Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.308
6.495
113
pri taščici
Tudi zunaj to ni tako enostavno v izoli. Bolnica ima samo en dovoz, del okolice je cela ne prehoden najbrz, kaj sele prevozen. Ni to kc s cesto okol in okol.
Se je pa vse skupaj najbrž odvijalo vsaj cetrt ure. Prej kot v 15 minutah od orvega strela niso policaji prisli niti iz kopra niti iz izole. V blizini pa jih tudi najbrz ni bilo vec kot ena patrulja. (razen naključni v bolnici,)

Bi blo "smeha" da bi policaji pridrveli v bolnico sli zadaj za bolnico (da bi prišli od zadaj), osumljene c pa lepo v miru zapustil parking. Najorej je treba pac izhode blokirati. In te pač ne mores od zadaj...
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
13.289
1.583
113
124
Po zaslugi lastnika in ne kvazi sodnika
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
To mi je jasno. Ampak zakaj ugibanje, kaj vse je še imel notri? Saj so šli pogledat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.046
4.030
113
Niso šli noter. Noter je šel lastnik in dobil na postelji brzostrelko in naboje, to je predal policiji.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
-brez potrebe je psihič streljal!

A dej ga no srat! Kaj ne poveš! To pa je razodetje!
crazy1.gif


Citat:
Uporabnik lanos pravi:
-ogroženih je bilo lahko 1,5,10 (ne vem kolko) življenj.

Ogroženo je bilo ENO življenje: človek ki je pripeljal pred psihičem do blokade.
Ko sta nespametno se prošetala do avtov, so bila ogrožena TRI življenja!

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
-Vojska?? Ne vem. So kje sodelovali pri strelskem obračunu? Kolko vem, ne.
Ne, vojska sadi rožice. vsaj slovenska, ker nimajo niti za metke
bonk.gif
teb mal pamet vun meče. Vsi "b-edaki" ti edini pameten, ki zna samo kritizirat. Celo vse številke so ti znane.
stupid-1.gif
O vojski si ti spraševal, nisem vedel da rožice sadijo.
Res ne vem, kako je slo v q...., ko ima takšne strokovnjake, da lahko državo rešijo prek tipkovnice PC
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
kakšen argument je dal?

kakšen?

Še enkrat prideta dva avtombila policista zmedeta da pristopita k napačenmu čiča, ki komaj hodi pa je šicnu genau med rebra policista med rebra mimo jopiča...

Policaja pa streljata na vozilo (iz slik sodeč) kot bi iz šmajserja strelav v vozili. Plavci pri vsej zmedi še ugotavljajo ali je storil samomor ali pa so ga sami ubili.

Amaterizem, nezanje in ne vem kaj še. Sam sem ljubiteljski strelec probal že kar nekaj orožja in vem kaj govorim. Če ima avto na random luknje po havbi boku in ne vem kaj, se dejansko vidi usposobljenost naših plavcev.

Bila sta celo dva ne samo eden, torej je bruka še večja. Nobenih argumentov ni. Mislim, da je tudi vodstvu policije ob tragičnem dogotku precej nejasno, kako je nek čiča sploh lahko onesposobil policaja z enim šusom...

Nekako pa so preiskave take kot jim je v navadi, ko je polcaj naredu pizdarijo na cesti, se zaletu v nosečnico, so ga ti odpustili brez pihanja.

kao pozabli...

amaterizem kakorkoli, no vsekakor zate profiči...
bohnedaj da bi kak muslič z ak47 uleti.... pobije celo enoto.

Enako kot bi neko žensko spustu z orožjem na cesto in bi pokala kamor bi pač priletelo....

U, a ljubiteljski strelec si? Zdej mi je kristalno jasno kakšen patron si. Streljačine so ti strast, orožje greš še mal na strelišče sprobat in zdej ti prihaja. Ko takim prileti mimo glave prvi metek se userje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.540
5.723
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
kakšen argument je dal?

kakšen?

Še enkrat prideta dva avtombila policista zmedeta da pristopita k napačenmu čiča, ki komaj hodi pa je šicnu genau med rebra policista med rebra mimo jopiča...

Policaja pa streljata na vozilo (iz slik sodeč) kot bi iz šmajserja strelav v vozili. Plavci pri vsej zmedi še ugotavljajo ali je storil samomor ali pa so ga sami ubili.

Amaterizem, nezanje in ne vem kaj še. Sam sem ljubiteljski strelec probal že kar nekaj orožja in vem kaj govorim. Če ima avto na random luknje po havbi boku in ne vem kaj, se dejansko vidi usposobljenost naših plavcev.

Bila sta celo dva ne samo eden, torej je bruka še večja. Nobenih argumentov ni. Mislim, da je tudi vodstvu policije ob tragičnem dogotku precej nejasno, kako je nek čiča sploh lahko onesposobil policaja z enim šusom...

Nekako pa so preiskave take kot jim je v navadi, ko je polcaj naredu pizdarijo na cesti, se zaletu v nosečnico, so ga ti odpustili brez pihanja.

kao pozabli...

amaterizem kakorkoli, no vsekakor zate profiči...
bohnedaj da bi kak muslič z ak47 uleti.... pobije celo enoto.

Enako kot bi neko žensko spustu z orožjem na cesto in bi pokala kamor bi pač priletelo....

Ej stari, pa ti se zavedaš da govorimo o dveh povprečnih policistih, in na o tujski legiji. Res ne vem zakaj bi po tvoje en policaj moral znat vozit npr Apacheja... Za to obstajajo druge službe.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
teb mal pamet vun meče. Vsi "b-edaki" ti edini pameten, ki zna samo kritizirat. Celo vse številke so ti znane.
stupid-1.gif
O vojski si ti spraševal, nisem vedel da rožice sadijo.
Res ne vem, kako je slo v q...., ko ima takšne strokovnjake, da lahko državo rešijo prek tipkovnice PC

Sploh ne vsi, samo ti.
Ja, ker številke je pa res težko seštet če jih policija da v javnost. no, zate je očitno že to pretežka naloga.
O vojski si ti spraševal če so kje vojaki sploh sodelovali v strelskem obračunu. Jaz sem ti ironično odgovoril da vojska je na svetu za to, da rožice sadi. Ampak seveda, pri taki hendikepiranosti ti še ironije ne zastopiš
stupid-1.gif


glede slovenske vojske pa si preberi kakšne članke v kakšnem stanju je. sam ti očitno nič ne bereš
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.469
1.503
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Sodnik ni odobril hišne preiskave, ker je storilec umrl in po mnenju pravnikov ni več potrebna. Tako da poslovilnega pisma niso iskali, kje je dobil orožje ni pomembno, če je imel še kakšne načrte tudi ne. Primer zaključen.

Jim je pa lastnik dovolil vstop, tako da so vzeli vsaj puško.
Se govori med ljudmi, da je morilec bil član SD, rezervni miličnik, aktivni ali rezervni član SDV... A o medijih ni o tem nič. Kljub temu, da bi naj imel na "črnem trgu kupljeno pištolo" tožilstvo ne dovoli hišne preiskave, da bi se preverilo, ali je na "črnem trgu kupil" še kaj drugega (npr. bombe, eksploziv...) in bi to lahko ogrožalo druge ljudi.
Ko pa umre član SDS pa se proti njemu sproži postopek za ugotavljanja izvora premoženja, kjer velja obratni dokazni postopek. Tožilstvo nekaj trdi, obtoženi pa mora dokazati, da trditev tožilca ne drži. Torej mora mrtev človek živemu tožilcu dokazati, da se moti
stupid-1.gif
Ti si pa res bolnik!!! Jeb.emti, dej to sds pa janšo domov pel če ti je tok všeč! V vsaki faking temi janša, pa sds, pa povojni poboji!!! Če ti nisi zrel za trajni ban ni nobeden tuki!!! Bolnik!!!
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
Citat:
U, a ljubiteljski strelec si? Zdej mi je kristalno jasno kakšen patron si. Streljačine so ti strast, orožje greš še mal na strelišče sprobat in zdej ti prihaja. Ko takim prileti mimo glave prvi metek se userje.

predvsem zračno orožje, zadnje čase me navdošuje streljanje glinastih golobov...

Ni ravno nekej za nabijanje ega (po akciji), predvsem pri zadnjem so reflexi in grif...
Še enkrat ogromno policaje v nepremerni psihofizični kondiciji in to je prvo glavni problem. Seveda tudi na strelskem nivoju. Verjemi sem že bil tudi na strelišču in streljal čist tako iz firbca tudi z policaji in ti lahko povem iz prve roke, sevada pa so tudi zelo dobri.


Vendar mene zanima bolj malokalibrsko oz še bolj zračno orožje. Streljanje glinastih golobov mi je pa skoz bolj všeč, ker je point na koncentraciji in reflexu. Kar je definitivno tudi pri zračnem orožju..

zdej ti visoki IQ pa veselo nabijaj naprej.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
optiflex, se strinjam z vsem tvojim pisanjem. Policija mora biti trenirana in pripravljenja za največja in najrazličnejšasranja. Sklepam da naša ni. Bom pa malo soseda vprašal ob priliki kaj on misli kako pa kaj, ko je ravno nek zajebanc v policiji.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.476
2.817
113
v lokalni ostariji
telex ja tudi avtomatsko orožje se da kupit "na črnem trgu" pa bombe itd... in to taki ki nikoli niso bili udbaši. hej, clo ne vedo kaj ud ba je...

drugače pa, sodnik je ravnal v skladu z zakonom. sej je blo obrazloženo da bi nalog za hišno morali dati osumljencu. to pa ni mogoče...so stvari včasih, ki niso tako enostavne za razumet a so nujne za ohranjanje pravne države...

policija pa se usposablja redno... ampak tako kto pri gasilcih so eni boljši eni slabši...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Citat:
U, a ljubiteljski strelec si? Zdej mi je kristalno jasno kakšen patron si. Streljačine so ti strast, orožje greš še mal na strelišče sprobat in zdej ti prihaja. Ko takim prileti mimo glave prvi metek se userje.

predvsem zračno orožje, zadnje čase me navdošuje streljanje glinastih golobov...

Ni ravno nekej za nabijanje ega (po akciji), predvsem pri zadnjem so reflexi in grif...
Še enkrat ogromno policaje v nepremerni psihofizični kondiciji in to je prvo glavni problem. Seveda tudi na strelskem nivoju. Verjemi sem že bil tudi na strelišču in streljal čist tako iz firbca tudi z policaji in ti lahko povem iz prve roke, sevada pa so tudi zelo dobri.


Vendar mene zanima bolj malokalibrsko oz še bolj zračno orožje. Streljanje glinastih golobov mi je pa skoz bolj všeč, ker je point na koncentraciji in reflexu. Kar je definitivno tudi pri zračnem orožju..

zdej ti visoki IQ pa veselo nabijaj naprej.

Ja? Lepo zate, zanimiv šport. Sam še vedno ne vidim povezave s temo. Golob, živ ali pa glinast ne strelja nazaj in ko streljaš na glinastega goloba si pripravljen na strel in točno veš od kje bo golob priletel. V dani situaciji je zadeva mičkeno drugačna.

Mogoče pa poizkus zate. Nabij si pulz v rdeče številke (beri blizu max srčnega utripa) pa potem streljaj. Boš hitro videl, kako se je počutil policist, ki ni ravno s prve zadel čičata s palčko v zenico oka.

Aja, pa še to. Zanimivo bi bilo videt, kaj ti naredi policaj, ki je tebi sicer videt zavaljen v borbi ena na ena.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
telex ja tudi avtomatsko orožje se da kupit "na črnem trgu" pa bombe itd... in to taki ki nikoli niso bili udbaši. hej, clo ne vedo kaj ud ba je...

drugače pa, sodnik je ravnal v skladu z zakonom. sej je blo obrazloženo da bi nalog za hišno morali dati osumljencu. to pa ni mogoče...so stvari včasih, ki niso tako enostavne za razumet a so nujne za ohranjanje pravne države...

policija pa se usposablja redno... ampak tako kto pri gasilcih so eni boljši eni slabši...

To je problem. Nekdo ki ubije dva človeka itd, nima več človekovih pravic, gotovo. Vstanovanje se vdre in pregleda vse. Brez posebnih nalogov.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
teb mal pamet vun meče. Vsi "b-edaki" ti edini pameten, ki zna samo kritizirat. Celo vse številke so ti znane.
stupid-1.gif
O vojski si ti spraševal, nisem vedel da rožice sadijo.
Res ne vem, kako je slo v q...., ko ima takšne strokovnjake, da lahko državo rešijo prek tipkovnice PC

Sploh ne vsi, samo ti.
Ja, ker številke je pa res težko seštet če jih policija da v javnost. no, zate je očitno že to pretežka naloga.
O vojski si ti spraševal če so kje vojaki sploh sodelovali v strelskem obračunu. Jaz sem ti ironično odgovoril da vojska je na svetu za to, da rožice sadi. Ampak seveda, pri taki hendikepiranosti ti še ironije ne zastopiš
stupid-1.gif


glede slovenske vojske pa si preberi kakšne članke v kakšnem stanju je. sam ti očitno nič ne bereš
ti in še eden najbolj kritizirata policista , ki je ranjen. Za to moraš biti malo umsko na nižjem nivoju. Nasprotno ti trdimo kaj nekaj nas. Ampak ti po svoje. OK. Prav. Demokracija je in vsak lahko blebeta.
Ja..številke si prepisal vem ja.
Vojsko si že ti prej omenjal. Tako da sem ti samo odgovoril.
Pa ni mi do debate s tabo. Še nisi poizkusil življenske šole!!!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
99,9 % alterašev ne zadane niti sebe, ko maš polno pyzdo adrenalina in straha. Policaji so mogoče malo navežbani a še daleč ne dovolj. Je treba šparat in to na izobraževanju. Tako je to pri nas. Dedi je bil hladen k spricr, mogoce, verjetno tudi malo navajen pištole in rezultat je tak kot je.
Policistu oprema neki ne bo rešila življenja, če to opremo ne zna uporabljati. Na žalost to govorim iz izkušenj.
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
KSZ

Že nekaj časa spremljam to debato, moram se oglasit
smirk-1.gif


Sistemsko parcialno in kratkoročno gledanje na stvari se odraža tudi v tej temi, v resnici pa je marsikaj povezano. Ta incident razumem kot rezulatat razgradnje pravne, pa tudi socialne države, poniževanja velike večine državljanov, čakalna doba pa je najbrž kot kaplja čez rob zaradi bolezni in strahu pred smrtjo nekoga pognala, da je storil kar je storil.

Kar se dogaja, in dogaja se na vseh področjih javnega sektorja, se je začelo pod Virantom - sistematična degradacija javnih uslužbencev in vseh, ki so plačani iz proračuna, diši (oz. smrdi) pa na degradacijo celotnega javnega sektorja. Javni uslužbenci namreč samo sedimo, pijemo kafe in prejemamo povprečne 1400 neto plače ali koliko so že izračunali. Pri tem pa ni važno niti to, da je državni uslužbenec z univerzitetno izobrazbo 40% manj plačan kot njegov kolega, ki dela v gospodarstvu (in dobrih in uspešnih v javnem sektorju sigurno ne rabimo, naj grejo v gospodarstvo, če so za kaj), da so take plače najbrž samo v Lj, kjer se niso držali niti omejitev in prepovedi napredovanja in ima strojepiska v Lj višjo plačo kot strokovni kader v Mb. Ker kao ne morejo nobenega odpustit (pa ga lahko, samo nobenemu se ne ljubi postopka peljat, razen če je res osebno).

Takrat se je začelo v javnosti uveljavljati prepričanje, da lahko vsak, ki ima 5 min časa, popolnoma brez posledic nadere uradnika, mu j. vse po spisku, najbrž pa ne bi nobeden niti reagiral, če bi takrat dejansko koga tudi zaštihali. Kader je bil prepuščen samemu sebi, vodilni niso niti pisnili, kriv si bil avtomatsko, če te je kdo obtožil. Niti na zagovor te niso klicali, še manj da bi se kaj zgodilo, ko je na koncu tipica sama od sebe priznala, da si je vse zmislila.

Začelo se je z uradniki na upravnih enotah, občinah, CSD, sodišči, učitelji. Zdaj se nadaljuje v bolnišnicah, v glavnem, na žalost najbrž sledi nadaljevanje na druga področja.