Strešni kovček

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
900 € cca?, tole moram pogledat v živo, da vidim kako je širina in višina. Letos mi je sup zavzel skoraj pol navadne polovične truge:) in zgleda bo treba našparat do drugega leta
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.292
1.061
113
Thule Motion XT XXL. Sem kupil ravno zato, da lahko kam zložim vso kramo saj mi (srednje velik) pes skupaj s kletko in ostalo robo zasede praktično ves prtlažnik.
Uh.... Za mene bi bil celo preozki.... Pa kaj si ti ja nor
Imam šotor ki se zloži v 105cm disk... In jedva jedva gre v moj kovček v tvojega nisem ziher da bi ga dobil...
Cena pa je ubijalska
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Uh.... Za mene bi bil celo preozki.... Pa kaj si ti ja nor
Imam šotor ki se zloži v 105cm disk... In jedva jedva gre v moj kovček v tvojega nisem ziher da bi ga dobil...
Cena pa je ubijalska
Seveda, da obstajajo stvari, ki ne grejo not, halo :D Meni te dimenzije ustrezajo, pri manjših ne bi dobil določenih stvari not. Cena je adijo pamet ja ampak, če mi bo zdržal 24/7/730+ pa še za kdaj vnaprej je bil to OK deal glede na to, da mi zaradi tega ni treba menjati avta, ki ga imam skorajda od novega in ima malo kilometrov za svojo starost pa še trg rabljenih vozil je trenutno adijo pamet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Po toliko dobrih priporočilih že praktično računam na to.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.292
1.061
113
Haha zdaj sem komaj videl da sem napačnega linkal v prejšnjih postih.
Nogoče komu pride prav cenejša alternativa: FARAD
S tem da sem ga leta 2018 dobil za 345€... Noro
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
900 € cca?, tole moram pogledat v živo, da vidim kako je širina in višina. Letos mi je sup zavzel skoraj pol navadne polovične truge:) in zgleda bo treba našparat do drugega leta

imam lrejšnjo verzijo, Motion 800 oz kasneje Motion XL. Gre notri sup pa še kaj... Ko sem kupoval sem imel še astro, pa je bil 900(xxl) prevelik, danes bi pa prav prišel :)
 

peroo

Pripravnik
29. sep 2007
104
21
18
ljubljana
Jaz imam thule motion 800, kupljen rabljen za 340eur, zadnje dve leti ga imam 24/7 na avtu in je zadeva super. Priporočam, še posebaj zato ker je velik in ima obojestransko odpiranje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz sem enih 8 let nazaj kupil kamei husky xxl za 229eur, znizan iz 249 na mimovrste, danes ga pod 400eur ze tezko dobis. Sem ga skoraj dve leti uporabljal 24/7 in komaj cakal, da gre gor, ker se vozis kot bi imel zracno zavoro, jadro odprto.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Sej to se je še dolgo v 90ta delalo na vw, bmwjih, ni da ni.
Res je ja, to se je delalo marsikje. Ampak v prve, ko sem pa slišal za to, je bilo pa na yugotu. Potem se je itak kmalu preklopilo na vgradnjo trših športnih vzmeti kar je bilo veliko bolje kot rezati vzmeti, ki so potem samo znižajo avto, mehke so pa še vedno enako in si hitro lahko kaj drsal z gumami po kolotekih... Če se ne motim, so bili Apexi takrat med najbolj popularnimi, potem pa se je počasi preklopilo na Eibach in H&R.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Meni se doma valja še od fotra Thule kovček. Je starejši, ampak praktično nov. Če koga zanima naj pride pogledat, pa se bomo dogovoril za ceno. Ne bo drago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in tony

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Tole si začasno naredil, verjetno bo hitro padel V250 vsaj ;)
Dvomim, sem zdajle bolj kot ne vse kar sem imel zmetal v delno adaptacijo ter delno novogradnjo hiše. Zato tudi kompromis s trugo, poleg tega pa se trojka (tudi s trugo) pelje neprimerno bolje kot pa V250 :D
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Prvič v živo doživel odprt strešni kovček na avtocesti.
Lokacija: Primorska avtocesta.
Pri zapiranju prehitevalnega pasu skoči predme Passat (slovenska registracija) z rahlo nezdravo varnostno razdaljo. Ker je avto zelo blizu pred mano, vidim da ima nek zelo aerodinamičen kovček (precej položno se spušča na zadnjem delu), nakar mi pade na pamet, mogoče ima celo narobe obrnjen kovček (in to celo omenim ženi poleg).

Par sto metrov naprej avtomobili zavirajo in vijugajo, tudi jaz se komajda izognem zavirajočim se avtomobilom, ter vsemu na avtocesti. Na sredi avtoceste (na črti med voznim in prehitevalnim pasom) leži velik kos plastike, ter nekaj majhnih kosov po avtocesti. Prva misel je bila, prometna nesreča, v parih trenutkih pa zložim sliko skupaj.

Med vožnjo je temu Pasatu odprlo kovček, odtrgalo zgornji pokrov in razmetalo stvari po avtocesti. Kakšnih 100 metrov naprej, je ob strani na odstavnem pasu parkiran Passat, ki ima polovični kovček na strehi (spodnja polovica), ter nekaj prtljage.

Tako da ja, ni povsem nedolžna zadeva tak strešni kovček. Do sedaj nisem, v bodoče pa zna iti kakšna gurnta naokoli mojega.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jest imam gurtno, samo jo moras vsake toliko cajta napet. 2min dela, se ti pa vsak smeji dokler ne dobi pancarjev v sipo. Cudn, da se vec kovckov dol ne pade ker moras mal zategnit sisem na precke po nekaj 10km, ko ga prvic namescas
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
A kdo uporablja strešno torbo kot je npr. Thule Ranger 90:

www.thule.com/en-si/cargo-carrier/car-top-carrier/thule-ranger-90-_-601100 ali


Tudi meni zmanjkuje prostora v avtu in sicer 1x ali 2x na leto, ko gremo na dopust, zato bolj kot o kovčku razmišljam o torbi, ker se torba lepo zloži, ko jo ne rabim.
Druga, od Fischer Fahhrad je zelo poceni.

Ima kdo kakšne izkušnje?