Telemach!!!

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Je kdo že slučajno prikljapljal ISDN telefon na Telemachovo telefonijo? Imam Patton ISDN usmerjevalnik in me zanima če gre?
Zakaj pa ne probaš? Če veš vse podatke, ki jih rabiš, jih vnesi in probaj.
Saj sem priklopil pa mi ne dela. Zato pa sprašujem če je komu ratalo
In kakšne nastavitve si mu dal?
Čak mal, kam si ti kaj vtikal?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
n kakšne nastavitve si mu dal? Čak mal, kam si ti kaj vtikal?
Nastavitve? jaz sem imel prej telefonijo od T2 in gor priklopljen ISDN telefon. Sedaj sem prešel na Telemach in sem želel dalje uporabljati ISDN telefone.
Priklopil pa sem tako:
Ethernet iz modema na Pattona in telefonski kabel iz Pattona na telefonsko centralo
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
n kakšne nastavitve si mu dal? Čak mal, kam si ti kaj vtikal?
Nastavitve? jaz sem imel prej telefonijo od T2 in gor priklopljen ISDN telefon. Sedaj sem prešel na Telemach in sem želel dalje uporabljati ISDN telefone.
Priklopil pa sem tako:
Ethernet iz modema na Pattona in telefonski kabel iz Pattona na telefonsko centralo

Hja, moral boš vnesti SIP strežnik in svoje podatke. Pokliči na Telemach in jih prosi, naj ti povejo vse potrebne podatke za VoIP. Potem se z računalnikom povežeš na Pattona in vneseš podatke.
Sploh pa ne vem, če Telemach omogoča priklop VoIP naprav (telefonov, prehodov...).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Hja, moral boš vnesti SIP strežnik in svoje podatke. Pokliči na Telemach in jih prosi, naj ti povejo vse potrebne podatke za VoIP. Potem se z računalnikom povežeš na Pattona in vneseš podatke.
Sploh pa ne vem, če Telemach omogoča priklop VoIP naprav (telefonov, prehodov...).
Aja??? To pa nisem vedel
confused-1.gif
, da je treba kaj nastavljati
@GSMobil: kakšna pomoč?
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Super tale "nadgradnja". Zdaj vsakič ko prižgen tv, moram izklopt glavno stikalo ciscota, da se pobere. VRNTE MI HANDANA!!!!
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Naj vas pomorim (no ja, kolikor vas lahko), da so se zadnje posodobitve izvajale v noči iz ponedeljka na torek, torej od danes naprej do težav ne bi smelo prihajat.
Pa še nekaj, v detajle še ne bi šel, se bo pa dogajalo: kmalu trojčki preko Total TV, kmalu ADSL in kmalu VMO (hint: kot izimobil). Sedaj grem pa na pivo, kmalu bo Barcelona na sporedu
wink-1.gif
.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Trojček preko total TV..tole se mi zdi malce preveč hardcore projekt za malo slovenijo? Ker bi se potreboval satelit v ortbiti, za internet, razen če bo naveza s kakšnim tujim operaterjem?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
ce prav razumem, bo total tv trojcek zgledal kot Tv preko satelita, internet in ip telefonija pa preko telefonskega omrezja na adsl-ju?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Aja, to pa potem drugo ja
smile-1.gif


ampak pomoje brezveze? kdo ima lahko adsl ne bo šel na total, zakaj bi...satelitski internet bi prišel prav tam, kjer ni kabla.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aja, to pa potem drugo ja
smile-1.gif


ampak pomoje brezveze? kdo ima lahko adsl ne bo šel na total, zakaj bi...satelitski internet bi prišel prav tam, kjer ni kabla.
Ker je TV preko DSL bolj kilav.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
- Pa ker niti ne morejo imeti vsi z dsl tudi televizije, zaradi prevelike oddaljenosti od centrale.
- Ker nekateri potrebujejo več kot 1 tv v hiši
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Bivsi lastnik Telamacha, UPC, v avstriji nudi tudi ADSL. Za Telemach bi bilo najenostavneje da kupi Amis, s tem pridobi ze vzpostavljene centrale in tistih 50k uporabnikov. Sinergija bi bila med brezplacnimi klici in razsiritvijo storitev po celotnem ozemlju slovenije. Glede na to, da amis nima lastnega omrezja in je baje stanje precej zakreditirano/zastavljeno, za prevzem ne bi smeli zahtevati prevec.