SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.888
2.618
113
Kaj pa je težava teh 1,2 puretech?? Pred leti, ko je prišel ven, sem vozil R 1,2 130hp v takratkem meganu. Bemti je to letelo... Bil pa je še čisto nov, mogoče z 1kkm. A ta R motor je tudi slab??
Tudi, samo ne tako slabi kot Puretech. Pa Renault je potem z novo generacijo 1.33 motorja zadeve uredil.

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sky

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
581
5
18
Lej, lej, hvala. Amapk takrat, ko sem jaz to zadevo vozil, sem bil pa res presenečen koliko zmore takšen 1,2 motor. Zavidanja vredni pospeški in suverena vožnja v hrib kot z dizlom. Resno. Ampak očitno ne dolgo. ;-)
 
2. okt 2007
3.692
2.138
113
po durgi strani je bilo teh PureTech motorjev narejenih v zadnjih 10 letih nad stotisoče, poganjajo Peugeote, Citroene in nekatere Ople.

Toliko jih očitno tudi ne crkuje, hkrati poznam ene, ki že par let s tem motorjem vlečejo prikolico na morje. Pa nobenih težav. Je pa pomebno redno servisiranje, pa pregled jermena, kar pa tudi ogromno lastnikov zanemari. Pa s posodobljenimi jermeni je tudi težav bistveno manj.

Sicer sem presenečen, da tako majhen mlinček vgrajujejo v Peugeot 5008, ki je kar težak avto.

Je pa res, da zaradi zelenega prehoda bo več različnige sranja na novejših avtih, in s tem večja možnost napak.
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
95
-276
8
Ne razumem zakaj toliko pljuvanja čez peugeote. Imamo pri hiši že več kot dve desetletji same peugeote. Res da ne z puretech motorji. Vsi so imeli krepko čez 100-150kkm in z nobenim nobenih problemov. Redni servisi, potrošni material, to je pa to. Zelo zadovoljni.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: BojanP