Telemach!!!

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Malo, sicer res malo sem sedaj po novem gledal TV preko Telemacha, na digatalnem delu pa je trenutno zadeva taka:

- odziva se sicer počasi, vendar ne ekstremno počasneje kot na Siolu
- ura ne štima, tako da ne štima niti spored. Ali se da to uro kje naštimat ali je ta nastavitev sistemska.
- zvok in slika se ne ujameta vedno, pa je smešno in da ne rečem malček moteče, ko stric al pa teta v prazno usta odpirata.

Na analognem ni nekih težav, sploh na programih ki sem jih na hitro preletel (ni sicer HTV 2, oz. nasplošno je samo okoli 60 programov)

Torej kako odpravim, oziroma kdo mi odpravi te težave?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Oprema, kaj s tem misliš?

Če je to to, je digitalni trojček prek kabla.

škatla je Ciscotova, televizor pa Soni CRT.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.541
5.724
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
GSMobil, zakaj ne odgovoriš kday mislite dodati v shemo še kakšen kvaliteten HD program? Prav tako bi laho dodali MCM, Nicklodeon, Disney Playhouse, TLC, DaVinci Learning! Zapomni si da je to Slovenija, OK Srbi so pač dobili svoje mi hočemo pa kaj drugega.

Če sedaj mislijo za Pink SI kasirat 6 eur, potem bodo za kak HD kasirali 20 eur. Potem si pa seštej Pink, pa HD in še kak HBO, pa boš na ceni čez 50-60 eur. Če bi si pred leti predstavljal da ti nekdo hoče za tako sranje potegnit čet 12 jurjev bi ga ubil...

Mislim, da hoče nekdo za Pink imet 6 eur na mesec je pa res too much...
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
MrDaco: Pink SI je brezplačen, Pink paket (Pink Plus, Pink Film, Pink Extra in Pink Folk) je plačljiv paket.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Oprema, kaj s tem misliš?

Če je to to, je digitalni trojček prek kabla.

škatla je Ciscotova, televizor pa Soni CRT.

V tvojem primeru je šibki člen Cisco - sam imam doma LCD Samsung z vgrajenim DVB-C kanalnikom in stvar deluje "brez problema" - osebno imam največ težav z zastarelo hišno inštalacijo ( se mi ne da tega porihtat, ker se čez nekaj mesecev selim ).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Pr bajti je Samsung LCD TV z DVB-C+CI modul s kartico, Handav CV-7000 (+LCD monitor) in CISCO HD DVR (+LCD TV) in na vseh dela kabelska BP, je pa res najbolj elegantno met vgrajen DVB-C tuner.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Pri nekriptiranih programih hudo malo, pri kriptiranih malo več, pri HD pa še malo več
wink-1.gif

Nikoli nisem štopal, vem pa, da dosti hitreje preklaplja napram iPTV.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
mogoče pa bi bilo dobro, da bi štopal. Za nekatere je to pomembno. Zame recimo je to zelo pomembno. Sem alergičen na počasno preklapljanje.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ja ok, še vedno pa ne zastopim časovnega zamika. Kaže eno uro in nekaj minut premalo. Ali se to da naštimat al je to to za ta dnar.

Kje Cisco dobi podatek o tem, zaostaja tudi spored itd.
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
kot kaže ima telemach in CISCO HD snemalnik velke problem ker se že par dni pojavla napaka na sliki in zvoku
slika skaše pri zvoku pa na čas piskne visok zvok in začne slika skakat
to opašam že par dni zaporedoma
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
GSM: Eno vprašanje ki ga vedno pozabim vprašat...
smile-1.gif

Handan 6000. Skratka, vsake tolko preseneti en update, ki nato cel proplus pobriše iz kanalov.

Pomaga samo manual search, ko preleti vse programe se nato shema postavi nazaj.
To se kar pogosto dogaja morem rečt, ponovni search pa tudi ene par minut melje. A se to da kako rešit?
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Balts, težave z avtomatskim updateom nastanejo največkrat takrat, ko je blizu kakšna WiFi naprava (router,...). Sprejemnik umakni vsaj 2 metra stran ali ga zavij v folijo. Lahko, da z nenehnim dodajanjem novih programov v programsko shemo digitalne televizije delajo update na Telemachu.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
res je zraven router, čeprav zakaj bi on sprožil update?
Sej nevem če smo se razumeli, ko se sproži update mi razsuje shemo. Vedno. Nato morem ponovno pognat update, pa se nazaj postavi. Nič takega, vendar ponovni update le traja ene 3-5min preden vse spet najde. Nevem zakaj razsuje shemo, ki jo imam shranjeno.


še nekaj, a se tle na viču v lj dogaja kaj z netom? Že nekaj časa ga malce svira po svoje. Speedtest sicer pravi da štima vse, vendar so pingi ogromni, strani odpira al pa tudi ne, počasi itd. Še kdo podobne probleme? Hvala.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48
GSMobil, kdaj bodo v tem paketu prišli zadnji novi programi v vašo shemo? Ker se mi pri iskanju novih programov podre celotna shranjena shema, bi rad počakal cel paket, preden si vse na novo nastavljam.