sončna elektrarna

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.993
824
113
Povek vec... Mene ne spusti na forum. Jim moja lokacija ni všeč
zaenkrat tole... je pa res da sem pogledal samo zadnje dve strani

1722339253458.png

1722339284369.png

1722339307313.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Jabe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.808
6.149
113
pri taščici
Saj imas nove pogoje na E+.
Se vedno je omenjen odkup viskov, nisem pa se nasel cenika po katerem bodo odkupovali.
Suncontract
Torej nam bodo vsakic ob negativnih cenah izklapljali elektrarno?
Ceprav bi recimo takrat filal avto z vecjo močjo kot pa bi jo proizvajala SE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Schime

Guru
22. nov 2008
1.935
721
113
Verjetno zna to upravljati ta njihova škatla za 350€+DDV. Če boš vse sam porabil ti elektrarne verjetno ne bodo izklopili. Če boš pa celo moč oddajal v omrežje se bo pa omejila ali izklopila. No vsaj upam, da tako mislijo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.935
721
113
Ja samo to verjetno bolj regulira porabo znotraj hiše, da vklaplja/izklaplja porabnike. To je mišljeno, da se ne bo preseglo max dovoljene moči.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.935
721
113
Sicer nimam zadeve tako, da 100% kako je ne morem rečt. So pa naprave (toplotna, itd) povezane preko RS485, ethernet ali pa wifi (mogoče še kako drugače) in jih potem upravlajo, da optimalno porablja pridelano energijo ali uravnava špice.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.993
824
113
Sicer nimam zadeve tako, da 100% kako je ne morem rečt. So pa naprave (toplotna, itd) povezane preko RS485, ethernet ali pa wifi (mogoče še kako drugače) in jih potem upravlajo, da optimalno porablja pridelano energijo ali uravnava špice.
Tole bi pa prov rad vedel v praksi kako zgleda.. ce je TC segreta ga ni kontrolerja, ki bi jo se bolj “optimalno” segrel.. ce je TC mrzla pa ce je na nebu oblak in SE dela z 1.2 kW - a potem se ne segreva takrat?

vsi neki prodajajo “kompatibilnost” in “optimalnost”.. pa ma dejansko kdo to - tko iz prve roke?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.808
6.149
113
pri taščici
SC bi moral ponuditi ugodno opcijo baterije na solar edge opremo. Oni upravljajo baterijo, uporabniki bi dobili backup v primeru izpada.
Ampak kot kaze je Splaredhe predrag za take podvige, druge opreme pa montirat ne mores.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.735
1.105
113
kako pa kaže pri Ece? Teden-dva nazaj sem se po telefonu zanimal za prenos kWh na drug števec in (še) niso nič omenjali kakšnega "Opti-Ece" optimizatorja za 370€, kot so se zdaj razpasli po drugod.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.735
1.105
113
a rudarjenje bitcoinov pa ni več popularno? da bi takrat, ko imaš proizvodnjo visjo od lastne porabe, vklopil ta rudarski računalnik ki menda požre ogromno kWh?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
SC bi moral ponuditi ugodno opcijo baterije na solar edge opremo. Oni upravljajo baterijo, uporabniki bi dobili backup v primeru izpada.
Ampak kot kaze je Splaredhe predrag za take podvige, druge opreme pa montirat ne mores.
Seveda lahko. Katerikoli hranilnik lahko dodaš obstoječi SE s solaredge razsmernikom. Le hibridna varianta je pa res solaredge only in čisto precenjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.858
611
113
Tle je potrebno malo več razlage...

Poceni baterije so DC 50v in za priklop take baterije rabiš bolj napreden (hibridni) inverter, ki podpira direkt priklop take baterije na ta inverter.

Lahko pa kupiš (drago) "AC" baterijo, ki ima vgrajen eno ali trifazni inverter in tako, pa seveda lahko priklopiš na vsak sistem. Tudi če SE sploh nimaš. Npr nastaviš, da se bo baterija filala iz omrežja v poceni tarifi in koristiš energijo iz baterije v dražji tarifi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in Hanzi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Tle je potrebno malo več razlage...

Poceni baterije so DC 50v in za priklop take baterije rabiš bolj napreden (hibridni) inverter, ki podpira direkt priklop take baterije na ta inverter.

Lahko pa kupiš (drago) "AC" baterijo, ki ima vgrajen eno ali trifazni inverter in tako, pa seveda lahko priklopiš na vsak sistem. Tudi če SE sploh nimaš. Npr nastaviš, da se bo baterija filala iz omrežja v poceni tarifi in koristiš energijo iz baterije v dražji tarifi.
V bistvu je po navadi tako, da je hibridni razsmernik pri hranilniku (vgrajen v skupno ohišje z baterijskimi moduli, do tja pa se potegne DC iz SE), pa se mu doda SE. Tako da hranilnik je hranilnik (v tvojem opisu "tadrag"), baterijski moduli so vedno DC, vprašanje je le, ali ima navaden ali hibridni razsmernik in katere funkcije podpira (off-grid ipd).
DC-AC-DC izgube pa tudi niso tako grozne. Pod 10 pa tja do 15%, če so dobri inverterji