Odpri priponko ( modro) in izveš vse. Nobene lokacijske.Si prepričan? Ni odvisno od višine škarpe? Najbolj sigurno je pridobiti lokacijsko informacijo ali pa vsaj pogledati v OPN.
Še stebre ne rabiš. 20 m je 20 pv je 10 kw.
Odpri priponko ( modro) in izveš vse. Nobene lokacijske.Si prepričan? Ni odvisno od višine škarpe? Najbolj sigurno je pridobiti lokacijsko informacijo ali pa vsaj pogledati v OPN.
Dejansko ni res da rabiš, v kolikor je škarpa na funkcionalnem zemljišču hiše = ista parcela in gradbeno zemljišče (znotraj iste parcele je lahko tudi kmetijsko zemljišče).gradbeno dovoljenje, bom naredil enako na škarpo 20m od hiše., torej projektanta da uredi papirje za GD. potem pa dalje.
Tako je.ni ista parcela, je pa zraven, sosednja. tudi gradbena, ampak zemljska škarpa, neuporabna za kaj drugega kot kak grm in fotovoltajiko...
Verjetno sem v tem odstavku.
"Samostojne fotonapetostne elektrarne (se ne postavljajo na ali ob obstoječ objekt, temveč samostojno gradijo na terenu na svojo konstrukcijo) se klasificirajo kot CC-SI 23020 in se razvrščajo med manj zahtevne objekte (če je njihova moč do vključno 1 MW) oziroma med zahtevne objekte (če je njihova moč nad 1 MW). Zanje je treba pridobiti gradbeno dovoljenje, prijaviti začetek gradnje in pridobiti uporabno dovoljenje."
Si prepričan? Ni odvisno od višine škarpe? Najbolj sigurno je pridobiti lokacijsko informacijo ali pa vsaj pogledati v OPN.
ni ista parcela, je pa zraven, sosednja. tudi gradbena, ampak zemljska škarpa, neuporabna za kaj drugega kot kak grm in fotovoltajiko...
Verjetno sem v tem odstavku.
"Samostojne fotonapetostne elektrarne (se ne postavljajo na ali ob obstoječ objekt, temveč samostojno gradijo na terenu na svojo konstrukcijo) se klasificirajo kot CC-SI 23020 in se razvrščajo med manj zahtevne objekte (če je njihova moč do vključno 1 MW) oziroma med zahtevne objekte (če je njihova moč nad 1 MW). Zanje je treba pridobiti gradbeno dovoljenje, prijaviti začetek gradnje in pridobiti uporabno
Tako je.
Še enkrat počasi preberi linkane obrazložitve "države".Ni tako .
Če bi bila samostojna elektrarna ,ki bi svoj proizvod prodajala, bi rabil gradbeno!
Ker bo elektrarna za samooskrbo ,priključena na objekt ,gradbeno Ni potrebno.parcela mora biti gradbena in TVOJA
Rabiš samo lastno izjavo .. za obratovalno dovoljenje na SODO.
kako informativno, a to moraš spet vse vedet ze naprej al kako? Tako so me lani odpravili...Oddal informativno vlogo na elektro, dobil tole kot odg.:
"Analiza je pokazala, da je na vaši lokaciji mogče priključiti mFE priključne moči 4 kW. "
Kaj naj zdaj s temi 4kW... se to sploh splača?
Imaš še 2 opcije, ki jih lahko preveriš. Nakup elektrarne (recimo 11kW) z baterijo. S tem boš začasno zadržal pridelano elektriko v špicah in jo počasi vračal v omrežje. Seveda je začetna investicija večja. Druga opcija, je da vseeno zmontiraš večjo elektrarno in omejiš na izhodu na 4kW. Seveda imaš izgube v špicah kadar pridelaš več kot 4kW, vendar bo časovno območje v katerem boš oddajal 4kW precej večje kot na 4kW elektrarni. Če je res želja po elektrarni, bi izbral drugo opcijo.Oddal informativno vlogo na elektro, dobil tole kot odg.:
"Analiza je pokazala, da je na vaši lokaciji mogče priključiti mFE priključne moči 4 kW. "
Kaj naj zdaj s temi 4kW... se to sploh splača?
Jaz res upam, da če boste to kupovali, da boste dali nekam izven hiše.Kaj pravite, bi se kaj takega (npr 10 komadov) že splačalo za gradnjo lastnega baterijskega hranilnika?