Telemach!!!

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Torej kako je s sliko? Je res slabša kot pravijo nekateri?

Zastavljam popolnoma enako vprašanje...
stupid-1.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Zdravo!

Zdaj uredil vse, dela vse s prve.
Aktivacija paketa preko telefona, kjer je še vedno klasika, ste 8 v čakalni vrsti, prideš na pa prvo mesto po 15 minutah, si naenkrat tretji v čakalni vrsti. Slika super preko STB-ja.
Na papirju piše da bi moral dobiti nek prekonektor, ki bi ga naj povezal TV out na STB-ju na TV analagni vhod, vendar Cisco HD DVR nima TV-outa, tako da moram zaenkrat prekljaplat kable, če hočem še vedno gledati analogne signale.

Kolikor gledam je razlika, vendar po hitri oceni ne morem še povedati ali je res toliko slaba.
LAhko pa sprogramiraš daljinec od Ciscota da dela tudi s TV-jem.

Kaj več, ko bom še stestiral.

Lp,
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Za vse uporabnike na Trieri: v kratkem bodo pri vseh naročnikih vsi porti odprti, kot je pri Telemach-u.
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Predvsem pazite, da ko boste šli menjat, doma ne pustite tisti meter scart kabla, ki ste ga bojda dobili zraven, ker brez tega artefakta zadevscna ne deluje. Zdej vidm, da bom namest hdja raj sel na dva pira.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Zdravo!

Fajn, verjetno so le videli, da nima smisla.

Jep, glede vrnitve starih STB-jev imejte vse komplet, zelo komplicirajo.

Sem pa danes videl, kako je tem gospem-gospodičnam, s čem se morajo ukvarjati, pridejo s starim kaonom, katerega je gospod kupil, pa ga hoče zamenjat za novega, pa mu gospa razlaga da tega ne more zamenjat, lahko pa dobi drugega v paketu, ampak gospodu ni jasno.

Edino kar pa je res, bi bilo dobro študentom in študentkam na klicnem centru zjutraj dati prave informacije kaj lahko povedo in kaj ne, ker prihaja do prave zmede potem pri uporabnikih in gospeh na šalterju. Primer sem včeraj klical na zastonj številko, pa so mi vse rekli, da lahko pridem zjutraj ob 8-ih in dobim DVR snemalnik, ja teh pa nimamo, potem ugotovijo da ima že 2 snemalnika doma, pa bi radi še tretjega, pa take.

Včasih je res kriza.

Še enkrat hvala GMSMobil.

Lp
 

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
91
1
8
Še par stvari glede HD snemalnika:

- pri snemanju kateregakoli HD programa se zvok zatika (SD programe snema ok)

- snemalnik očitno ne zna pošiljati slike prek HDMI v pravilnem formatu, saj mi TV mnoge programe, ki so bili prej raztegnjeni čez cel ekran, sedaj stisne in tudi pri 16:9 signalu doda na vrhu in pod sliko črne robove (ja, naštiman imam pass-through)
frown-1.gif


- pogrešam prikaz informacijo o tem, v kakšnem signalu oddaja posamezen program

- navodila so izjemno skopa in nepopolna, tako da za 3/4 stvari sploh ne piše, kakšno funkcijo imajo! Niti ene besede ni o nastavitvah za sliko, zvok.. Ali kej na netu obstajajo kakšna bolj natančna in obsežna navodila (v angleščini)?

- Ali ima snemalnik možnost, da se preko USB-ja presname posnete vsebine na zunanji HDD oz. na PC?

- za ogled določenih programov vpisati PIN kodo - kakšna je (Imamo pa XL paket + HD paket, torej naj bi lahko videl vse programe)? Naj povdarim, da nisem sam ničesar nastavljal in da sem že originalno dobil "rabljen" snemalnik, saj ob prvem priklopu ni bilo nobenega nastavitvenega čarovnika


Ne vem, kako to da ste vsi tako navdušeni nad tem snemalnikom, saj razen tega, da zgleda lepše (HW in SW) in da podpira HD, deluje precej slabše kot Handan 6000 DVR.
13.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Zdravo!

TO sem tudi sam opazil, da slike ne zna raztegnit na določenih programih. Celo to se mi je zgodilo, npr. HBO včasih čez cel ekran, včasih s črnimi robi.

Glede PIN-a, default pass je 4321. Sam imam sicer M paket z HD dodatkom, ampak imam pa 2 meseca promocijski paket kjer je vse vključeno, pa sem tudi moral na določenih programih vtipkati pass, vendar naslednjič več tega nisem rabil.

Snemal še sicer nisem, ker enostavno nisem utegnil, bom pa moral nabaviti kakšen super razdelnik, saj ta Cisco nima TV-outa, kjer bi dalje peljal analofni signal direktno na TV, da še bi lahko vedno gledal analogne signale mimo STB-ja.

Lp,
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik EFX pravi:
Ne vem, kako to da ste vsi tako navdušeni nad tem snemalnikom, saj razen tega, da zgleda lepše (HW in SW) in da podpira HD, deluje precej slabše kot Handan 6000 DVR.
13.gif

Kako pa se odreže v primerjavi s STB Handan CV-7000 HD, ki ima še HDMi izhod (vem, da ni snemalnik, tako kot model 6000 DVR)?

Žal Handan 6000 DVR nima HDMI -ja, če ne bi ga novi model, ki ga ponuja Telemach, težko "posekal"...
wink-1.gif
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana

Tadaaa

Zelenc'
25. jan 2010
17
0
1
vsaka čast Telemahovcem, nabavijo snemalnik Cisco HD DVR, pozabijo pa sistemsko vključiti teletext, na daljincu ni tipke za vklop
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Vsaka čast tebi, da bi preko HDMI kabla imel teletekst. Pa sploh veš, da HDMI in TTX ne gresta skupaj?
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Ko si narediš nov profil na ciscotu in narediš opomnik za oddajo ti preklopi na oddajo in ti še profil premakne na Vsi kanali. WTF?