Telemach!!!

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Ok prosim za pomoč men ni nč več jasno:

Imam osnovni digitalni paket in super kišto CV5000. Itak skos šteka.

Po novem so mi kr naenkrat zakodirani radio programi, razen tistih par ki so v začetnem paketu.

Jst prav razmišljam? Če imaš začetni paket dobiš samo kišto in je dovolj da dela, za "boljše pakete" rabiš pametno kartico z statusom svoje naročnine. Al kaj je fora te k. kartice, itak mi dela enako z ali brez
tongue-1.gif
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Danes sem priklopil zunanji HD reciver, izbral avtomatsko iskanje in nastavitev kanalov. HD kanali - super slika, enako večina tujih. Pri domačih kanalih pa je slika slabša kot na analognem signalu, je pri komu podobno?
Obstaja kakšen seznam za ročno nastavitev?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Uporabniki hd programov na telemachu... So na kakšnem hd kanalu slo podnapisi?
Ker za history HD so slo podnapisi, toda na 1W Thor satelitu v paketu canal nordic.
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Uporabniki hd programov na telemachu... So na kakšnem hd kanalu slo podnapisi?
Ker za history HD so slo podnapisi, toda na 1W Thor satelitu v paketu canal nordic.
Niso.
 

voltaren

Zelenc'
5. feb 2010
7
0
1
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Zanimiva rešitev. Me zanima kako bodo tehniki to topografsko vezali, verjetno po potrebno menjavati tudi ločilke, iz sedaj dvovejnih na trovejne. Ali pa če bodo na data izhod zaporedno vezali dvojni delilec .

Vezava ne bo noben problem ce je dovolj signala. Delilniki oz. odcepniki se potem montirajo po potrebi.
Je pa tu drug problem. Sedaj je na vhodu kabla v stanovanje montiran delilec, ki laci DATA in TV signal. To je hkrati tudi galvanska locilka in poskrbi, da ce uporabnik po svoje sam montira konectorje in vlece kable ter pri tem naredi kratek stik, se to vidi samo kot slaba slika na nekaterih programih, internet pa se vedno deluje. V primeru VOD-a pa mora DATA priti tudi do Cisco STB-ja on ob kratkem stiku ne bo delal tudi internet. Pa se kak sosed bo imel morda problem.

Iz povedanega tudi sledi, da ce ima na analogni TV nekaj programov slabo sliko (predvsem slovenski programi) je velika verjetnost, da je nekje v vasi interni napeljavi kratek stik, slab kabel ali pa narobe vezanr TV vticnice. Ker vticnice ponavadi montirajo stromarji je to tudi pogost problem
smile-1.gif


Lahko pa se pojasnim glede nivojev v upstreamu, ker sem videl od nekoga laicno razlago, kaksen nivo signa la je najboljsi v upstreamu. Dejansko je sledece. V upstreamu je najbolje, da je signal cim visji. Ker tako nosilec signala cim bolj strli iz suma. Se pravi, da ce je visji signal ob visjem nivoju suma bo internet se vedno deloval. Naceloma to drzi tudi za downstream toda tam je veliko manj suma kot v upstreamu.

Toda to je teorija. Modemi zmoreju v upstreamu od 54 pa do 60 dB. Odvisno od tipa modema in modulacije, ki je uporabljena v upstreamu. No predvsem od sirine nosilca signala. In ce se modem "dere" oz. oddaja z maximalno mocjo je lahko problem, ker slablenje v liniji niha glede na nihanje temperature kateri je izpostavljen ojacevalec. Nihanje je na samem ojacevalcu razmeroma majhno toda ker je na liniji vec ojacevalcev se na vsakem naslednjem ojacevalcu to nihanje ojaca. In ce modem oddaja signal z maksimalno mocjo se lahko zgodi, da mu obcasno zaradi nihanja zmanjka "sape".

Torej ... za idelane nivoje imejte v glavi vrednosti nekje od 45 pa do 53 dB.
Ce pa je suma na liniji malo bo zadeva delovala tudi z 20 dB.

Tako ... marsikomu ne bo nic jasno ... komu pa morda le
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik Jarovit pravi:
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Uporabniki hd programov na telemachu... So na kakšnem hd kanalu slo podnapisi?
Ker za history HD so slo podnapisi, toda na 1W Thor satelitu v paketu canal nordic.
Niso.

bedno. Zdej ko sta Telemach in SBB uvedla te kanale, bi se lahko mal zbunili, da bi se dodali podnapisi vsaj na History HD.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
nekaj sem zasledil da bodo podnapisi v bližnji prihodnosti. To ponavadi pri telemachu pomeni v nekaj mesecih.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
S prihodom lastniške strukture SBB se zadeve kaj hitro odvijajo in Telemach zadnje čase res dodaja nove programe, gradi infrastrukturo na EuroDocsis 3.0 sistem, HD programi, RTV SLO HD, pripravlja se VOD, kartica Telemach Diners Club, nova spletna stran,.. Glede podnapisov zvem in vam sporočim, kdaj bodo.
 

fgdma

Zelenc'
3. mar 2008
29
0
1
Koliko pa bo stal 1. oz. 2. snemalnik v paketu DTV 3.0 XL? Na informacijah mi je rekla teta, da bo vsak snemalnik 5 €, kar se mi zdi malo dosti.

Kako pa bo v prihodnosti s HD programi? Bo potrebno naročiti poseben HD paket, ali je dovolj DTV 3.0 XL?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
ZDravo!

Klical, pa bodo baje jutri! Res mislim, da je to malo preveč, da v LJ že lahko dobijo to v četrtek ali še prej, v MB pa ne morejo tega urediti, da bi bilo to istočasno. Kot da smo na drugi strani planeta.

A lahko kdo bolj od blizu poda informacijo zakaj rabijo na Trieri v MB tako dolgo oz. kdaj točno bodo?

Lp,
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A ni vse, kar je čez Trojane, na drugi strani planeta?
tongue-1.gif

Tele silne razdalje v naši ljubi Kokoški so za nekatere res nepredstavljiva ovira in grozljiv logistični zalogaj. Kot bi bila Ljubljana kjer je in Maribor na severnem tečaju.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Zdravo!

Kaj ste vsi že pred TV s HD snemalnikom in ne pišete več?
smile-1.gif


A je kaj novega glede Ciscota v MB

Lp,
 

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
91
1
8
Pri meni je enako!

Po pravici sem kar malce razočaran nad Cisco HD snemalnikom. Na SD kanalih je bila slika na Handan DVR-ju precej lepša. So kje kakšne skrite nastavitve ali se moram s tem pač sprijazniti?
frown-1.gif


Skratka, vidna je zelo močna kompresija in artefakti - kot da bi od blizu gledal zelo skomprimirane JPG-je.