Steljali na voznika ker je bežal

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:

Seveda bi lahhko ušel, pa tudi policaj lahko ne bi šel za tabo (če je pameten in ne želi ogrožat sebe, tebe in druge) . Kar pa ne pomeni, da bi ušel brez kazni, le za kakšnega jurja € bi bilo dražje. Bod prepričan, da bi te dobili tud brez zasledovanja.
Mogoče bi ga dobili, ja. Ker je imel na avtu registrsko tablico (mulc na motorju je ni imel)
in ker avto ni bil ukraden ali z ukradenimi tablicami (pri mulcu - ne vem)
Citat:

Jaz ne pomnim, da bi meni kdaj kakšen policaj kakšno kazen spregledal. Enkrat mi je celo v rezervne žarnice gledal, če so vse nitke cele. Kaj misliš zakaj?
Mogoče pa je problem v tebi? V tvojem nastopu in odnosu?
"Jaz sem več kot ti, ti me že ne boš j***bal, poznam svoje pravice!"
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Ja kako pa dobijo kakšne vlomilce, pa dealerje, ki ne hodijo okol z registrskimi tablicami?
No pa tud, če bi jim mulc ušel, ne bi bilo konec sveta, mogoče bi ponos policaja trpel, ampak mulc bi ostal živ.
Mulc se najbrž ni prvič peljal, samo smolo je imel, da je naletel na policaje.

Niti najmanj ni preblem v mojem nastopu. Do policajev sem se vedno korektno obnašal, žal pa obratno ne velja.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Kaj je pa bejžal, če ne bi bejžal bi bil pa še živ in bi se zdele z gosko mastil....
Kva bi pa blo, ko bi kr naenkrat pa vsi bežal pred policaji, sej jih lahk pol kr ukinemo a ne?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ukinemo jih lahko tak v vsakem primeru, ker kaj koristnega tak ne naredijo
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V dnevniku še piše, da policista nista imela motorista vseskozi pred očmi (pridrvi mimo nju, predno se policaja spokata v avto in oddrvita) in da je bil motorist že na tleh (padel), ko sta ga zopet zagledala (kar lahko celo pije vodo)...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
V dnevniku še piše, da policista nista imela motorista vseskozi pred očmi (pridrvi mimo nju, predno se policaja spokata v avto in oddrvita) in da je bil motorist že na tleh (padel), ko sta ga zopet zagledala (kar lahko celo pije vodo)...
Morda. Če pa sta bila za njim je bil pa na tisti cesti res bolj kot ne lolek. Kot že napisano, tam z motorjem za hec pobegneš avtomobilu. In to kar si napisal je tudi res. Preden se policista spokata v avto, bi moral imeti motor vsaj 300m prednosti.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
V dnevniku še piše, da policista nista imela motorista vseskozi pred očmi (pridrvi mimo nju, predno se policaja spokata v avto in oddrvita) in da je bil motorist že na tleh (padel), ko sta ga zopet zagledala (kar lahko celo pije vodo)...

Če tako piše tudi v policijskem poročilu, potem se to poročilo NE UJEMA z izjavami prič.
Očividci so videli, da so policaji sledili motorista več kilometrov, in so priče videle policaje tik za motoristom.

Da pa policisti napišejo poročilo sebi v prid pa ni nič nepričakovanega. Že takoj so policaji dali izjavo, da motorista niso zasledovali, pa so jo potem spremenili tako, da jim je ušel. Priče pa trdijo drugače.

Za take primere bi morali ustanovit NEODVISNO komisijo, da razišče situacijo.


Pred leti je mene ustavil policaj zaradi prehitre vožnje. Res, da sem nekoliko prehitro peljal, vendar zdaleč ne toliko, kot mi je očital policaj. Radarja laserskega mi pa na mojo zahtevo NI hotel pokazat, je rekel da ga nimam pravice vidt, čeprav ga je imel poleg. Pa še denar je hotel kar takoj imet. Je to pravilni postopek?
Ko sem se pritožil na policijo, so mi odgovorili popolnoma enako. - da sta ''policista naloge izvajala v skladu s pooblastili in pravili stroke''. In da naj plačam.
Izgleda da imajo to standardno že v template.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj poznate ta pregovor...
O mrtvem vse dobro.

Sedaj samo še čakam ustavno pobudo o spremembi zakona, kjer se policistom prepoveduje ustavljanje prekrškarjev in lovljenje le-teh. Zaradi varnosti. Da ne bi kakšen še kakšne večje neumnosti zagrešil...

Bolano.

Fakt: Mulo je nanizal kar nekaj prekrškov in plačal najvišjo ceno za njih. Če ne bi v tem primeru pa najverjetneje kdaj drugič...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
kaj pa če priče krivo pričajo?
priden.gif
Priče nimajo nobenega interesa krivo pričati, in so povsem nevtralne. In priče tud govorijo vseskozi enako - torej da so vidle policaja na lovu za motoristom.

Policaji pa imajo interes, da si dogodke prikrojijo sebi v prid, saj bi policaji morebiti lahko odgovarjali za povzročitev nesreče, trpel bi ugled policije, pa tud interpelacija Mateja je blizu. Policaji so tudi svojo prvo izjavo - da motorista niso lovili spremenili , ko so se oglasile priče, ki so videle drugače.
Ne bi bilo prvič, da bi se policaji lagali.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
kaj pa če ga je policist samo zasledoval in ne lovil?
Torej da bi ga najprej ustavljal, nato pa se pognal za njim, ne da bi ga nameraval še enkrat ustavit ????
Hehe, tudi možno, vendar malo verjetno.

Sicer pa priče vedo, ali je policaj vozil za njim z plavo lučjo ali ne. Če ga je samo zasledoval, potem jo ni imel.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
zakaj naj ne bi uporabljal svetlobnih znakov pri zasledovanju......bistvena je razlika med zasledovanjem in lovlenjem....tudi pri zasledovanju se uporabljajo svetlobni znaki (pa tudi zvočni)....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
zakaj naj ne bi uporabljal svetlobnih znakov pri zasledovanju......bistvena je razlika med zasledovanjem in lovlenjem....tudi pri zasledovanju se uporabljajo svetlobni znaki (pa tudi zvočni)....

Pri zasledovanju ima tisti, ki nekoga zasleduje namen samo slediti, ne pa tudi ustaviti ali prehiteti. Za to pa plavih luči ne rabi, saj te luči pomenijo, da se mora motorist umaknit s ceste, ali ustaviti. No tako si jaz predstavljam pomen tega izraza, ampak to sedaj ni bistvo.



No, kaj pravijo priče pa si lahko poslušaš tu

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20071122_3110818_60071121.php

Kaj misliš, zakaj se poročilo policije razlikuje od izjav prič?
Zakaj policaji ne pokažejo celotnega poročila?
A verjameš pričam ali policaju?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Dvojina, priči. Samo dve in ena izmed teh je oče pokojnega.
Res sta v prispevku govorili samo dve priči, ki sata videli, kako je policaj peljal za motoristom. Vendar to nista edini priči dogajanja.
Ampak vseeno se mi zdi oče bolj verodostojna priča, kot pa policaj, ki je bi v dogodku direktno vpleten, in si sedaj z lažmi rešuje lastno kožo.
Očetu sina ne bo nihče povrnil, lahko pa se ugotovi, da je za smrt sokriv policaj ali pa ne.

Dejstvo je, da se izjave prič in policijsko poročilo razlikujejo.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
v glavnem, kaj to pomeni..crni scenarij...vedno manj pooblastil za represijo rešnih idiotivo in prekrškarjev..navadni občani bodo pa zdravilo za ranjeni ego. Torej, jebal vas bodo za nepripet pas, mobitele in ostale pizdarije do konca in na hard. Jupi.