Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Enako kot UltraFire TR-3T6, tako da lahko gledaš slike/opise od tega.
Je malo švohnej od kinga, samo vseeno konkretno osvetli.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Se te pošasti dovolj hladijo? Razmišljam, da bi kar vzel kinga. za 39 $ ne vem če bo še kdaj. Pač, bom moral donirat v proračun.
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Misli si ja
evil.gif
King je po 10+ min že prekleto vroč.
Te multi-LED lampe delujejo trajno na medium, na max pa praktično vse le krajši čas. Saj večinoma ni problem, da bi se kaj skurilo, le neprijetno tople ratajo za držanje v roki. No na beciklu, kjer imaš boljše hlajenje ni težav, je pa tu že težava z velikostjo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Misli si ja
evil.gif
King je po 10+ min že prekleto vroč.
Te multi-LED lampe delujejo trajno na medium, na max pa praktično vse le krajši čas. Saj večinoma ni problem, da bi se kaj skurilo, le neprijetno tople ratajo za držanje v roki. No na beciklu, kjer imaš boljše hlajenje ni težav, je pa tu že težava z velikostjo.

Hahaha. Kaj veš, koliko lumnov ima King na medium? Vem da lahko sam pogledam, ampak včasih je lažje vprašat
evil.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Pravzaprav sem si premislil. Bom raje počakal na XM-L2, pa pol kupil kaj takega. Ker če pozneje menjam LED-lice, je vseeno dvojni strošek. Če n medium deluje s polovično svetilnostjo, pol je to še zmeraj nad 1000 lumnov, kar je izjemno
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Hmmm, vprašanje. Jaz sedaj imam dve te 18650 bateriji in čakam na tist polnilec ki ga je jest5 linkal. Ali se da s tem lepo napolniti tudi telefon preko USBja?? Glede na sliko ki jo imajo tam.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Sem ja! Pa je varno tako polnjenje? Pa BTW, koliko baterije se lahko napolni z eno baterijo? Zelo priročno tole.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Če ima dober izkoristek, in če imaš dobro in polno 18650 celico, potem neko povprečno tel baterijo nafilaš dvakrat približno. Po mojem izračunu.
Ampak tukaj je preveč če-jev, moral boš probat. Vsaj 1x pa skoraj sigurno lahko napolniš baterijo do konca iz nule. Če nimaš glih Note II
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Pravzaprav sem si premislil. Bom raje počakal na XM-L2, pa pol kupil kaj takega. Ker če pozneje menjam LED-lice, je vseeno dvojni strošek. Če n medium deluje s polovično svetilnostjo, pol je to še zmeraj nad 1000 lumnov, kar je izjemno
So že tle, samo žal zelo omejena pošiljka
crazy1.gif

NW
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Tam boš pa moral sabo nositi kar dve tile bateriji. Edina opcija je, da nabaviš 26650 baterijo za ta namen. Na upam, da nimaš unega 10.1 Note-a
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
No pa saj če mi telefon ena baterija napolne na polovico je že zakon! Stvari bi itak uporabljal v skrajnem primeru, ker si mi zdi res tko macgyverska.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Ta polnilc da preko USB izhoda okoli 600mA. Za kakšno požrešno tablico je to premalo, ozeroma se bo polnila le izklopljena.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Evo koncno prisel do baterij... Ampak ker polnilca se ni, vprasanje. Ta polnilec zraven svetilke, ce polnim z njim, kaj gre lahko narobe. Pise da polni z 400 mA. Kakor je povedal jest5 naj bi bilo dobro vsaj 500mA do 1A. Ce ga uporabim se zgodi kaj. Zhebem baterije. Pozar:)? Izgubim na kapaciteti? Ce me spoin ne vara je bilo omenjeno, da mora polnilec prekinit napajanje, ker ce ne...?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Ce me spoin ne vara je bilo omenjeno, da mora polnilec prekinit napajanje, ker ce ne...?
To je glavno. Dokler nimaš zanesljivega, preverjenega polnilca, boš moral kampirati zraven med polnenjem. Če imaš voltmeter, ga pri tem pridno uporabljaj. Ter jasno proti koncu polnenja kaj pošlatej baterijo, da vidiš, če se segreva-če se, dol s polnilca.

No ali pa če polneš na balkonu in imaš vse skupaj v kovinskem ajmerju
grin1.gif
(v tem primeru niti pod razno ne filaj pri negativnih temperaturah!!)

Sam tok 400mA je ok, le dalj časa bo trajalo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Voltmetra nimam. Bi si ga moral kje sposodit.
smile-1.gif
Kdaj se prekine polnjenje? Mislim pri kaksni napetosti?
Metoda brez voltmetra, ce te prav razumem bi bila polni dokler ne postanejo baterije tople? In hkrati gledat ce polnilec prekine akcijo. In ce prekine ja kao OK?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Naj bi se pri 4,2V samo vsak polnilc malo odstopa.
Litijeve se pri polnenju ne segrevajo(razen če res pretiravaš s tokom), tako da če opaziš, da je baterija topla, si lahko siguren, da je nekaj narobe.
Če polnilc prekine polnenje, ne moreš vedeti brez ampermetra. Lahko da ti že sveti lučka, ki označuje napolnjeno baterijo, polnilc pa še dalje fila
evil.gif
Zato pa moraš biti pri takih xy polnilcih zraven, da baterije čimprej pomečeš dol s polnilca, ki ti javi, da je nafilano.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Ker me firbec matra in bo treba stvar preizkusit, bo zagotovo prislo do tega da bom polnil s prilozenim polnilcem.
smile-1.gif
Ko sem ga priklopil, da sem preizkusil lucko je na polnilcu svetila zelena lucka, ko sem vklopil, pa je svetila rdeca. Sam to verjetno se ne da odgovora ce polnilec prekine polnjenje, ne. Razen ce ne merim. Sicer pa koliko casa se bodo polnile dve bateriji ce sta prazni? Pa koliko recimo ce sta na polovici? Aja, koliko polne pa pridejo ponavadi te baterije?