Slovenske železnice

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
Bo ali pa ne bo. Sej tudi Slovenske gradbene firme znajo hitro speljati zadeve. Ne vem od kje ideja, da naj delajo tujci? Ker če Kitajci nafilajo zepe ni problem. Samo da ne ostane denar v šlo. Al kaj je fora?

Pa težava ni pri izvajalcu. Problem je višje...

no ja, to imas prav, problem je res visje...

pac nic se ne naredi, treba pa je. verjetno drzava nima denarja. zato sem mislil, da se vzame kitajce, ki pac naredijo, pokasirajo v xy letih in grejo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.461
2.778
113
v lokalni ostariji
no ja, to imas prav, problem je res visje...

pac nic se ne naredi, treba pa je. verjetno drzava nima denarja. zato sem mislil, da se vzame kitajce, ki pac naredijo, pokasirajo v xy letih in grejo.
Nismo tako bogati da bi kupovali poceni.

Najprej bi bilo potrebno javne razpise prevetriti. Najbolj žalostno je da se prijavljajo in posel dobivajo inzineringi brez ene lopate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Ljudje v Kitajcih vidijo tisto upanje, da se najde izvajalec, ki naredi solidno, čeprav naročnik ne ve, kaj dela in se zato niti ne briga.
To žal v realnem svetu ne obstaja. Naročnik mora vedeti, kaj bi rad in mora vršiti primeren pritisk na izvajalca. In obratno, tudi izvajalec mora biti v stanju kaj povedati naročniku in kaj od njega zahtevati. Tudi aneks, če se stvari ne ujemajo s predvidenim stanjem, ki je bila osnova za ceno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
Nismo tako bogati da bi kupovali poceni.

Najprej bi bilo potrebno javne razpise prevetriti. Najbolj žalostno je da se prijavljajo in posel dobivajo inzineringi brez ene lopate.

tako se lažje razdeli denar in provizije. Sicer na koncu itak dela tisti izvajelec, ki je bil na razpisu na drugem ali tretjem mestu. Vmes je le še en žep več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Ador