Slovenske železnice

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bravo, res bravo, nov dosezek metelkarjev ali rogovcev, izrodkov levicarjev. Nov vlak med kamnikom in ljubljano. Ampak slovenija ja res po duhu nekje blizu kosova.

f85be802e474ff8ebee81fcfd4bbf24b_L.jpg
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Tem bi bilo treba roke odsekat. Je pa krivda tudi na SŽ. Ne vem kako ne morejo/znajo pri toliko kadra poskrbeti za varnost oz njihovo lastnino. Itak se to dogaja na koncnih postajah oz v LJ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in 8888

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Železniška postaja Kočevje - Železniška postaja Ljubljana 40 minut z avtom? Zelo dvomim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Bravo, res bravo, nov dosezek metelkarjev ali rogovcev, izrodkov levicarjev. Nov vlak med kamnikom in ljubljano. Ampak slovenija ja res po duhu nekje blizu kosova.
Velik fail varnostne službe Slovenskih železnic, ki očitno omogoča dolgotrajen neoviran dostop do vlakov. Si predstavljaš, da bi kdo hotel načrtno sabotirati vlak?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Bravo, res bravo, nov dosezek metelkarjev ali rogovcev, izrodkov levicarjev. Nov vlak med kamnikom in ljubljano. Ampak slovenija ja res po duhu nekje blizu kosova.

f85be802e474ff8ebee81fcfd4bbf24b_L.jpg

Izpostavil bom argument o sokrivdi iz teme o AC divjaku v bemflu: gre za sokrivdo/sprego brezvestnezev s sprejem v roki in brezvestnezev na SZ, ki ne zrihtajo ali varovanja ali pa ograje okrog 'parkinga'.

Glede na neobstojeca fin. sredstva zaresitev problematike bi potrebovali kaksnega sociologa, ki bi jih poducil kako ustvariti okolje, v katerem tega ne bodo delali.

Obudil bom case na srednjo solo, kjer je nekoga zaskrbelo za zdravje hrbtenice srednjesolcev in so nam za pouk gefe zrihtali solske atlase sveta. Solske zato, ker so bili vedno na voljo pri pouku, nam pa tezke bukle ni bilo treba dvakrat tedensko nositi v torbi. Na notranji strani atlasa je bil nalepljen list s stevilko klopi, ki ji je bil atlas namenjen. In zgodil se je zanimiv fenomen: tisti list je bil sprva le popisan, do konca leta pa totalno pocickan. Atlasi pa so bili tudi po stirih letih se kot novi, vanje ni imel nihce vec potrebe svinjati, saj smo se dovolj nasvinjali že na tistem papirju :valjamse::D

Predlagam socioloski eksperiment: na vsako stran lokomotive naj obesijo ogromen transparent z napisom: SDS in naredijo reklamo, da se grafitiranje po njem tolerira (drugje pa nikakor ne). Ce bo eksperiment uspešen, mi pa lahko un Janšev delavski direktor SŽ pripne kak virtualni orden za zasluge... :cheer:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in DOMEK

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Velik fail varnostne službe Slovenskih železnic, ki očitno omogoča dolgotrajen neoviran dostop do vlakov. Si predstavljaš, da bi kdo hotel načrtno sabotirati vlak?
Samo res... ...3,14zda, da pri koliko(?) 7.000+ zaposlenih ne znajo organizirati 24/7 varnostne službe in paziti na svoje oz. naše(!!) premoženje, jih pa tud mal kur'c gleda.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, jaz sem naredil podobno študijo leta 91, ko sem dal na lokal novo fasado, zjutraj mi jo je pa počečkal nek idiot od SNS :mad: ! Sem takrat obljubljal, da bom poslal račun Jelinčiču, majka mu zelena če ne zna svoje drhali krotiti :gorjaca: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
Bravo, res bravo, nov dosezek metelkarjev ali rogovcev, izrodkov levicarjev. Nov vlak med kamnikom in ljubljano. Ampak slovenija ja res po duhu nekje blizu kosova.

f85be802e474ff8ebee81fcfd4bbf24b_L.jpg

Vlak je že očiščen grafita in ponovno zgleda kot nov.
Vse nove garniture (vlaki) in po novem tudi Simensove Desiro garniture so opremljene z antigrafitno folijo, tako da se te zmazke da relativno hitro in z malo truda odstraniti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson in tony

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
kako ma to vezo? vseeno nekaj stane, in to samo zarad tega ker nekdo ni vzgojil svojega otroka.

podobno je blo pred leti na lokalni ravni, kjer se je SD zbunil ker so se po kraju umaknile avtobusne tipa tistih hišk, češ da se mladi v njih družijo, in da to da je pač treba nonstop popravljat zadeve za njimi, za dejansko rabo čemur so namenjene, se jim je zdel čisto ok in sprejemljiva zadeva ...

sej če tak pogledaš, je dejansko lažje in predvsem hitreje, razporedit krivdo na skupnost kot pa se ukvarjat z vzgojo otroka, bzw ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
kako ma to vezo? vseeno nekaj stane, in to samo zarad tega ker nekdo ni vzgojil svojega otroka.

podobno je blo pred leti na lokalni ravni, kjer se je SD zbunil ker so se po kraju umaknile avtobusne tipa tistih hišk, češ da se mladi v njih družijo, in da to da je pač treba nonstop popravljat zadeve za njimi, za dejansko rabo čemur so namenjene, se jim je zdel čisto ok in sprejemljiva zadeva ...

sej če tak pogledaš, je dejansko lažje in predvsem hitreje, razporedit krivdo na skupnost kot pa se ukvarjat z vzgojo otroka, bzw ...
Vezo ma takšno, da vlak ni več popacan. Se pa strinjam. Antigrafitna folija ne bo prevzgojila nobenega. Morda jih bo pa v bodoče odvrnilo od packanja vlakov, ker bodo videli, da njihove "umetnine" nimajo efekta, ker na vlaku ne ostanejo dolgo.

Nič ni zastonj, vsaka stvar stane. Vlak je treba oprat če ima grafit ali pa ne. Še vedno pa verjetno ceneje, kot zagotoviti fizično 24/7 varovanje za celotni vozni park SŽ. Tudi varovanje ne bi prevzgojilo grafitrajev. Mogoče bi v tistem tvojem primeru pomagalo, če bi v vsako hiško na avtobusnem postajališču iz tvojega primera dali po enega varnostnika, da se mladina ne bi več zadrževala tam. Samo to tudi nekaj stane.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.677
113
40
To je se ostalo iz casov, konje SZ prosil ljudi, da prefarbajo zarostane gomulke :)
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
Nažalost samo na tovorni postaji v Kopru, kjer pa nikoli ni parkirana nobena od potniških garnitur, ki so najbolj na udaru