Slovenske železnice

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.376
2.794
113
Ja Hrvati imajo še za dva razreda slabše železnice kot mi! Če si iz Lendave si odrezan od Slovenije in z vlakom dejansko ne moreš nikamor niti na Madžarsko ne.
Vlak vozi do Murskega Središča, od tam pa do Cakovca. Iz Čakovca pa lahko kreneš proti Sloveniji ali proti Madžarski. Ni pa to ravno najbolj optimalno, ker je vlak iz in v Lendavo mislim, da samo 2x na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.376
2.794
113
Ja, vmes verjetno moraš kje prespat. V ČK gre potniški iz Slovenije zjutraj in zvečer, to pa je tudi vse. Najbrž nima niti smisla kaj več uvajati zaradi teh par potnikov, pa tudi HŽ obnavlja teh 9 km proge na njihovi strani že par mesecev, pa še zmeraj jim je ostalo tam nekje 6 km, posledično je hitrost že nekaj mesecev omejena na 20 km/h.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.908
6.194
113
pri taščici
No, prejsnji teden je rekla da bo vse znano 22. Naj povem da v Litiji na ZP ni se nic znano.
Bo treba iti na Nomago tezit.
Pa mi ljubljana nic ne diši
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
767
403
63
Vlak vozi do Murskega Središča, od tam pa do Cakovca. Iz Čakovca pa lahko kreneš proti Sloveniji ali proti Madžarski. Ni pa to ravno najbolj optimalno, ker je vlak iz in v Lendavo mislim, da samo 2x na dan.
Lendava je nekaj podobnega kot železnica v Istri. Niso povezane z matično državo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.218
2.615
113
Naše sanje, so da bi vlaki pri nas vozili cca. 140km/h. Da bi pa dobili proge za 250+ km/h...ne za case nasega zivljenja.
V prihodnosti se bo to seveda poznalo, ko bo letalski promet na krajših razdaljah popolnoma nadomeščen z vlaki, ter bomo spet jokali, kolk je vse drago in traja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.531
10.000
113
tole bi morala biti glavna prioriteta, MB LJ KP, da tole povežeš s hitrimi vlaki, in da si prej kot z avtom. Pol ljudi neb niti pomislilo sa z avto fijakat.
Tako progo kitajc naredi v eni sezoni. S tuneli in viadukti vred..