Telefon s touchscreenom

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
včeraj sem končno lahko malce bolj pogledal telefon, za katerega sem spraševal par dni nazaj ( Samsunb B7330 Omnia PRO ), vendar sem bil kar malce razočaran. škatlast, skoraj malce neroden OS pokvari celoten prvi vtis telefona ...
tongue-1.gif


sem pa zraven lahko pošnofal dobrote z Androidom - Samsung Galaxy i5700 Spica. moram reči, da sem bil prijetno presenečen nad videnim in naredil malce researcha.

tako se zdaj zanimam za naslednje modele, vas pa prosim, če lahko podate kakšno skromno mnenje, kaj se bi znalo najbolje obnesti, saj kupujem telefon spet za naslednje leto in pol in bi si želel, da je zanesljiv, da baterija kolikor toliko drži (pri Spici me je presenetilo to, da naj bi držala baterija tudi 3 dni).

torej, v izboru so:
Samsung Galaxy i5700 Spica (eden od favoritov, zaradi cene, oblike, baterije, vendar me matra HTC Magic)
HTC Tatoo (vendar so me malce prestrašili, ker naj bi imel nestandarden ekranček in se ne dobi toliko aplikacij, kot bi se jih lahko, plus, da menda touchscreen ni tak, kot bi moral biti)
HTC Magic (po specifikacijah in testih moj favorit, vendar ne vem nič o bateriji, o aplikacijah, če se da upgrejdat OS)

v oko pa sta mi padla še dva "navadna" touchscreenerja:
Samsung S8000 Jet (naj bi bil bomba od telefona, najpametnejši med "navadnimi" telefoni, a vseeno - ni smartphone)
LG GC900 Viewty Smart oz. LG KM900 Arena (oba sta me zelo presenetila s touchscreenom, zelo odziven, zelo zanimiv vmesnik, vendar spet, ne vem nič konkretnega ...
redface-1.gif
)

torej ... vesel bom vaših mnenj, telefon pa bo uporabljan skupaj z BB 8520 Curve, tega pa bi imel za surfanje po netu (glede na edino dobro izkušnjo z Nokio 5800 XpressMusic, ki je bilo prav surfanje po netu, ki je s touchscreenom res ... odlično, vse ostalo me je razočaralo), ter da bi lahko sem ter tja pokazal kakšno fotko, ki mi tudi sem ter tja uspe (
redface-1.gif
za ostalo pa je tu BB (mail, facebook).

lp, Dizzy
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
HTC Tattoo-ja ne glej. Ni kul.

Poglej še za HTC Desire

Če pa te zanima iPhone pa mam enega 16gb 3Gs-a na zalogi.
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Dizzy, IMHO, jest bi pa vseeno verjetno še mal primaknil, pa kupil iPhona ... čeprav bo 8 GB.
Zdi se mi, da si ti bolj multimedijski tip, pa bi bil iPhone prava izbira zate ...

še enkrat, IMHO (pa ni treba, daje ravno 3GS)
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sam imam LG KC910i. Fotoaparat je odličen, vmesnik je meni osebno super, touchscreen prime kot mora, preglejuješ lahko normalne web strani (pokončno in ležeče), podpira divx filme, baje podpira tudi vse office dokumente in pdf (nisem še sprobal). Zvok je tudi dober, se da filme čisto normalno gledat ali glasbo poslušat.

Edini minus je vgrajen GPS, naložen je google maps in ni ne vem kaj. Pa še če bi z njim potoval bi ti skoz prenašalo podatke iz neta. Je pa zastonj, vsaj nekaj je.

Plus pri nakupu mi je bil tudi test na eni ruski strani, kjer telefone ''testirajo'' - mečejo po tleh, se vozijo preko njih, namočijo v vino ipd. in je bil od touchscreen telefonov na prvem mestu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kaj pa recimo tedva LG-ja, ki sem ju jaz omenil? ta mi deluje ... nekam debel, pa sorry ... mal babji ...
redface-1.gif


@Nobody: ko bi vsaj bile qurbe ...
evil.gif
aja, ej, zakaj HTC Tatoo ne? kak argument?

@alter01032010: mah, te Appli ... ne pritegnejo me sploh ... ne vem zakaj ...
 
Nazadnje urejeno:

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Jaz mam Herota, bruder pa Tattooja.

Hero (na hitro)
- hitrejši
- boljši ekran
- boljša resolucija
- več softwera
- boljši software
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
KC910i je čisto črn, tak da nič kaj babji ne zgleda (ali si to mislil za viewty?). Je pa moj 14mm, kar je recimo za primerjavo 1,7mm več kot iphone 3gs, ampak kar nekaj manj po širini in višini.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zamenjal, ja ...
tongue-1.gif


ravno berem en review, pa me ne prepriča najbolj. potem boljše Arena.
smile-1.gif
ki mi je tudi vizuelno zelo všeč, samo glede na to, da sem vajen smartphoneov, me je malo strah, da bom na koncu razočaran ...

zato pa se ogrevam za Androide ...
redface-1.gif
pa Tatooja ... en review pravi, da je okej telefon, drugi da je tako tako.

@tvoj bruder mi ga je full pohvalil, to vem, da je manj software-a na voljo zanj, ampak načeloma rabim samo osnovne programe, tudi zdaj nimam neke gumerabike gor - sofware ima Hero boljši? kako, a nimata enakega?

najbolj so mi zaenkrat všeč HTC Magic (samo ga ni nikjer po pametni ceni za dobit), HTC Tatoo (čeprav vedno manj), Samsung Galaxy i5700 Spica in pa Samsung S8000 Jet. ja, no, pa Arena, ampak, kot rečeno - za zadnja dva me je malo strah, da bom razočaran, ker nista smarphone-a, ampak za Jeta oglašujejo, da je Smarter than Smartphone
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
če se lahko, se stegni do heroja. drugače pa bo tudi tatu dobra izbira. v obeh primerih ne boš razočaran
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, to vem, da obstajata dva tipa touchscreena, pojma pa nimam, kater je boljsi, se manj zakaj. samo vem, da imata Tatoo in Jet oba isti tip, ki ga pri Tatooju malce karajo, pri Jetu pa full hvalijo. Hero mi pa ne ustreza, zarad oblike in tega - mi bolj Magic, ampak bolj ko iscem manj najdem
redface-1.gif


namest da bi bil blizje odlocitvi sem dlje, modelov pa full pa se se dodajajo ...
tongue-1.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Je resistive in capacitive zaslon. Resistive je nekako že nekaj časa obstajal, ima ga od novejših recimo Tattoo in Nokia v svojih 5XXX, med drugimi. Zaslon ima poleg slabosti tudi nekatere prednosti pred capcitive zasloni, vendar le-te v večini ne prevagajo tehtnice na svojo stran.
Capacitive zasloni so v večini aparatov z Android OS in v iPhone. Zaslon je trd, deluje na dotik s kožo in ne z drugim, je pokrit s trdim steklom/plastiko in se uporablja zgolj z roko. Hkrati omogočajo multitouch in precej prepričljivejše upravljanje. Slabost pa je recimo to, da po njem ne moreš pritiskati s predmeti, stylusi in recimo z rokavico. To je na kratko to.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
okej, to vem, da obstajata dva tipa touchscreena, pojma pa nimam, kater je boljsi, se manj zakaj. samo vem, da imata Tatoo in Jet oba isti tip, ki ga pri Tatooju malce karajo, pri Jetu pa full hvalijo. Hero mi pa ne ustreza, zarad oblike in tega - mi bolj Magic, ampak bolj ko iscem manj najdem
redface-1.gif


namest da bi bil blizje odlocitvi sem dlje, modelov pa full pa se se dodajajo ...
tongue-1.gif

Mislim, da je Cawo kar lepo opisal en in drug zaslon, rezestivni meni osebno ni všeč ravno zaradi odzivnosti, nenehno klikanje po displeyu za eno stvar me je včasih pripravilo do tega, da vržem telefon v steno, medtem ko pri kapacitivnem me navdušuje eleganca dotika
grin1.gif
.

Lp.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Da še sam nekaj rečem o rezistivnih zaslonih z vidika uporabnika Nokie N900. Tega telefona si ne znam predstavljati s kapacitivnim zaslonom, ker bi mu ta bistveno zmanjšal funkcionalnost. Vzporedno z opercijskim sistemom telefona lahko tudi furaš Easy Debian in ti telefon praktično postane mali PC. Ker so v ED ikone manjše, prav tako ukaz in meniji v orodnih vrsticah programov (npr. OpenOffice), je za lažje delo nujna uporaba stylusa. Rezistivni zaslon je natančnejši, lahko se ga uporablja v rokovicah in pri N900, za moj okus, preobčutljiv, predvsem pri brskanju po netu, kjer hitro nehote odpreš kakšen link. Ja in tudi pri rezistivnih zaslonih je možen multitouch . Stvar v bistvu ni tako črno-bela kot se zdi.
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Dizzy, malo se bom v tvojo temo vrinil. Punca hoče na vsak način kupit touch telefon. Na izbiro so HTC Tatoo, HTC Touch2, BB Storm (sam glasujem za njega), kak LG.
Kaj pravite? Kaj bi blo najbolje? Storm mi je všeč predvsem zaradi zaslona.
Hvala, lp
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
uf ... kar sem imel opravka z BB Storm, sem bil zelo razočaran. touchscreen je v stvari en velik gumb, kakor sem jaz dojel - ko se dotakneš ekrana, moraš svoj dotik potrditi še s pritiskom zaslona ... meni kar nekaj, skratka.

HTC Touch2 in Windowse, kar je spet ... dvorezen meč - zanimiva stvar, ampk ... vsi vemo, kako na slabem glasu je in tudi mene osebno je en telefon, ki je bil v ožjem izboru, razočaral ravno zaradi Windowsov.

trenutno se sam odločam med HTC Tatoo-jem in Samsungom Galaxyjem (Spica). HTC Magica ni za dobit (pa priznam, da sem preveč ... skratka, bolhi in prodajalcem tam ne verjamem najbolj), tako da ...
smile-1.gif


a kdo ve, koliko časa na HTC-ju drži baterija? je res tak problem z aplikacijami zaradi manjšega zaslona? al je dejansko Galaxy Spica trenutno best buy med Androidi (ne vem, kje sem to prebral, samo, to, da ima velik kapacitiven touchscreen, Android OS, baterija drži 3 dni, menda zelo dobro sestavljen, touch odziven in realen, ter zelo na nivoju iPhona ...) ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
zaj glede aplikacij nevem kaj folk jamra.
konec koncev maš telefon kot telefon. al ga kupiš da bo lahko miljon neuporabnih aplikacij nalagal.
jaz mam recimo tattoo-ja in kaj se aplikacij tiče mam vse kaj rabim (navi, office, kaki slovar, ebook reader in ene par iger) ostalega ne pogreša in tudi če bi mel na voljo nebi uporabljal.

drugače pa tattoo kot telefon za 80€ je to to. hibe ki jih ma jih mma zaradi android os-a in jih majo tudi ostali na androidu (mogoče ti tega niti opazil nebi kaj mene moti)
baterija če ga uporabljaš za wlan, gos in to ga lahko tudi 2x na dan polniš. ge ga uporabljaš za telefon in občasno kaki mail in kaj na net pogledat bo zdržal slaba 2 dni