Športna ura

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Itak, da kupiš uro da boš začel športat... oz. vsak športni artikel.
Ure ne rabiš za športat, je pa dober (ne obvezen) pripomoček, pod pogojem , da podatke pravilno interpretiraš(in da so vsi potrebni podatki pravilno vnešeni).

Poleg tega samo uro poslušat je neumnost.....recimo ura ti pokaže, da danes je pa čas za intervale(cona 4-5), tebe pa recimo koleno boli.....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.828
2.575
113
Zadnjič ko sem pretiraval...
1681652037579.png


Danes, ko se ustavim ko vidim da so zadeve pobezljale...

1681652072817.png


V spanju imam 47 se mi zdi....
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Verjetno ponujeni oziroma splosna formula 220-leta. Nekje so jo dobili, ceprav je izjem mnogo.
O omenjeni formuli je veliko napisanega. Morda je OK za povprečno poplulacijo(vključno z vsemi začetniki), drugače pa so dokazano velika odstopanja sploh pri rednih rekreativcih in starosti 40+.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Lahko pa tu izračunate(tudi recimo Hrmax..moji podatki se kar približno ujemajo +-)
Zanimivo, da že nekaj časa nabijaš, kako je formula 220-leta zanič, sedaj pa sam daješ linke do drugih formul. Temu verjameš ?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Ni govora o tej formuli, ampak na splošno o formulih, ki jih najdeš. Po eni strani drugim govoriš, kako je neka formula napačna, po drugi strani pa sam verjameš v druge formule. A te, v katere ti verjameš, so pa točne ? Isto, kot da si doma izmeriš krvni pritisk, pa mu ne verjameš in greš k zdravniku, da ti on izmeri, ker tema pa zdaj verjameš.
Športni pripomočki in nastavitve, ki jih lahko sam opraviš in izmeriš so povsem dovolj za rekreativce. Če neko stvar najdeš na nekem vsaj kolikor toliko primerni strani, kako se kaj izračuna, je povsem dovolj. Tako, kot ti praviš, da tebi nekaj pokaže in da je razlika 10bpm, ker si si to nekje izračunal, tako jaz isto trdim, da je formula 220-leta povsem zadovoljiva, da dobiš nek rezultat, pa čeprav ti v večih postih trdiš, da ta formula ne deluje. Evo, meni deluje, že 7 let. Pa isto gre mogoče za kak procent odstopanja, pa mi je vseeno. Dovolj dobro spremljam svoje stanje po vsaki aktivnosti, da vem, kaj se dogaja.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Ni govora o tej formuli, ampak na splošno o formulih, ki jih najdeš. Po eni strani drugim govoriš, kako je neka formula napačna, po drugi strani pa sam verjameš v druge formule. A te, v katere ti verjameš, so pa točne ? Isto, kot da si doma izmeriš krvni pritisk, pa mu ne verjameš in greš k zdravniku, da ti on izmeri, ker tema pa zdaj verjameš.
Športni pripomočki in nastavitve, ki jih lahko sam opraviš in izmeriš so povsem dovolj za rekreativce. Če neko stvar najdeš na nekem vsaj kolikor toliko primerni strani, kako se kaj izračuna, je povsem dovolj. Tako, kot ti praviš, da tebi nekaj pokaže in da je razlika 10bpm, ker si si to nekje izračunal, tako jaz isto trdim, da je formula 220-leta povsem zadovoljiva, da dobiš nek rezultat, pa čeprav ti v večih postih trdiš, da ta formula ne deluje. Evo, meni deluje, že 7 let. Pa isto gre mogoče za kak procent odstopanja, pa mi je vseeno. Dovolj dobro spremljam svoje stanje po vsaki aktivnosti, da vem, kaj se dogaja.
Ne vem, da bi kdaj rekel, da je formula napačna.
Formula je za nekatere u nulo točna, to je dejstvo, ne pa za vse, ker človek pač ni matematična formula.
Kot pa si že sam napisal obstaja kar nekaj formul....za isto stvar....torej katera je najbolj primerna?
Odvisno......kakor za koga....ampak s formulo tega ne moreš ugotovit.

Če si sam ugotovil, da je to pravilno zate potem Ok, važno , da si zadovoljen.

PS:jaz sem delal FTHRtest, tako, da vem da originalna formula 220-leta zame ne drži.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.813
5.746
113
Lahko pa tu izračunate(tudi recimo Hrmax..moji podatki se kar približno ujemajo +-)

Ne vem, no... Zame je tudi fous. Hrmax zagotovo, vo2max najverjetneje. Nimam si s tem kaj pomagat. Lahko verjetno najdem tudi kje kakega, ki me bo slucajno zaobjel, pa marsikaterega drugega ne bo.

Zdele k sem soet v hrib malo stopila, sem imela visjega od tega na tvoji strani
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.586
10.197
113
kod Džej-Zija
Ni govora o tej formuli, ampak na splošno o formulih, ki jih najdeš. Po eni strani drugim govoriš, kako je neka formula napačna, po drugi strani pa sam verjameš v druge formule. A te, v katere ti verjameš, so pa točne ? Isto, kot da si doma izmeriš krvni pritisk, pa mu ne verjameš in greš k zdravniku, da ti on izmeri, ker tema pa zdaj verjameš.
Športni pripomočki in nastavitve, ki jih lahko sam opraviš in izmeriš so povsem dovolj za rekreativce. Če neko stvar najdeš na nekem vsaj kolikor toliko primerni strani, kako se kaj izračuna, je povsem dovolj. Tako, kot ti praviš, da tebi nekaj pokaže in da je razlika 10bpm, ker si si to nekje izračunal, tako jaz isto trdim, da je formula 220-leta povsem zadovoljiva, da dobiš nek rezultat, pa čeprav ti v večih postih trdiš, da ta formula ne deluje. Evo, meni deluje, že 7 let. Pa isto gre mogoče za kak procent odstopanja, pa mi je vseeno. Dovolj dobro spremljam svoje stanje po vsaki aktivnosti, da vem, kaj se dogaja.
Formula je zanič, ker zreducira fiziologijo vsakega posameznika na trivialno formulo, ki jo je mimogrede pred mnogo leti brez nekih hudih raziskav uvedel Polar. Pa se je prijela, ker je zelo enostavna. Meni recimo HRmax zgreši za več kot 15 bpm, kar ni ravno 1%, ampak več kot 10%.