ki nikogar nic ne stane lahko pa prihrani kdaj kaksen glavobol(stranke ali podjetja).

Telemachu pa gre kritika predvsem na to, da je cel portal ( ne samo prijava) moj.telemach.si v https, le chat je loceno http.
Cemu? A sparajo, koga ... atome energije? Gre cisto za upraviceno kritiko zato ne bit smesen no.



ps: tvoja kmecka logika je bolj... naivnost,lahkomiselnost, ko pa gre kaj narobe pa vsi v kup na punt ?
 
Nazadnje urejeno:

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Torej udara strele v modem telemach ne krije ? Kljub temu da jim plačujemo 60 eur na mesec sem zdaj prisiljen kupit sam nov cisco modem za 70eur ker je na tem skurlo lan port ? Ma se oni zabavajo ? Strela je pa usekala po kabelski, kako naj jaz prisilim mamo da naj odsraufa ven koaksialen kabel v primeru, da mene ni doma ? To se mi glih ne zdi normalno od njih, dobis robo na revers pa jo moraš plačat.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ne verjamem, da ti ne zamenjajo modema brezplačno, saj ga imaš samo v uporabi. Lastnik je Telemach.
To je navedeno pod pogoji uporabe. Sicer pa je dobro imeti prenapetostno zaščito, da ti ne skuri še česa drugega kot modema. Proizvajalci teh zaščit ponavadi dajejo denarno odškodnino v primeru uničenja opreme zaradi strele. Ali pa če imaš sklenjeno zavarovanje pri Triglav ipd., ki krije udare strele.

Meni je dve leti nazaj strela prišla po zračnem Telekomovem kablu. Udarila je ADSL modem in ga skurila, potem pa preko mrežnih kablov uničila še en ethernet switch in na enem routerju skurila dva porta. Na RJ11 na je bil vezan laptop za faks - strela je uničila HDD in DVD enoto v laptopu, sam laptop pa začuda deluje brez težav... Sem ostal brez zadnjih podatkov, na srečo sem naredil popoln backup dva meseca pred tem. In ja, nisem imel zaščite, ker je malo nižala sinhronizacijo ADSL modema. Sedaj imam FTTH, ampak vseeno - če imaš rad svoje unikatne podatke, jih fizično zaščiti.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Seveda imam prenapetostno zaščito, očitno je skurilo lan port ker preko usbja internet dela, skurilo mi je še tudi router, ki je bil povezan na ta modem. Verjetno je udarilo po kablu za kabelsko.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
September se bliža in možnost priklopa preko TS optike... Že kaj več (ne)uradnih informacij?
Wklopa.gif
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
Naročil sem Košarkar MIX L, pred tednom podpisal pogodbo, danes so mi zamenjali modem z Cisco docsis 3.0., hitrost interneta je še vedno enaka. A moram poklicat na Telemach da spremenijo ali je treba počakat nekaj časa? Modem sem resetiral, pa je isto.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Če so ti vse zamenjali, ti more delovati tisto, kar si naročil, se pravi DL 50. Če ti ne dela, kliči na Telemach.