Tek na smučeh - začetnik

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja. Rabimo rekreativno policijo, da bo definirala normalnost in absolutno mejo kdaj je ravno prav.

Snecer: ne pritožuj se, do sem smo prišli ko si začel, da za 6 km štamfat skoraj ne rabiš opreme, natakneš kar se v kleti najde, tudi če so prekle za fižol namesto palic.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ja. Rabimo rekreativno policijo, da bo definirala normalnost in absolutno mejo kdaj je ravno prav.

Snecer: ne pritožuj se, do sem smo prišli ko si začel, da za 6 km štamfat skoraj ne rabiš opreme, natakneš kar se v kleti najde, tudi če so prekle za fižol namesto palic.
za začetnika je tema, ne za "lampiče" :)
zdaj bo tak odjuga, triko pa pretesen naslednje leto

dober si, pohvaljen
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
929
113
Titograd
Areh je letos, proti prejšnjim letom, porihtan bomba. Ratrak gre 3 krat na teden, pegla za skejt in vedno tudi za klasiko vleče špuro. 5 € jim pustim v kaslcu pri terenski mapi z veseljem. Sicer pa, solidne smuči za klasiko, vsaj take, ki imajo pod vezmi gripe, ali pa celo take ki jih z klistrom mažeš, ne grejo dosti počasneje od skejta.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Areh je letos, proti prejšnjim letom, porihtan bomba. Ratrak gre 3 krat na teden, pegla za skejt in vedno tudi za klasiko vleče špuro. 5 € jim pustim v kaslcu pri terenski mapi z veseljem. Sicer pa, solidne smuči za klasiko, vsaj take, ki imajo pod vezmi gripe, ali pa celo take ki jih z klistrom mažeš, ne grejo dosti počasneje od skejta.
samo napis je bil, kaslca ni blo :)
so ga dodali vmes?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Areh je letos, proti prejšnjim letom, porihtan bomba. Ratrak gre 3 krat na teden, pegla za skejt in vedno tudi za klasiko vleče špuro. 5 € jim pustim v kaslcu pri terenski mapi z veseljem. Sicer pa, solidne smuči za klasiko, vsaj take, ki imajo pod vezmi gripe, ali pa celo take ki jih z klistrom mažeš, ne grejo dosti počasneje od skejta.

Do včeraj je bil dober sneg in je letelo praktično ne glede na to kaj si imel na nogah.
 

Priponke

  • 20210130_145119.jpg
    20210130_145119.jpg
    2,9 MB · Ogledi: 180

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
929
113
Titograd
Predvčerašnjim, recimo, pa ne. Veter je zmetal precej iglic na špuro, pa 3°C je bilo, ampak ok, se zgodi če prideš na tak dan. Par dni prej, ko je blo -7, pa milina :)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ima slučajno kdo takšne čevlje - Fischer Urban Sport?
Stari Alpinini so šli rakom žvižgat, pri novih T30 pa me je v trgovini zelo motila tista zadrga spredaj. Ta zlepa ni šla gor in mi niti na misel ne pride, da bi se na mrazu zajebaval še s tem. Sicer je videti dokaj v redu. Mogoče bi se sicer malo raztegnilo vse skupaj, ampak čevelj je bil dobro obut, z obema rokama sem držal skupaj, trgovka pa je vlekla (zadrgo, da ne bo nesporazuma :zaljubljen:), pa sva komaj spravila do nekaj cm pod vrhom. Meni nesprejemljivo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa nista slučajno še drugega enakega probala, vedno je možna napaka v izdelavi/materialu; ali pa minimalno večjega, če imaš recimo visok nart.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Niso imeli. Zelo malo izbire je. Pravi prodajalka, da bi lahko tovarno prodali :)
Sem pa na poti domov tudi sam razmišljal, da bi poskusil še eno številko večjega, čeprav se temu malo izogibam. Imam res debelo nogo, to sigurno malo širi vse skupaj in otežuje, da bi tisto zadrgo lažje potegnil gor. Mogoče res še to preskusim.
Po drugi strani pa me tiste Fischerjeve tudi zanimajo. Videti je, da so takšni, da jih mirne duše obuješ doma, in se odpelješ do ture.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To glih ni najboljše - podplat bi moral bit čimbolj trd.

Pa to sta drugače 10 svetlobnih let razlike v teku - v prid Alpine. ;)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Verjamem. Po drugi strani pa so mi razpadli "combo" čevlji, ki sem jih uporabljal dobrih dvajset let in nisem ničesar pogrešal. Malo za klasiko, malo za prosto tehniko ... pa je šlo. Nisem zahteven uporabnik, cenim pa udobje - predvsem pri obuvanju/sezuvanju, pri teku pa zgolj, da ni žuljev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
po nekaj desetih padcih v decembru pa včeraj v novo leto brez padca in narejenih slabih 20km.
sm kr vesel glede na to da sem na smučkah po 25+letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Imam res debelo nogo, to sigurno malo širi vse skupaj in otežuje, da bi tisto zadrgo lažje potegnil gor. Mogoče res še to preskusim.

Pri Alpini se zadrga zjebe tudi če gre lepo čez pregib, tako da če boš vlekel na silo ne bodo za dolgo.

Letos je spet kriza z opremo, novega ni, na bolhi pa kar je pametnega in uporabnega se proda še isti dan.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Sem jih v decembru kupil - malo večje :)
Zadrga se vsaj zapne, jo pa vseeno zelo pazim. Vidim, da to ni za dolgo. Prejšnji modeli niso imeli tega.