SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

tony

Guru
23. jul 2007
9.601
1.462
113
Kako bi primerjal eCVT v camryju s CVTjem v swiftu? Nekateri puristi so tudi nad camryjem znali kaj pojamrati? Si že navajen in je OK?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Kako bi primerjal eCVT v camryju s CVTjem v swiftu? Nekateri puristi so tudi nad camryjem znali kaj pojamrati? Si že navajen in je OK?
Swift je glasen in slabo odziven, pač mestni babji avto, čisto ok za male potrebe. V camryju je lep zvok mašine in ni glasen, izolacija je res dobra, tudi zunanjih vozil praktično ne slišim , avto ni težak (1,6 t) in hibridni pogon lepo potegne instantno z dotikom gasa. Mi je pa za po mestu cijazit odlicno eco mode, ko pelje kakih 70% časa na strom, poraba je lahko pod 5 (poleti) Superb pa je lahko prišel tudi na 10+ ko se v gužvi pelješ. Na avtocesti bo verjetno večja poraba, ampak kaj drastičnega ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Mogoče če pokomentiram se par SUV na testni ko je že tema SUV.

Cupra 310KM. Zabaven avto, lep zunaj sploh mat barva, lepo potegne, lepo se ceste drži, neudoben za sovoznika (sedeži), glasen, neudoben, nepregleden, mini kufer, pa del VAG grupe. Idealen če bi bil samski pa 25 let star, samo takrat nimaš 45k. Verjetno pride v poštev se pri fotrih v krizi srednjih let. :sprasujemse:

Mazda cx-5, serija Takami plus al kaj. Lepa zelo, sploh rdeča. Notri res kakovostno izdelano, draga (45+), ful bedno sredinsko naslonjalo za roke, prenizko (!), poraba glede na zmogljivost preeevisoka. Premalo placa na zadnji klopi.

Tiguan-ni švoh za voziti, 4x4 r-line dizel vozil, lep voz, komentarji na forumih in slabe izkušnje so rekle prste stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.642
6.365
113
Post nad mojim je ta, ki ga imas ti sedaj? Oprema in vse. In ne samo primerjava s tistim, ki ga je komotar peljal?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Za primerjavo. Superb s tem nivojem opreme in 2.0 TSI (manj konjev in brez hibrida) je enaka cena po ceniku kot camry. Dizel 200km verzija pa je 3k dražji od camryja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

corsol

Guru
11. mar 2010
2.918
929
113
Sem bral 1 ANG test Camrya in je bila 1 izmed večjih opazk , da se preveč ziba.
Tvoja opažanja?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
V ovinkih? Nisem opazil nič, pri Superbu pa zelo. S superbom si šel čez hribček pa se je zadnji konc kar zibal se parkrat. Sem večinoma peljal v sport zaradi tega.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Zanimivo. V ovinkih, krožni promet itd je bolj nesiguren občutek in nagibanje pri superbu, ki ga je tale stran bolje ocenila. Omenjajo comfort mode pri škodi da je fajn, v praksi je čisto premehko, nikoli uporabljal razen čez makadam ali tlakovano cesto.