Dilema kaj izbrati

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Sem v menjavi telefona in sem v hudi dilemi kaj izbrati. Trenutno edina dva, ki sta mi všeč je Iphone 12 pro in samsung S21 ultra. Zavedam se, da sta to dve popolnoma različni platformi. Praktično že od samega začetka sem na androidu a si nekako želim spremembe. Lastil sem si kar nekaj samsungovih galaxy serij in bil z njimi še kar zadovolen. Trenutni huawei mate 20 pro mi je še zmeraj bomba a počasi dobiva svoje muhe. Če novejši huawei nebi imeli bana googlovih aplikacijah bi verjetno spet vzel huawei telefon ampak je kar je. Pri Iphonu mi je všeč oblika in ravnopravšnja velikost, samsung je večji a naj bi imel boljši fotoaparat in baterijo. Osvežitve zaslona 60 ali 120hz mi nekako ne pomenijo veliko. polnilcev nimata več oba kar me tudi ne moti saj večinoma polnim brezžično. Stvari, ki so mi pomembne je dober fotoaparat, baterija in tekoče delovanje. Kaj od teh dveh torej izbrati?

PS: Ima mogoče kdo kakšno notranjo informacijo kdaj bodo na telemachu dobili Iphone, ker jih že nekaj časa praktično ni za dobit nikjer. lahko tudi na zs, če ne sme biti javno ;)
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Jaz bi vzel dolgoročno iPhone 12, ker je iOS zakon in ima smooth delovanje. Galaxy je tudi zelo dober telefon in je vredno premislit, popravili so marsikaj v ultra 21 modelu. Ena velika prednost samsunga je, da ima 120hz osveževanje zaslona in realne barve. Sam imam Poco x3 in je čist dober, glavno mi je 120hz zaslon =)
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Kaj je fora 120 Hz ekrana, če ne nažigaš špilov?
Bolj tekoče scrollanje ekrana ,...a s tem tudi večja poraba baterije. Je sicer fajn ni pa ravno življenskega pomena sploh na tako majhnih zaslonih in večina navadnih uporabnikov tega realno ne potrebuje... Tud marketinška fora, da bi se lažje prodajalo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Kake muhe dobiva tvoj mate 20 pro? Sam ga imam tudi, leti ko prvi dan. Ampak me vseeno malo grize da bi menjal, iz naveličanosti.
Pa sem se poglobil v zadeve in raziskal kaj se je spremenilo v 2.5 letih, kaj bi pridobil z menjavo. Minimalno, skoraj nič. Neke nove marketing finte, življenjsko pomembnega pa nič. Razvoj telefonov je za moje se skoraj da ustavil. Bom še počakal eno leto, potem pa da vidimo če se bo kaj bolj splačalo.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Kake muhe dobiva tvoj mate 20 pro? Sam ga imam tudi, leti ko prvi dan. Ampak me vseeno malo grize da bi menjal, iz naveličanosti.
Pa sem se poglobil v zadeve in raziskal kaj se je spremenilo v 2.5 letih, kaj bi pridobil z menjavo. Minimalno, skoraj nič. Neke nove marketing finte, življenjsko pomembnega pa nič. Razvoj telefonov je za moje se skoraj da ustavil. Bom še počakal eno leto, potem pa da vidimo če se bo kaj bolj splačalo.

Ma začel je štekat sploh pri kakšni obdelavi videa. Občasno zmrzne in ga moram ugasnat,.. Verjetno bi pomagal sam kakšen hard reset in bi zopet letel kot nov. Sicer je še vedno zakon telefon. Po dveh letih uporabe in vlačenja povsod je ekran in ohišje še zmeraj brez prask, baterija pa še zmeraj zdrži cel dan razen v res ekstremnih obremenitvah. Se strinjam zadnje dve leti praktično ni več hudih izboljšav na trgu mobilnikov sploh pri flagship modelih. Sem se pa vseeno odločil za menjavo in izbral s21 ultra, čakam še samo, da mi ga pošljejo. Realno menjave nebi potreboval a sem se ga preprosto naveličal. Upam samo, da mi bo novi odlično služil naslednje 2 - 3 leta.