Telemach!!!

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Da nebomo samo šinfali - čisto sami smo si krivi, da je gužva. Že celo leto nas vabijo, da preklopimo na digitalno in kot ponavadi vsi čakamo na zadnji dan.
Kaki zadnji dan? Kdaj? Kaj pa bo? Ukinjen analogni signal na kablu?

Analogni delujejo dalje normalno - napovedali so zaklep vseh digitalnih programov ( če me razumeš ).
Bodo pa decembra izklopili analogne zemeljske oddajnike ( tisti, ki nebodo imeli DVB-T-ja in so odvisni le od strešnih / sobnih anten bodo rahlo živčni ).
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sem jih sedaj končno dobil na telefon. Je pa stvar v tem, da mi na dan najmanj 1x vrže linijo dol in to vsak dan. Tehniki naj bi po operaterju sodeč že prišli porihtat zadevo in naj bi delalo kot šus, je pa še slabše.
frown-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Evo, jaz sem si instaliral CI modul in dela zdaj ok. Upam samo da ne izklopijo analognega signala, saj bom moral potem še v spalnici instalirati tisto kišto, še bolj pa bi me motilo ker bi s tem HDD-DVD rekorder postal neuporaben. Je v planu tudi izklop analognega signala na kabelski? Ker, če se zgodi to bo pa revolucija, saj so zaenkrat ostali brez signala predvsem tisti neprednješi uporabniki ki imajo DVB-C televizijo ali ločen sprejemnik in ki so znali TV tudi ustrezno nastaviti. Prepričan sem namreč da še vedno prevej uporabnikov kljub temu da ima njihov tv dvb-c tuner gledajo lepo analogni signal, saj niti ne vedo kako se zadevo nastavi. Moj panasonic je recimo ob izbiri države "slovenija" poiskal samo analogne in DVB-T programe, opcije DVB-C pa sloh ni ponudil (se je pojavila šele ko sem kot državo izbral finsko).

Žal opaža tudi da razen zaklepa ni drugi izboljšav, EPG na slo1 HD in Fox še vedno ne dela, precej programov še vedno nima WSS signala in slika na slo2 je še vedno katastrofalna. Saj vem da so kje krivi tudi zunanji faktorji, a vsaj EPG bi pa lahko poštimali.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Analogni signal bo še vsaj nekaj let aktiven, vsekakor več kot 3 leta. Je pa res, da se bo število analognih programov krčilo, predvsem tistih "manj nujnih".
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
791
113
toti Maribor
Ne vem več kaj na rečem tem Telemachovcem. Programske sheme na analogni televiziji menjavajo kak se keremu qrac dvigne. Sedaj so namesto National Geografica dali Nat Geo WILD, pa jim ni kapnilo v glavo, da program o živalski tematiki že imamo in to je Animal Planet. Jaz osebno sem za enkrat čisto zadovoljen z analogno TV in jo dokler mi ne crkne CRT TV ne bom menjal, ker ne mislim imeti 3-h pilotov v hiši. So se pa na Telemachu izgleda odločili, da bodo analogno shemo počasi tako spremenili, da, če boš hotel imeti kaj pametnega boš moral imeti digitalno. Če pa dobro razmislim niti analogni trojček ni glih tako poceni (44€) na mesec.

P.S.
Dokler je bila Triera sem bil zelo zadovoljen, sedaj pa že počasi razmišljam na konkurenco.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.951
1.833
113
malo preveč jokate in stokate. triera je bila zakon, telemah pa ni kaj preveč slabši. dela še vedno zanesljivo (mb center), kvaliteta signala je vrhunska, izpadov manj kot nekoč,... edino kar meni gre na qurac so cene. drago je vse skupaj

nisem zasledil kako je z conax modulom? to dobiš đabe namesto sprejemnika, ali se plača?
 

Tilen

Zelenc'
13. jul 2009
17
0
1
Koliko pa stane modul? Kakšna je cena, če bi ga odkupil? Pri spremembi sheme v HD dobim novo kartico? Kaj priporočate, modul ali STB? Zakaj?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Koliko pa stane modul?
Modul stane 2€ mesečno.
Kakšna je cena, če bi ga odkupil?
Odkupit se ga žal ne da. Lahko ga stranka edino privat nabavi.
Pri spremembi sheme v HD dobim novo kartico?
Kartica ostane ista, samo paket se spremeni.
Kaj priporočate, modul ali STB?
Definitivno modul.
Zakaj?
Ni dodatnih daljincev, dodatnih škatel, direktno na tvju je slika lepša,...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Modul ni možno odkupiti. Pri spremembi paketa ni potrebe po menjavi kartice, paket se dodeli uporabniku softversko, ne glede na SD ali HD. Kaj priporočiti? Če želiš en daljinec in imaš DVB-C TV, CI modul, če želiš prihajajoči video na zahtevo pa zunanji STB.
 
Nazadnje urejeno:

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Vprašanje za insiderje:
Zakaj mi na TV s CI modulom po novem ne delata npr. Travel in NatGeo??? Če isto kartico vtaknem v star Kaon, dela ok.
Tudi če modul prestavim v drug TV, je enako.

Preklapljanje med kanali na TV pa je pravi dolgčas. Na A ali Pop traja včasih tudi 10 sekund. Vmes piše "zaklenjen kanal". Na Kaonu gre bistveno hitreje!

Ali je kriv CI modul? Imate kaj novejšega in boljšega?