SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Hej vsak ma svoje želje in kar želi v lajfu. Enim je da živijo kot podnajemniki in vozjo avto za 40+ € drugim da majo rajš bajto/stanovanje in vikend ter avto za par tisoč €.
Sam kot je meni znano ima ynos lastniški stanovanje in to nadstandardno in še v ljubljani. Pa še nov voz za 40k. Pa še ženi je lani novega nabavil in ne zdrajsanga clija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

matej_

Guru
25. okt 2007
2.111
643
113
eno vprasanje:
nova toyota corolla cross je moja izbira za naslednika za zenin avto.
problem je ker se brani avtomatika, si zeli rocni menjalnik, me pa zanima kak avtomatik je noter? zanesljiv, kaksne posebnosti? kdaj se dela servis? Na kaj je treba bit pozoren?

Dela bolj kratke ture cca. 6km v eno smer, pa na morje hodimo z zeninmu avtu (trenutno touran tsi), se pravi nekje 15.000km na leto.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
ynos je 20 let vozil stare gare. Pred tem je 20 let njegov oče vozil stare gare, ker so bili vedno bolj reveži. In ima za 40 let izkušenj z okvarami vozil na poti v Nemčijo na dopust, na poti na morje na dopust, ko najde avto v garaži s polomljenim amortizerjem, ko parkira pred blokom od nove bejbe in se začne kadit iz mašine, ker je počil hladilnik, do tega da je počila cev in je Benz med vožnjo šprical po masini, do tega da je vozil par let brez ogrevanja cliota in da pomik stekel ni delal, kot si je kupil prvi TV ga je stlačil v avto tako, da je moral DAT sedež čisto naprej, da je vozil z volanom na prsih. Ni problem sej je samo 5km. Problem po prevzemu tvja crkne sklopa. Ostane na cesti z novim tvjem. lahko bi posnel dokumentarec. Vmes konca faks, pridno dela cele dneve, kaj prispara. Na koncu se zariba stara toyota in ima dost vsega poln kufer avtomobilov zato tokrat kupi novega superba. Superb na prvem mestu po zanesljivosti na testih, dejmo tvegat, ni ratalo, fuck. vse se kvari prekletstvo je se tu. Išče in išče kupca, ga dobi, nič ne izgubi

Ker ne živim v centru, rabiva dva avta. Žena želi vmes kupiti rabljenega, cene rabljenih letijo v nebo, nekega malega voza s 150k ni šans da kupujem, kupimo nov mlinček, tak da je sparoven in se ne kvari. Žena tok vesela, da se mojega ne želi vozit. Jaz vesel zarad tega, ker je rabila 2 tedna da je dve praske Superbu naredila.

Test Št. Dve. Toyota. Zloglasno zanesljiv brand. Pa da vidimo.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.598
1.462
113
eno vprasanje:
nova toyota corolla cross je moja izbira za naslednika za zenin avto.
problem je ker se brani avtomatika, si zeli rocni menjalnik, me pa zanima kak avtomatik je noter? zanesljiv, kaksne posebnosti? kdaj se dela servis? Na kaj je treba bit pozoren?

Dela bolj kratke ture cca. 6km v eno smer, pa na morje hodimo z zeninmu avtu (trenutno touran tsi), se pravi nekje 15.000km na leto.
Ker je avto toyota, so dvomi o zanesljivosti odveč.

Glede dvomov o avtomatiku (verjetno gre za CVT, ki je lahko problematičen za zdravje ušes) pa je najbolje, da gre na testno vožnjo, dve, tri...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
ynos saj jaz ti nič ne očitam ampak samo malo povdarjam ker ene zgleda da to boli.

Pol je žena zadovoljna s Swiftom a? Men za po mestu je super avtoček, ga je prav užitek vozit.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
ynos saj jaz ti nič ne očitam ampak samo malo povdarjam ker ene zgleda da to boli.

Pol je žena zadovoljna s Swiftom a? Men za po mestu je super avtoček, ga je prav užitek vozit.

Žena je zelo zadovoljna s Swiftom, ampak je treba poudariti, da velike zasluge za to ima CVT menjalnik. Da ji ni treba šaltati non stop v mestu. Danes dobiti Swifta s CVT je mision impossible, že takrat ga niti naročiti nisi mogel. Vozi se fajn, lepo se ga vozi po ulicah v ovinke, poraba majhna, kvari se 0…. Edino če hočeš ga skoz terati v vrtljaje, pa hitro pospeševati, je CVT glasen, ko pohodis gas. Pa CVT pomeni, ko pohodis ne kick-ne pospešek ampak non stop zvezno pospešuje. Kar naenkrat ugotoviš, da pelješ 80 v naselju, občutek pa imaš, da nisi niti pospešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa
2. jul 2020
4.898
6.430
113
eno vprasanje:
nova toyota corolla cross je moja izbira za naslednika za zenin avto.
problem je ker se brani avtomatika, si zeli rocni menjalnik, me pa zanima kak avtomatik je noter? zanesljiv, kaksne posebnosti? kdaj se dela servis? Na kaj je treba bit pozoren?

Dela bolj kratke ture cca. 6km v eno smer, pa na morje hodimo z zeninmu avtu (trenutno touran tsi), se pravi nekje 15.000km na leto.

Toyota, nič ni narobe.

Mogoče pa se malo zamisliš nad ceno. V koliko letih prineseš notri prihranek in doplačilo hibrida. Za manj dobiš vitaro ali SX4. Podobne dimenzije, podobno zanesljivost, poraba pa tudi pod 6l. Cena pa od 10 do 5 jurjev manj.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.510
842
113
ynos je 20 let vozil stare gare. Pred tem je 20 let njegov oče vozil stare gare, ker so bili vedno bolj reveži. In ima za 40 let izkušenj z okvarami vozil na poti v Nemčijo na dopust, na poti na morje na dopust, ko najde avto v garaži s polomljenim amortizerjem, ko parkira pred blokom od nove bejbe in se začne kadit iz mašine, ker je počil hladilnik, do tega da je počila cev in je Benz med vožnjo šprical po masini, ...
Bolj reveži nimajo avta, ne pa težav na poti na dopust v Nemčijo, ali sploh. In nova bejba! Sam povem...
 
  • Haha
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
A kdo ve kaj naj bi mislili s tem v navodilih?
B99FF6D1-1511-47AB-9984-DC8D539A9AFC.jpeg
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.310
2.358
113
Pomurje
To pomeni:
Speljuj in pospešuj cim hitreje do zeljene hitrosti z bencinom, vzdrzuj hitrost z baterijo.
Ne se matrat na baterijo, boš ovira na cesti in višja bo poraba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
A kdo ve kaj naj bi mislili s tem v navodilih?
Poglej priponko 61893
Simpl. Pusti na auto in ne kuri z ročnim preklapljanjem v EV mode več goriva, kot bi ga avto po lastni pameti. Ker ko na silo kuriš baterijo v EV načinu, ne bo štroma za pomagat takrat, ki bi bencinec najbolj rabil (torej v najbolj potratnih režimih vožnje).
Vse, kar se moraš odločit je, ali vozi v navadnem ali v eco načinu. Pa še to je bolj vprašanje osebne preference.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji