sončna elektrarna

sad

Guru
24. avg 2007
20.690
9.347
113
pojavil se je en lokalni ponudnik... a se je kje zgodilo da je po montaži SE začela puščati streha? imam pa pleh iz l.2003...
Pa hibridnega Huaweija omenja za vsak slučaj če netmetering ukinejo, vsi pa imate Solaredge...
konktretne ponudbe še nimam...
ni to 100€ ki jih nekako pozabiš...
a če ne veš kaj bi, pač izbereš enega od tavelikih?
Jaz sem lokalne nove strokovnjake izločil, ker to kar kupuješ naj bi delalo 30 let. In je fajn, če podjetje takrat še obstaja in se še vedno ukvarja s to dejavnostjo. Verjetnost, da se bo to zgodilo je pa pri večjih, že dolgoletnih podjetjih, katerim so SE primarna dejavnost, bistveno večja, kot pri nekih one man bandih, ki zavohajo priložnost za lahek zaslužek. Da ne govorimo o izkušnjah pri izvebi, ki lahko privede do katastrofalnih napak.
Je pa zanimivo, da so cenovne razlike relativno majhne in so nekateri manjši celo dražji od preverjenih, ki že dolgo časa to delajo. No, en od teh večjih (samopromoviran tudi tukaj na forumu) pa cenovno izredno odstopa navzgor. Čeprav se s SE ukvarja bistveno krajši čas od starih džomb.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.701
1.098
113
torej Huawei le ni tako neuporaben: iz baterije zna narediti 3x400V+N za v hišo, ne zna pa filati baterije iz panelov če ni državne elektrike?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.701
1.098
113
v eni od ponudb za 11,11kW imam ali hibridni "Huawei SUN2000-10KTL-M1", ali navadni "SE16K" (verjetno Solar edge).
Za začetek mi ni jasno zakaj bi nekdo v ponudbo za 11,11kW dal 10kW razsmernik; a gre to skupaj?
Kot drugo pa ali predlagani hibrid (če bi dodal še baterijo) da od sebe vsaj 230V/50Hz če zmanjka državne elektrike?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.701
1.098
113
a je pri kom delal Kon Tiki Solar? Pred mnogimi leti so nekaj delali v bližnji okolici, brez pripomb, a to je že dolgo nazaj