Telefon s touchscreenom

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
90% folka nas ma ene fancy predrage telefone, z njimi pa v 90% samo kličemo in uporabljamo budilko.

Moj nasvet: Obdrži svoj telefon, višek denarja pa raje porabi za kaj bolj pametnega.
wink-1.gif
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Tudi sam menjam telefon. Ta norija me spremlja že 14 dni, vse sem imel že namen kupiti od bolda 9700, e72, hd2, milestone , N900 trenutno sem se ustavil pri tatoo-ju, mal glede financ. Zanima me pa tudi htc desire, katerega pa kolikor sem seznanjen še ni pri nas, vendar bo tudi drag ko žafran. Zanima me sam os pri tatoo-ju, uporablja se android 1.6, ostali imajo že 2.1, je velika razlika pri uporabi, se da tatoo-ja nadgraditi in kako deluje potem?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Dizzy, malo se bom v tvojo temo vrinil. Punca hoče na vsak način kupit touch telefon. Na izbiro so HTC Tatoo, HTC Touch2, BB Storm (sam glasujem za njega), kak LG.
Kaj pravite? Kaj bi blo najbolje? Storm mi je všeč predvsem zaradi zaslona.
Hvala, lp

Ne rabi Storma, res ne. Sam sem ga imel kakšna 2 meseca in sem na koncu sicer že hitreje pisal SMS-e in E-maile, vendar sem opazil, da se je število znakov krepko zmanjšalo napram številu znakov, ki sem jih napisal na E71 in jih sedaj napišem na Curve 8520. Preprosto je virtualna tipkovnica zelo slaba, vsaj za moje pojme. BB tudi ni uporaben brez paketa BB. Zaslon Storma je drugače super, tudi princip, ko pa pride do pisanja sporočil, pa pade ... Če bi ostal tako debel z izvlečno QWERTZ tipkovnico, pa bi bil super.

HTC Tattoo sicer ima manjši zaslon, a je virtualna tipkovnica precej boljša, sam zaslon pa nekoliko slabši, Android obeta, upam da tudi na Tattooju (zaradi unique zaslona).

HTC Touch 2 ne bom komentiral, saj ga nisem preizkusil.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
danes šel v trgovino (Arena, kjer imajo telefone razstavljene) in sprobal. najprej "Špico", Tatoo-ja, potem še "navadnega" Galaxyja ...

Tatoo je napram Samsungoma tak ... len. ima lepši vmesnik, ki sicer zna biti malce konfuzen, ampak ... je nekako len. odziva se malce počasneje (to zdaj ne pomeni, da traja, ko pritisneš), pa pritisniti moraš občutno močneje. fin je, ker je majhen, to definitivno je prednost. Samsunga pa, kot omenjeno, mogoče ne tako lep izgled, ampak bomba zaslon, dobro prime, se da lepo tipkat, sicer brskanja po netu nisem uspel pogledat, ampak okej ...

sem imel priložnost sprobati tudi Magica, in moram reči, da neke velike razlike med Magicom in Samsungi ni, razen v izdelavi, to pa je mogoče pri Samsungih malenkost bolj plastičen feeling.

me pa zanima ena stvar - gospodična v centru je sicer bila full podučena, ampak vseeno - povedala je, da Samsunge najmanj nazaj nosijo, no, ne da bi HTC-je tudi, ampak da ima pa HTC menda to slabost, da je malce bolj komliciran za nastavit oz. napram Samsungom, da imaš malce več dela s personalizacijo.

še nekaj - kaj je pravzaprav razlika med Samsungom i7500 Galaxy in Samsungom i5700 Galaxy Spica, razen tega, da je slednji novejši, da ima Android 2.1, pa da je 100€ cenejši?

p.s.: mogoče kdo ve, kje bi lahko sprobal še Samsunga S8000 Jet? nikjer ga ne najdem, da ga malo "pobaram".
smile-1.gif
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
@DizzyReed

A si siguren da ima Spica Android 2.1, ko je prišel ven je imel 1.5.
Drugače pa je razlika med 5700 in 7500, da ima 7500 vgrajenih 8GB spomina, bliskavico in "boljši" fotkič, 5700 pa ima boljši procesor - 800MHz. Kaj druga se trenutno ne bi spomnil.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik Supergirl pravi:
Hojla!

V čem je pa štos amoled rezistivnega zaslona (v primerjavi s TFT)?
confused-1.gif


Lep pozdrav, pa
roza.gif
!




Citat:
Uporabnik Cawo pravi:

Ne rabi Storma, res ne. Sam sem ga imel kakšna 2 meseca in sem na koncu sicer že hitreje pisal SMS-e in E-maile, vendar sem opazil, da se je število znakov krepko zmanjšalo napram številu znakov, ki sem jih napisal na E71

Pa še res je, odkar imam E71 pišem prav nemarno dolge SMSe. Na prejšnjih nokiah ni šlo tako, je začel telefon kaj hitro štekat če je bil sms v več kot 5 delih, na E71 pa včasih pogledam v koliko delih se bo zadeva poslala pa pogosto vidim številko nad 30...s tem da za to dolzino porabim manj casa kot vcasih na klasicnih tipkovnicah...ko si enkrat na qwertz je tezko iti nazaj
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zanimiv filmček. včeraj opazil res razliko recimo med HTC-jem Tatoojem in Samsung Galaxyjem.
smile-1.gif


okej, stvar je sledeča:

našel HTC Magic (rabljen 2 dni, sicer pa 1 mesec stoji v vitrini, cena 299€) in Samsung Galaxy, nov, za 320€. zdaj se odločam med tema dvema, tako da ... kaj je boljše, kaj slabše? baterija pri HTC-ju še vedno neznanka, Galaxy 3 dni ... fotič tam tam, itak mi to ni pomembno, zanima me pa še ena zadeva - Android 2.1 - se ga da updatat na obeh? oz. Galaxy sem opazil, da ima že 2.1, vsaj v specifikacijah je tako pisalo ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
naj bi dobili vsi android telefoni 2.1 update to leto sem nekaj bral.
drugače pa pri teh telefonih ne pričakuj neke baterije ki bo držala. bilokaj boš vzel se boš mogo navadit vsako noč dat polnit
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Samsung Galaxy i5700 in i7500 dobiš pri Mobisvetu za 249€.
Za Androida pa preveri kero verzijo ima. Še nisem slišal, da bi Samsung imel 2.1.
Je pa res, da bo posodobitev na novo verzijo možna na skoraj vseh telefonih.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še boljše, samo ne vem, če bodo hoteli vzet mojo Nokio XpressMusic 5800 v račun - ker tu, kjer imajo Magica in tudi tam, kjer imajo Galaxyja.

@Luka51 - pri Samsungu i5700 Galaxy Spici naj bi baterija držala 2-3 dni, kar so napisali tudi v enem izmed testov (phonearena.com)

EDIT: mislim, da sem prav na S! videl oznako operacijski sistem 1.6 cupcake, 2.1 neki Elite
 
Nazadnje urejeno:

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
1.6 je donut (1.5 je cupcake), 2.1 pa eclair....ampak close enough
smile-1.gif


Drugače pa res nisem slišal da bi imel tale Samsung 2.1...ob izidu sigurno ne. Lahko pa da so kasnejše verzije na 2.1 sistemu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hehehe ...
smile-1.gif
) kot 1.6 (1.5), vem pa, da majo na Simobilu, v Areni, tam, k je Simobil Lab, napisano Android 1.6 in 2.1.

dodatno vprašanje - a če ma Motorola Milestone z 2.0 OS-om multitouch (pinch zoom), a potem lahko upam, da bo isto tudi na ostalih ali bolj ne?
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Funkcionalnost definitivno obstaja, je pa odvisno od telefona do telefona če je vklopljena. Recimo Nexus (Googlov telefon) jo je dobil šele z updejtom sistema in jo ob splovitvi ni imel.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Ce mas namen izpljunit 300€, dodaj par € pa nabavi Nexusa, Droida al pa se malo pocakas na Desire ali Legenda. Tu sparat 100€ je brezveze.

Magic za 300€ ? Nigga please. Telefon je zaj star vec ko leto, hw je zastarel.
Samsung ni slaba varijanta, razn ce vzames v racun, da Samsung ni HTC glede hitrosti updejtov oz. vprasanje ce bo 2.1 in kdaj.

Izpljuni tistih 400-500€, imas nov hw v telefonu in mir nekaj casa (in tudi multitouch, ki je ocitno zadnje case najboljsa stvar takoj po topli vodi).

Tattoo pa tu sploh ni za primerjavo, telefon je za 80€ v paketu Simobila bestbuy, v prosti prodaji za tako ceno pa je bedarija. Za teh 80€ dobis 1.6 Android sistem z malo slabsim zaslonom (boljsi kot na starejsih rezistivnih), potrebno pa je malo iznajdljivosti za aplikacije (android sdk + google dev phone delata v emulatorju delata cudeze). Ampak hej pri 80€ ne mors bit picajzlast.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Ni težko, nisem sicer še probaval, vendar če se tako kot WM, potem si potegneš dol samo pravi rom, priključiš telefon na komp in slediš navodilom. Seveda moraš prej narediti HSLP.

Več pa piše na xdadevelopers.